کد خبر : 1672
تاریخ انتشار : جمعه 7 ژوئن 2019 - 19:31

مدیر عامل شرکت ملی پارس خبر داد:؛

سهام شرکت پارس محفوظ است به شایعات توجه نکنید / سود ۶۰ میلیاردی در انتظار زپارس +عکس

سهام شرکت پارس محفوظ است به شایعات توجه نکنید / سود ۶۰ میلیاردی در انتظار زپارس +عکس

آراز نگار؛ شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس که متاثر از شرکت مغان زمانی به زحمت حقوق کارکنانش را تامین می کرد در طول ادوار گذشته بسیاری از کارکنان آن در طول ۱۲ ماه بیش از هر چیزی نگران امنیت شغلی خود بوده و از ترس اخراج و تعدیل و تعطیلی شرکت در استرس


آراز نگار؛ شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس که متاثر از شرکت مغان زمانی به زحمت حقوق کارکنانش را تامین می کرد در طول ادوار گذشته بسیاری از کارکنان آن در طول ۱۲ ماه بیش از هر چیزی نگران امنیت شغلی خود بوده و از ترس اخراج و تعدیل و تعطیلی شرکت در استرس شدید به سر میبردند، متعاقبا یکی از افتخارات این هلدینگ ۱۸ هزار هکتاری در طول سال عدم تضرر در سود و سرمایه شرکت بود و تناسب سود و زیان از دستاوردهای مهم مدیریت این شرکت در ادوار گذشته بود.علی ایحال علیرغم افزایش میزان پرسنل این شرکت در سالهای اخیر متفاوت از سنوات گذشته چشم اندازی ارتقائی داشته و به شکل قابل توجهی در حال توسعه است و به لحاظ پرداخت حقوق و مزایا و افزایش میزان سرمایه شرکت در سطح کشور به موفقیت چشمگیری دست یافته و دستاوردهای قابل توجهی را به شکل ملموس کسب کرده است.
شاید اگر بخواهیم یکی از شاهکارهای عملکرد نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در طول چهار سال دوران نمایندگی اش را بسنجیم،بتوان گفت انتخاب یا موافقت با انتخاب دکتر کاظم پور بعنوان مدیر عامل شرکت پارس در سال ۹۵ از سوی هیئت مدیره، یکی از سرنوشت ساز ترین عملکرد و حیاتی ترین تصمیمات وی برای بقاء این شرکت و پرسنل آن می باشد.
پربیراه نیست اگر بگوییم حقوق کارکنان شرکت که شاید تعداد پرسنل شرکت در آن دوره نسبت به اکنون کمتر هم بود،سه ماه یکبار پرداخت می شد و یا گاها تا شش ماه هم به تعویق می افتاد در حالی که هیچ خبری از مزایا،عیدی و کالای حمایتی و حق اولاد و همسر و … نبود وضعیت فلاکت باری که البته در دیگر شرکت ها به استثنای شرکت پارس هنوز هم این چنین وضعیتی حاکم است،زمین تا آسمان تفاوت پیدا کرده است علاوه بر اینکه حقوق و مزایا و بیمه پرسنل به روز است و کالاهای حمایتی و عیدی هم در موعد مقرر به حساب پرسنل واریز می شود به طوری که در بین تمام پرسنل این شرکت حتی یک نفر ناراضی و یا شاکی از بابت حق العمل کاری پیدا نمی شود.
موضوع جالب توجهی که در این میان به چشم میخورد، این است که هیچ گونه وجه تمایزی نسبت به اکنون و گذشته از نظر امکانات و تجهیزات و سرمایه در شرکت وجود ندارد و شاید با دیدگاه واقع بینانه تر تجهیزات و امکانات شرکت نیز در مقایسه با سنوات گذشته به مراتب مستهلک و پرسنل آن بی انگیزه تر شده و وضعیتی به مراتب وخیم تر از گذشته در شرکت تحکم دارد،اما تنها چیزی که در این میان تغییر کرده و یاس و ناامیدی را ریشه کن کرده و به جایش بذر امید کاشته و اقیانوس آرزوها را در دل موجودات زنده این شرکت آبیاری نموده است،مدیریت این شرکت است. موضوع مهمی که در سازماندهی توسعه و بهبود افق چشم‌انداز توسعه بسیار کلیدی و موثر است و یکی از اجزای اساسی در عامل توسعه به شمار میرود.
در حقیقت حضور یک مدیر توانمند از نوع تکنوکرات توانست به فعل مدیریت معنا و مفهوم حقیقی بخشیده و آن را برای کسانی که تنها صفت آن را با خود یدک می کشند،معنا نماید. تمامی این تحولات و تغییرات اساسی در کالبد شرکت از زمان حضور دکتر کاظم پور و البته همراهی شایسته پرسنل خدوم شکل گرفت و توانست برای اولین بار سود محسوس و عملکرد واقعی و استخدام و حقوق مزایا و عیدی و دیگر ادبیات کارگری را برای اولین بار در طول تاسیس این شرکت نه تنها در گستره شرکت پارس، بلکه در گستره کل پارس آباد مغان و استان اردبیل معنا و مفهومی دوباره و حقیقی بخشیده و آن را جلا داده است.


اکنون مدیریت در کنار پرسنل شرکت پارس خود را یک خانواده واحد می دانند و سود و زیان آن را سود و زیان خود دانسته و فرهنگ کار و تلاش را در این شرکت به درستی پیاده سازی کرده اند کاری که خلائ آن در کشورمان بسیار محسوس است و هم مدیران و هم کارگران ما با این ادبیات مدرن بیگانه هستند و یکی از دلایل عدم توفیق بخش دولتی و خصوصی و کلا اقتصاد و بنگاهداری در کشور همین موضوع فرهنگ کار است که نیازمند مدیرانی از جنس تکنوکرات با پارادایم مدیریتی است و هلدینگی نیست که بدون تفهیم و تبیین این فرهنگ موفق بوده باشد،مگر با رانت و رشوه و از راههای نامتعارف و غیر معمول.

بر همین اساس و به مناسبت اولین روز برداشت محصولات زراعی در شرکت پارس مصاحبه ای با دکتر کاظم پور مدیریت تکنوکرات این شرکت انجام داده ایم که مشروح آن در ذیل این سطور برای علاقمندان قابل مطالعه است.


استارت عملیات برداشت محصولات زراعی شرکت پارس با حضور دکتر کاظم پور مدیر عامل ساعی و توانمند
کاظم پور در حاشیه اولین روز برداشت محصول جو واقع در بخش یک این شرکت در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا از کاشت ۱۴۰۰ هکتار گندم آبی،۱۶۰۰ هکتار گندم دیم،۴۰۰ هکتار جو آبی و ۳۰۰ هکتار جو دیم و ۱۰۰۰ هکتار کلزار آبی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با توجه به وضعیت موجود،بطور میانگین افزایش ۲۰ درصدی محصولات پاییزه را در مزارع شرکت پارس شاهد باشیم.

مدیر عامل تلاشگر برند زپارس تصریح کرد: امیدواریم امسال نزدیک به ۱۵۰۰۰ تن گندم ،۴۰۰۰ تن جو و بالای ۴۰۰۰ تن کلزار تولید کنیم.


وی به رشد چشمگیر کمی و کیفی در محصولات این شرکت در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: شرکت پارس بعنوان تنها تولید کننده بذر کلزای زمستانه؛ ۳۸۰ هکتار از اراضی این شرکت را به کشت این محصول اختصاص داده و افزون بر ۴۰۰ تن بذر کلزای زمستانه تولید خواهد کرد تا تحویل کشاورزان عزیز کشور نماید.
او همچنین از پیش بینی ۴۰۰۰ تن بذر گندم آبی و نزدیک ۲۰۰۰ تن بذر جو تولید و در اختیار کشاورزان عزیز منطقه قرار دهیم.
با توجه به اینکه کلیه اصول مدیریت های نوین زراعی در مزارع شرکت پارس از سوی کارشناسان اعمال شده است،از زمان تهیه بستر بذر،تراکم کاشت و تغذیه مناسب مبارزه به موقع با آفات بیماری ها و علف های هرز،الحمدلله امروز شاهد هستیم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۲۰ درصد رشد محصول در واحد سطح مواجه هستیم بنابراین پیش بینی ما بر این است که در مزارع گندم آبی بالای ۵/۶ تن ،مزارع گندم دیم بالای ۲ تن ، جو دیم میانگین ۲ تن و جو آبی میانگین ۵/۶ تن و در کلزا برای اولین بار برای هر هکتار در واحد سطح ۴ تن کلزا برداشت کنیم که در منطقه مغان یک رکورد بی سابقه محسوب می شود.


امیدواریم در سالهای آینده با افزایش تولید در واحد سطح در زمینه دانه های روغنی کشور عزیزمان را از نظر وابستگی به خارج از کشور بی نیاز کنیم.
کاظم پور در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش ۴۰ میلیاردی سود شرکت در مقایسه با سالهای گذشته تنها در زمینه کشت محصولات پاییزه خبر داد و افزود: این در حالی است که با توجه به تعهدات شرکت پارس به سازمان غله محصولات این شرکت بصورت تضمینی به فروش می رسد و ارزش آن در بازار آزاد به مراب بسیار بیشتر از سودی است که عاید شرکت می شود.
وی گفت: در مقایسه با سال گذشته که سود شرکت در مدت مشابه ۲۸ میلیارد تومان بود،حدودا بیش از ۱۲ میلیارد افزایش سود داشته است و برای سال اتی نیز پیش بینی می شود۵۰ الی ۶۰ میلیارد تومان سود خالص برای شرکت کسب نماییم.
وی در خصوص شایعه واگذاری سهام شرکت پارس نیز تصریح کرد:سهام شرکت از ۳۵۰ تومان به ازای هر سهم به ۵۰۰ تومان افزایش داشته است اما در خصوص واگذاری سهام عمده شرکت پارس که متعلق به بانک ملی است به هیچ عنوان واگذار نمی شود و سهم واگذار شده تنها از بابت ۴۰درصدی است که متعلق به سهام وزارت کشاورزی است و عمده سهام شرکت که در حدود ۶۰درصد است همچنان به فعالیت خود با قدرت و قوت ادامه می دهد./ رضا امیرپور

عکس از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی پارس

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.