کد خبر : 1537
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 می 2019 - 15:49

رییس کل دادگستری اردبیل: ؛

روند خصوصی سازی،شرکت های دولتی استان اردبیل دارای مشکل است

روند خصوصی سازی،شرکت های دولتی استان اردبیل دارای مشکل است
رییس کل دادگستری استان اردبیل اعلام کرد: هر سه شرکت مجتمع صنعتی گوشت اردبیل، کشت و صنعت مغان و سیلوی شهر اردبیل که در اجرای اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شده، دارای مشکل هستند. ؛

به گزارش آراز نگار، ناصر عتباتی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: دستگاه قضایی در راستای صیانت از حقوق عمومی و حفاظت از بیت المال، تمام قد و با تمام توان در برابر فساد ایستاده و پرونده های مرتبط از جمله پرونده واگذاری این سه شرکت را با جدیت و برابر قانون دنبال می کند.
وی در تشریح پرونده های قضایی مربوط به کشت و صنعت مغان افزود: پیش از واگذاری، این مجتمع بزرگ که توسط دولت اداره می شد ولی در آن دوره تخلفات عدیده ای شکل گرفته بود و بر این اساس دستگاه قضایی به موضوع ورود کرده و ۲۶ پرونده در خصوص تخلفات دوره های گذشته شرکت و صنعت مغان تشکیل و کیفر خواست لازم صادر شده است.
وی با غیرقابل توجیه خواندن زیان مالی و مستمر سال های گذشته کشت و صنعت مغان بیان کرد: مگر می شود شرکتی با آن همه عظمت و ثروت و امکانات در اختیار ، زیان ده باشد.
عتباتی تصریح کرد: بررسی قضایی در خصوص ارزیابی کارشناسی و قیمت گذاری کشت و صنعت مغان برای سیستم قضایی تمام نشده و با توجه به ملی بودن این مساله، تا جایی که امکان داشته، متولیان امر پای کار آمده اند.
رییس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: مراجع قضایی و نهادهای نظارتی در حال بررسی و مدیریت موضوع هستند و تمام مسائل در خصوص واگذاری این شرکت بزرگ در دست بررسی است.
وی در ادامه با اشاره به واگذاری مجتمع صنعتی گوشت اردبیل به رییس سازمان خصوصی سازی و وجود مسائلی در خصوص پرداخت مبلغ واگذاری و ورود قوه قضاییه برای احقاق حقوق عمومی گفت: خریدار این مجتمع تاکنون چندین بار احضار شده و با حضور در مراجع قضایی اردبیل توضیح داده است.
عتباتی اعلام کرد: پیش از عید ۱۶۰ میلیارد ریال از بدهی خریدار این مجتمع اخذ شده و مابقی بدهی نیز طبق روال تعیین شده وصول می شود.
وی همچنین با اشاره به واگذاری سیلوی ذخیره گندم در داخل محدوده شهری اردبیل به بخش خصوصی و مطرح شدن شبهه در نحوه واگذاری گفت: قوه قضاییه به این موضوع نیز در راستای صیانت از حقوق عامه ورود کرده و موضوع در حال بررسی است و احتمال می رود که در این واگذاری نیز مسائلی وجود داشته باشد.
رییس کل دادگستری استان اردبیل اضافه کرد: سیستم قضایی استان در راستای سالم سازی فضای اقتصادی تلاش همه جانبه ای را آغاز کرده و در این راستا پرونده تمام افراد و شرکت هایی را که ارز دولتی دریافته کرده اند، بررسی شده و خوشبختانه به علت اقدام به موقع، قریب به اتفاق کسانی که ارز دولتی و یارانه دار دریافت کرده اند، در محل تعیین شده هزینه کرده اند.
وی حمایت از سرمایه گذاری سالم را از جمله اهداف سیستم قضایی استان اردبیل اعلام کرد و افزود: مبارزه با هر گونه فساد در راس برنامه های مسئولان قضایی قرار دارد چرا که معتقدیم وجود هر گونه فساد، موجب بدبینی به نظام، یاس مردم و بی تفاوتی مردم نسبت به حاکمیت می شود.
عتباتی همچنین با بیان این که همه باید مدعی و مطالبه گر مبارزه با فساد باشند، خواستار مشارکت و همکاری اصحاب رسانه در فرایند مبارزه با فساد از طریق اطلاع رسانی و ایجاد حساسیت در امر مبارزه با فساد شد.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: دستگاه قضایی در استان اردبیل در مقوله مبارزه با فساد با کسی مماشات، اغماض و تعارف ندارد و برخورد با هر گونه فساد بدون تبعیض و با جدیت دنبال می شود و معتقدیم که مبارزه با فساد می تواند تبدیل به یک فرصت اجتماعی شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.