شماره : 3009
4 / 8 / 2021 - 8:46

بزرگراه اردبیل به مرکز کشور متصل می‌شود

گروه استانها- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: با تکمیل و اجرای پروژه سرچم - اردبیل، بزرگراه اردبیل به مرکز کشور متصل می‌شود و امکان دسترسی به استان‌های همسایه نیز به صورت ایمن فرام می‌شود.؛

به گزارش آرازنگار ، صدیف بدری صبح امروز در بازدید از بزرگراه اردبیل – سرچم اظهار داشت: در راستای توسعه بزرگراه‌های استان به دنبال اجرای برخی اولویت‌های اساسی هستیم که به همین منظور با تخصیص بودجه در سال ۹۸ برای پروژه، عملیات اجرایی آن سرعت گرفت.

وی بیان کرد: ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تسویه مطالبات پیمانکاران در سال گذشته پرداخت شده و با پیگیری‌های به عمل آمده با همکاری بانک صادرات ۴۰۰ میلیارد تومان فاینانس برای پروژه بزرگراهی اردبیل – سرچم در نظر گرفته شده که مسئولان مراحل نهایی را طی می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: برای تسویه مطالبات پیمانکاران نیز ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده که با تزریق این اعتبار، سرعت اجرای پروژه افزایش یافته و عملیات اجرایی این طرح‌ها تا نقطه شروع تونل‌ها تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بدری تصریح کرد: با تکمیل و اجرای این پروژه، بزرگراه اردبیل به مرکز کشور متصل می‌شود و امکان دسترسی به استان‌های همسایه نیز به صورت ایمن فرام می‌شود که این پروژه جزو اولویت‌های اساسی و مهم محسوب می‌شود و نیاز است برای اجرای آن از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده شود.

وی اظهار کرد: توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل به عنوان اولویت‌های اساسی است که امید می‌رود با تلاش و همکاری مسئولان و نمایندگان بسترسازی برای تزریق و تأمین اعتبارات سبب ایجاد ارتباطات زمینی بین استان به صورت بزرگراهی در طول چند سال آینده و کاهش تصادفات و آمار فوتی‌ها شود.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3009 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 4 آگوست 2021 ساعت 08:46:02
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3006
3 / 8 / 2021 - 7:54

پرونده راه‌آهن اردبیل با اتمام دولت دوازدهم ناتمام ماند

گروه استان‌ها - راه‌آهن اردبیل طبق وعده‌های مسئولین کشوری و استانی در طول چندین سال گذشته سرعت قابل قبولی به خود گرفت، اما طبق برنامه زمانبندی شده پرونده این پروژه قبل از اتمام دولت کنونی بسته نشد.؛

به گزارش آرازنگار،  راه‌آهن اردبیل طبق وعده‌های مسئولین کشوری و استانی در طول چندین سال گذشته سرعت قابل قبولی به خود گرفت، اما طبق برنامه زمانبندی شده پرونده این پروژه قبل از اتمام دولت کنونی بسته نشد و همچنان قصه این پروژه سر دراز دارد.

پروژه‌ای که به عنوان یکی از مطالبات اساسی مردم استان و طرح مهم ریلی کشور در ردیف اعتبارات ملی و استانی قرار گرفت، اما دیری نپایید که علی‌رغم تخصیص اعتبارات سرعت کندی به خود گرفت و نتوانست لبخند رضایت را بر لبان مردم جاری کند و در نهایت روزشماری که روزی برای اتمام پروژه در میادین شهرها نصب شده بود، از کار افتاد و بار دیگر مردم از وعده‌های دولتمردان دلسرد شدند.

در وضعیتی که مردم در انتظار روزهای خوش اتمام پروژه بودند اما عمر دولت هم تمام شد و هم‌اکنون امید مردم به دولت آینده برای رفع دغدغه‌های مردمی و مطالبات آنان است تا روزنه امید بار دیگر نصیب مردم شود و مردم اعتماد خود را به دولت پیدا کنند.

امیدی که مردم اردبیل از مدت‌ها پیش در دل دارند، شنیدن صدای سوت قطاری است که می‌خواهند در استان آن‌ها نیز به صدا درآید که تاکنون محقق نشده و خبرهایی که در لابلای وعده‌های مسئولان در تاریخ‌های مختلف خاک می‌خورد، تمدید زمان اتمام این پروژه است.

عملیات احداث خط ریلی راه‌آهن اردبیل – میانه از سال آینده

در این باره، ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن اردبیل – مغان که دارای ردیف اعتبار ملی است، لازم داریم که از سال آینده عملیات احداث این خط ریلی به طول ۲۸۳ کیلومتر آغاز خواهد شد.

اسماعیلی تصریح کرد: تکمیل راه‌آهن اردبیل – میانه و خط ریلی و منطقه ویژه اقتصادی نمین مسیر توسعه راه‌‌آهن به سمت مغان و عملیات اجرایی به تناسب استان اجرایی خواهد شد.

وی اظهار کرد: مجلس تلاش قابل توجهی را برای اجرا کردن پروژه در سریع‌ترین زمان داشته و شهرستان‌های بیله‌سوار و گرمی را بهترین نقطه راه‌اندازی منطقه آزاد در سطح استان می‌دانیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس تصریح کرد: تلاش‌های لازم برای راه‌اندازی منطقه آزاد با همکاری منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفته و تکمیل سد عمارت با جدیت مورد توجه واقع شده و این سد با ظرفیت ۱۸۲ میلیون متر مکعب مراحل پایانی را سپری می‌کند و به سرعت آبگیری آن آغاز خواهد شد.

راه‌آهن اردبیل – میانه ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار اخذ می‌کند

داود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، نیز در این باره گفت: یک هزار و ۳۷۶ میلیارد تومان برای طرح‌های نیمه‌تمام استان از سوی برنامه و بودجه کشور در نظر گرفته شده و برای راه‌آهن اردبیل میانه ۳۲۰ میلیارد تومان، راه‌های روستایی استان اردبیل ۶۶ میلیارد تومان، پایاب سد خداآفرین ۲۱۰ میلیارد تومان و  راه اردبیل- مشگین‌شهر- اهر نیز ۵۰۰ میلیارد تومان تعهد شده است.

وی بیان کرد: اقدامات لازم برای ارائه مطالبات راه سربند- مشگین‌شهر- پارس‌آباد ۴۰ میلیارد تومان، مطالبات سه راهی رضی- امیرکندی- گرمی ۳۵ میلیارد تومان و مطالبات کلور- درام ۱۵ میلیارد تومان بوده که پرداخت این اعتبارات نیز در دستور کار قرار گرفته است.

شایقی تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک رفاه و ۴۰۰ میلیارد تومان توسط بانک صادرات نیز اعطا می‌شود که در تکمیل پروژه‌های مهم استان نقش حائز اهمیتی ایفا خواهد کرد.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3006 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 3 آگوست 2021 ساعت 07:54:08
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3002
3 / 8 / 2021 - 7:46

مراجعه بیش از ۲۰۰ کودک اردبیلی با علایم کرونا

بیش از ۲٠٠ کودک در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان بوعلی اردبیل به دلیل علائم کرونا مراجعه کرده اند که ۹ نفر از کودکان بستری هستند.؛

به گزارش آراز نگار  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادبیل اردبیل گفت: با تشریح آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: ویروس دلتا با قدرت سرایت بسیار زیادی در سطح استان در حال انتشار است و متأسفانه تعداد مبتلایان در گروه‌های سنی پایین به خصوص کودکان بیشتر است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان بوعلی اردبیل بیش از ۲۰۰ کودک به دلیل علائم کرونا مراجعه کرده اند که ۹ نفر از کودکان بستری هستند که این نشان می‌دهد که این ویروس کاملاً وحشی بوده و با توجه به قدرت سرایت بالا، لازم است که دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از گذشته رعایت شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل سرعت واکسیناسیون در استان را در حد کاملاً مطلوبی اعلام کرد و گفت: امیدواریم با ادامه همین روند و سرعت واکسیناسیون، تا آخر مرداد ماه، تمام گروه‌های سنی و بسیاری از گروه‌های شغلی واکسینه شوند.
حبیب زاده خاطرنشان کرد: مقالاتی که منتشر شده نشان می‌دهد تزریق واکسن اگر چه از ابتلای زیاد پیشگیری نمی‌کند، ولی به شدت از میزان مرگ و میر کم می‌کند و هم اکنون در بیمارستان‌ها با بیمارانی مواجه هستیم که اکثراً واکسن نزده اند و تعداد بسیار کمی از بیماران هستند که بعد از واکسیناسیون، مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شده اند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3002 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 07:46:14
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2999
3 / 8 / 2021 - 7:40

پیام نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در پی درگذشت شاعر بزرگ اردبیلی کشور مرحوم استاد دست پیش

در پی درگذشت شاعر ونویسنده بزرگ اردبیلی کشور مرحوم استاد" محمود دست پیش" نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اردبیل پیام تسلیتی صادر کرد.؛

به گزارش آراز نگار در پی درگذشت شاعر ونویسنده بزرگ اردبیلی کشور مرحوم استاد” محمود دست پیش” نماینده، ولی فقیه در استان وامام جمعه اردبیل پیام تسلیتی صادر کرد.
در این پیام آمده است

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله وانا الیه راجعون

با کمال تأسف و تحسّر اطلاع یافتیم شاعر سحّار و نویسنده‌ی قهار خطه‌ی مبارک استان اردبیل جناب آقای محمود دست پیش متخلص به «واله» دعوت حق را لبیک گفته و با توشه‌ای از خدمات نفیس تربیتی، فرهنگی و ادبی در جوار رحمت حضرت حق (جلّ و علا) آرمید.
آثار ماندگار این شخصیت عظیم استان ادب پرور اردبیل نشان می‌دهد که او در بصیرت و غیرت دینی و ملی، ضرب المثل و الگوی فراموش نشدنی ودرصنعت شعر در مستوایی بسیار عالی قرار داشت.
او شعر را ابزار هوی و هوس، منویات نفسانی و منیت‌های شیطانی نساخت. شعر و قلم او در خدمت انسان و انسانیت، مکارم اخلاقی، خلق احساس‌های متعالی و عواطف بلند آسمانی و در خدمت وحدت و اخوت انسان‌ها بود.
او در دفاع از نظریه خانواده‌ی واحد جهانی در ذروه قرار داشت و اشعار او در این موضوع در محضر مقام معظم رهبری و تحسین ایشان توسط رهبر معظم برای ملت ما مخصوصا آذری‌های عزیز فراموش نشدنی است.
این شاعر توانمند بسیار مورد طمع دشمنان ایران عزیز بود، اما رقیت طمع، فرسخ‌ها با او فاصله داشت. او به عنوان یک معلم از افتخارات بزرگ آموزش و پرورش بود. کمتر شاعری توانسته شهرت جهانی پیدا کند، اما شعر معروف او «سیزه سلام گئتیرمیشم» که از مشهور‌ترین سروده‌های اوست با آهنگ سازی استاد علی سلیمی شهرت جهانی پیدا کرد و تا کنون بار‌ها در رسانه‌های ترکیه و آذربایجان بازخوانی شده است.
ملت بزرگ ما با این شاعر عدیم النظیر با سروده‌ی معروف او یعنی «خلبانان ملوانان» آشناست. او در سال ۱۳۸۷ در مراسم دیدار سالانه‌ی شعراء با مقام معظم رهبری به قرائت دو شعر آذری پرداخت؛ از جمله شعر «بیز هامیمیز ایرانلییخ» که مورد تشویق ویژه‌ی حضرت آقا قرار گرفت و رهبر معظم دستور دادند برای این اثر آهنگ سازی شود.
این شعر او جزو اشعار جاودانه و به مثابه آب سرد بر آتش فتنه‌های بزرگ نژادی است و شایسته است ورد زبان هر عزیزی باشد که قلب او با عشق ایران عزیز و با آرزوی شکل گیری خانواده‌ی واحد جهانی می‌تپد. از این رو از باب «خِتَامُهُ مِسْک» فخر و شرف بزرگی است که این ارادت نامه با ذکر بخشی از همان شعر، متزین گردد:
فارسدا منم، ترکده منم
کورد، لر، بلوچ، ترکمنم
سن ده منم، من ده سنم
بیز هامیمیز ایرانلییق
***
یوردوموز بیر، دینیمز بیر
یاخشی یامان گونوموز بیر
بیریمیز مین، مینیمیز بیر
بیز هامیمیز ایرانلییق
***
بیزی دوغان مهربانا
سن مادر دِی، منده آنا
دشمن قالسین یانا یانا
بیز هامیمیز ایرانلییق
به روان پاک او درود می‌فرستیم و برای فکر آن عزیز، رهروان شایسته و برای قلم آن بزرگ، حاملان وارسته وبرای روح او، رضوان و غفران الهی و برای خانواده‌ی معظم آن عزیز سفر کرده خلفیت خاص خداوندی را مسالت داریم.

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2999 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 07:40:18
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2996
2 / 8 / 2021 - 10:00

وقوع سیل در برخی روستا‌های مشگین شهر

بارش باران رگباری شدید و جاری شدن سیل در شهرستان مشگین شهر خساراتی به روستا‌های "موییل و وله زیر" وارد کرد.؛

به گزارش آرازنگار؛ بارش باران رگباری شدید و جاری شدن سیل در شهرستان مشگین شهر خساراتی به روستا‌های “موییل و وله زیر” وارد کرد.
بر اثر این سیل چندین باب خانه دچار آبگرفتگی و خرابی‌های جزئی شده و تعدادی از احشام روستائیان نیز تلف شده است.
این سیلاب موجب تخریب بخشی از جاده مشگین شهر به روستای موئیل شد، چندین خودرو آسیب دیده و بخشی از آبگیر ایلاندو تخریب شد.

خوشبختانه سیل در این روستا‌ها تلفات جانی نداشته است.

در سال ۱۳۸۰ بروز سیل در روستای موییل در دامنه سبلان باعث جان باختن چندین نفر شده بود.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2996 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 2 آگوست 2021 ساعت 10:00:03
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2992
2 / 8 / 2021 - 9:54

کنترل خیز خطرناک کرونا دلتا نیازمند مشارکت دستگاهها و مردم

استاندار اردبیل به اشاره به وضعیت خطرناک ناشی از شیوع ویروس کرونا از نوع دلتا در جامعه، نسبت به کنترل آن از سوی مردم و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.؛

به گزارش آراز نگار؛ بهنام جو در جلسه شورای اداری استان گفت: تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان به بیش از ۵۳۰ نفر رسیده و ۲۰۰ نفر هم در منازل بستری و در قرنطینه هستند.

وی افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی با استفاده از توان و ظرفیت بالای خود در راستای مقابله با شیوع این ویروس اقدام کنند.

استاندار اردبیل توجیه مردم برای جدیت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تمام اماکن از جمله آبدرمانی‌ها، تالار‌ها و قهوه خانه تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و در صورت تخلف به صورت جدی برخورد می‌شود.

بهنام جو بیان کرد: رستوران‌ها نیز به صورت بیرون بر فعالیت می‌کنند و در صورت پذیرش مشتری در داخل طبق قانون عمل می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری دستجات، گفت: خیز جدید کرونا با شیوع نوع دلتا بسیار خطرناک بوده و لازم است در برگزاری هر نوع مراسم تعهدات لازم مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اخذ شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این خیز کرونا خطرناک بوده و افرادی که واکسن دریافت نکرده اند، را بیشتر درگیر می‌کند، واکسیناسیون در حال انجام در استان و کشور را گامی مهم در راستای مقابله با کرونا دانست.

بهنام جو از واکسیناسیون روزانه ۱۰ هزار نفر در استان خبر داد و افزود: با انجام واکسیناسیون تا دو ماه آینده از مرحله حساس کرونا عبور می‌کنیم.

ابتلای کل اعضای خانواده با ویروس جهش یافته دلتای کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل نیز در ابن جلسه با بیان اینکه ویروس جهش یافته دلتای کرونا قدرت انتشار بالایی دارد، گفت: این ویروس در عرض چند روز می‌تواند کل اعضای یک خانواده را درگیر کند.

حبیب زاده با اشاره به واکسیناسیون ۸۰ درصد سنین بالای ۶۰ سال افزود: با توجه به تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی درصدد افتتاح نقاهتگاه‌ها هستیم.

وی بیان کرد: در صورت عبور از این خیز کرونا و واکسیناسیون آحاد مختلف جامعه تا چند ماه آینده خیز دیگری در کشور نخواهیم داشت.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2992 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 09:54:41
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2989
2 / 8 / 2021 - 9:50

خسارت بارش باران و تگرگ در مناطق عشایری و روستایی خلخال

براثر بارش شدید باران و تگرگ در خلخال،۶۰ کیلومتر از راه‌های دسترسی عشایر به ییلاقات تخریب و بیش از ۵۰ راس دام سبک تلف شد.؛

به گزارش آرازنگار: رئیس اداره امور عشایری شهرستان خلخال از خسارت‌های سیلاب و باران شدید در مناطق عشایرنشین شهرستان خلخال خبر داد و گفت: در ییلاقات پیازه رود، تالشه دره، زردنم کلستان علیا، قزل بلاق و ثمره خانه بیش از ۶۰ کیلومتر از راه‌های دسترسی عشایر به ییلاقات تخریب و بیش از ۵۰ راس دام سبک تلف شد.
ذهتاب افزود: سایر خسارت‌ها در دیگر مناطق عشایری شهرشتان خلخال در دست بررسی است.
وی از عشایر منطقه خواست تا زمان عادی شدن اوضاع جوی از استقرار و اسکان در مناطق حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2989 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 09:50:06
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2986
19 / 7 / 2021 - 12:05

جزئیات تعطیلی‌ها اعلام شد/ سفر «از» و «به» شهرهای وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است

طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، سفر از و به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسر کشور مطلقاً ممنوع است.؛

به گزارش آراز نگار، طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا سفر از و به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسر کشور مطلقاً ممنوع است.

متن کامل اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بدین شرح است:

باسمه تعالی

نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی بر”تعطیلی همزمان دواستان تهران والبرز” با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزئیات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاه¬های دولتی، بانک¬ها و گروه های پر خطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان های تهران و البرز و سایر استان های کشور می رسد؛
۱- اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸-۴-۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت صبح  روز دوشنبه ۴ – ۵ – ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
۲- خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک های دیگرشهرها به تهران و البرزممنوع می باشد.
۳- سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.
۴- عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظورجلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می نمایند.
۵- خودروهای شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می گردند.
۶- نیروی انتظامی وفرمانداری ها درفاصله زمانی یاد شده دربند(۱) ازصدورمجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می گردد.
۷- وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثرهمکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.
۸- استانداران وفرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا واعمال مقررات محدودیت های کرونایی، براساس رنگ بندی هرشهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.
۹- وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش نماید؛ تا مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.
۱۰- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک های عامل درسطح استان های البرز و تهران ابلاغ  می نماید؛ تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.
۱۱- ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان”تشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز” تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می گیرد؛
– رستوران ها و قهوه خانه ها ( به استثنای فعالیت های بیرون بر)
– تالارهای پذیرائی
– سالن های سینما و تأتر
– پاساژها و بازارهای سربسته
– استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی
– شهربازی ها و باغ وحش ها
– نمایشگاه های عمومی و تخصصی

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2986 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 19 جولای 2021 ساعت 12:05:48
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2984
19 / 7 / 2021 - 11:47

افزایش تعداد بستری‌های بیمار کرونا به ۳۲۲ نفر در اردبیل

۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری شدند.؛

به گزارش آراز نگار؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان گفت: در این مدت ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان مرخص شدند و یک بیمار مبتلا به کرونا نیز جان باخت.

دکتر حبیب زاده افزود: در حال حاضر ۳۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۶۸ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان می‌باشند.

تاکنون ۱۱۴ هزار و ۷۸۵ دز واکسن کرونا در استان اردبیل به گروه‌های هدف تزریق شده است.

از شیوع بیماری کرونا تا به حال هزار و ۸۵۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان اردبیل جان باخته اند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2984 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 11:47:47
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2977
18 / 7 / 2021 - 19:07

قبرستان ماشین‌ها سوت و کور می‌شود، قبرستان آدم‌ها بزرگتر/ دولت دوازدهم صنعت اسقاط را ورشکسته کرد؟

اسقاط و بازیافت خودرها از سال ۸۵ و بعد از تصویب قانون بودجه این سال ظهور کرد. همین مصوبه باعث شد تعدادی از سرمایه‌گذاران ایرانی، با صرف هزینه‌های میلیاردی دار و ندار خود را برای احداث مرکز اسقاط خرج کنند اما ورشکست شدند.؛

آراز نگار؛ زینب رحیمی ــ صنعت اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ورشکسته شده چون از ۲۲۰ مرکز اسقاط در سراسر ایران حدود ۱۸۵ مرکز تعطیل شده‌اند.
صنعت اسقاط و بازیافت ارتباط تنگاتنگی با آلودگی هوا دارد. اجرا نشدن قانون هوای پاک و مصوبات دولت مربوط به نوسازی خودروها و ا رده خارج کردن خودروهای فرسوده، عامل این وضعیت نابسامان است.
اسقاط و بازیافت خودرها از سال ۸۵ و بعد از تصویب قانون بودجه این سال ظهور کرد. همین مصوبه باعث شد تعدادی از سرمایه‌گذاران ایرانی، با صرف هزینه‌های میلیاردی دار و ندار خود را برای احداث مرکز اسقاط خرج کنند اما دولت دوازدهم با لغو مصوبات و قوانین نه تنها مانع رشد این صنعت خصوصی شد، بلکه سرمایه‌گذاران آن را به ورشکستگی کشاند.
گزارش ویدیویی پیش رو، ضمن اشاره به قوانین اجرا نشده در دولت روحانی اوضاع نابسامان صنعت اسقاط خودروها را تشریح کرده است.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2977 توسط مهدی پارسا و در روز یکشنبه 18 جولای 2021 ساعت 19:07:05
© Copyright 2021 https://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر