کد خبر : 1433
تاریخ انتشار : جمعه 10 می 2019 - 14:19

دو مرتبه می خواستم کی روش را برکنار کنم؛ ؛

کفاشیان: وزیر گفت کی روش برود، بالاتر از او گفت بماند!

کفاشیان: وزیر گفت کی روش برود، بالاتر از او گفت بماند!
رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید شایعه تبانی کی روش و قطر باعث شده تا او استرس زیادی را تحمل کند.؛

به گزارش آراز نگار، علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال که قرارداد کی روش در زمان او منعقد شد، درباره حضور کی روش در فوتبال ایران صحبت های جذابی را در برنامه ورزش و مردم مطرح کرد. شایعه تبانی با قطر، رفتارهای تند کی روش، صعود به جام جهانی، دخالت های خارج از فوتبال و … از جمله مهم ترین اشاره های او در این گفت و گو بود که برخی از صحبت های او در ادامه می آید:

*ما مربی ایرانی داشتیم. آقای سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی وقت به ما گفتند یک نفر را بیاورید که در جام جهانی بوده باشد. من گفتم پول این مربی زیاد است که ایشان به من تعهد دادند و کتبا نیز این موضوع را نوشتند اما بعدا تغییر کردند و پول را ندادند.

 

*برای استخدام کی روش حتی با رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال نیز صحبت کردم. از ایشان سوال کردم و او گفت که کی روش مربی خوبی است اما از نظر اخلاقی تند است اما من گفتم خوش اخلاق هستم و او را درست می کنم و سپس وارد مذاکره با کی روش شدیم.

*هر چند کی روش تند بود اما صحبت های او برای فوتبال بود. او زمین خوب یا پول به موقع می خواست اما ما نمی توانستیم. او خواسته زیادی نداشت. قرارداد او هم خیلی قرارداد خوبی است و همین حالا می توانیم بررسی کنیم.

*کی روش گفت من باید در کنار حقوق، بیمه هم شوم. ما باید هزینه منزل و خانه را نیز می دادیم. نمی دانم اگر بعد از من پول دندانپزشکی او را دادیم یا نه.

*ایشان در ادامه یک مقدار زیاده روی کرد و در مسائلی مانند بازی های دوستانه وارد شد. او فهمید که مردم او را دوست دارند و حمایت هایی نیز داشت و فدراسیون نیز ناز او را می کشید.

 

*یک مرتبه با کی روش به اختلاف رسیدیم و دعوا ایجاد شد و مقرر شد او برود. این اتفاق قبل از عید نوروز بود. ما تفاهم کردیم و گفتیم او بعد از عید نیاید. وزارت ورزش وقت نیز همین موضوع را گفت و ما به دنبال مربی جدید بودیم. بعد یکباره گفتند او باید باشد. بالاتر از وزیر ورزش گفتند که او باید بماند زیرا وزیر هم می خواست که او برود. یک نیروی بالاتر از آقای گودرزی ورود کردند. یک مربی وقتی از بالا حمایت می شود، کنترل او سخت می شود. به همین دلیل یک سری مواقع او با فدراسیون لج می کرد و ما خیلی وقت ها تحمل می کردیم.

 

*در کشور استرالیا و در برزیل کار به جایی رسید که اگر یک ایرانی در اردو حضور داشت، کی روش را برکنار می کردم و یک ایرانی را جانشین او می کردم و به همین دلیل او اجازه نمی داد که یک ایرانی قوی در کنار او باشد.

 

*او اوایل اینگونه نبود و همه چیز با گذشت زمان اینگونه شد. یک سرپرست کنار ایشان بود اما به اندازه ای جنجال کرد، که سرپرست رفت. باز هم می گویم کار فنی کی روش خوب بود.بخشی از صحبت های او منطق داشت اما بخشی از صحبت های او با زور بود.

 

*وقتی به فدراسیون آمدم نه مربی داشتیم و نه هیچ چیزی و باید به جام جهانی می رفتیم. اگر دفعه دوم به جام جهانی نمی رفتیم نمی توانستم به خانه بروم. سه بازی آخر با قطر و لبنان و کره جنوبی بود. به ما گفتند کی روش دست به یکی کرده با قطر که ببازد و پول خوبی بگیرد و ببینید من چه استرسی می کشیدم. خدا به ما کمک کرد که به جام جهانی رفتیم.

ورزش سه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.