کد خبر : 2174
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 5 نوامبر 2019 - 14:41

با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی؛؛

عجز آب و فاضلاب پارس آباد درتامین زیر ساخت محلات

عجز آب و فاضلاب پارس آباد درتامین زیر ساخت محلات

بهروز نوری – با وجود گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اداره آب و فاضلاب شهرستان پارس آباد در تامین زیرساخت محلات و شهرک های جدید التاسیس عاجز مانده است. شهر پارس آباد به دلیل مهاجرپذیر بودن و داشتن آب و هوای متعادل سالانه با افزایش جمعیت روبرو بوده و

بهروز نوری – با وجود گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اداره آب و فاضلاب شهرستان پارس آباد در تامین زیرساخت محلات و شهرک های جدید التاسیس عاجز مانده است.

شهر پارس آباد به دلیل مهاجرپذیر بودن و داشتن آب و هوای متعادل سالانه با افزایش جمعیت روبرو بوده و این امر نیز مستلزم احداث شهرک ها و محلات جدید برای اسکان می باشد که پس از طی روند اداری و تفکیک زمین از سوی شهرداری باید اداره جات آب و فاضلاب، برق، گاز و مخابرات زیر ساخت های لازم را تامین کنند.

زیرساخت محلات جدید التاسیس قبل از آماده سازی و زیرسازی باید مورد توجه قرار گیرد تا زمینه رشد ساخت و ساز فراهم شده و اینکه شهرداری پس از اجرای عملیات عمرانی در محلات شاهد حفاری مجدد نباشد.

متاسفانه این رویه قانونی در شهر پارس آباد حاکم نبوده و اداره آب و فاضلاب شهرستان هیچگونه تعهدی برای مشترکین جدید خود در خصوص تامین زیرساخت ها را نداشته و باعث شده مشترکین جدید نتوانند از انشعابات آب و فاضلاب شهری برخورد شده و به شبکه آب و فاضلاب متصل شوند.

علیرغم شکایت مکرر شهروندان از بی اعتنایی آب و فاضلاب شهرستان پارس آباد نسبت به رفع این مشکل که تصاویر آن نیز ضمیمه خبر می باشد آب و فاضلاب شهرستان مدعی شده مشترکین جدید برای اتصال به شبکه آب و فاضلاب شهری باید عملیات حفاری خیابان و تامین لوازم و اتصالات آب و فاضلاب را بصورت شخصی پرداخت کنند.

در حالیکه بعضی از اهالی با پرداخت هزینه شخصی خود حفاری کوچه را انجام داده ولی رئیس آب و فاضلاب شهرستان پارس آباد همچنان نتوانسته انشعاب مشترکین جدید را نصب کند، ساکنان این محله با کشیدن شیلنگ آب از کوچه های اول محله در حدود ۵۰۰ متر و بعضا با تانکر آب شرب خود را تامین می کنند.

این امر در حالیست که چنانچه مشترک جدیدی اگر در انتهای کوچه ای قرار گرفته باید برای اتصال به شبکه آب و فاضلاب شهری که مثلا ۵۰۰ متر با نقطه اتصال فاصله داشته باشد باید متحمل پرداخت هزینه چند ده میلیونی قرار گیرد.

حال جای سوال اینجاست که با وجود بیش از ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران چرا آب و فاضلاب پارس آباد نمی تواند در تامین زیرساختها اقدام کرده و مشترکین جدید را مجبور به پرداخت هزینه های هنگفتی جهت اتصال به شبکه آب و فاضلاب می کند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.