کد خبر : 3045
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 سپتامبر 2021 - 10:26

بیانیه جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل وتامل در موضوع انتخاب شهرداری پارسآباد مغان 

بیانیه جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل وتامل در موضوع انتخاب شهرداری پارسآباد مغان 

جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل شوراهای ششمین دوره شهرستان پارس‌آباد در انتخاب شهردار بیانیه ای بشرح زیر صادر نمود : با سلام خدمت حضور ملت بزرگ وخونگرم وتمامی منادیان ودلواپسان تفکرشایسته گزینی و جنبش شایسته سالاری مغان _نخست مقدمه تفصیلی و قانونی بر حقوق مدنی کنشگران اجتماعی.. ✳در کشور ما که استقلال و

جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل شوراهای ششمین دوره شهرستان پارس‌آباد در انتخاب شهردار بیانیه ای بشرح زیر صادر نمود :

با سلام خدمت حضور ملت بزرگ وخونگرم وتمامی منادیان ودلواپسان تفکرشایسته گزینی و جنبش شایسته سالاری مغان

_نخست مقدمه تفصیلی و قانونی بر حقوق مدنی کنشگران اجتماعی..

✳در کشور ما که استقلال و اصل مردم سالاری بحقه آن به برکت خون صدها هزار شهید گلگون کفن و جانبازان سر افراز و خون دل خوردن ایثارگران وخانواده های محترمشان به دست آمده است، و نگهداری و حفظ و بقاء آن با مشقات فراوان وخون دل خوردن هموطنان و جوانان و کهنسالان و آحاد جامعه از هجمه ها و تحریمهای بین المللی و محرومیتهای منسوبه که در حالت دره شیب ابوطالب گونه ای سپری میکنیم، ودر یک‌ کلام برای ظهور و حفظ و بقاء آن جان و مال و خون داده و میدهیم ، همه‌ مسئولان خرد و کلان سیاسی و نظامی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی باید بر خود بقبولانند که کنشگری و سوال، ازحقوق مدنی آحاد همین جامعه محترم و جانفشان، از مسئولانشان هست و هیچ مسئولی از این قاعده مستثنی و مصون نیست مگر به دلایل امنیتی..

_موضوع تعلل و تامل و یا تاکد بر یک شخص در جهت صدارت منصب شهرداری پارس آباد توسط مجمع اعضای شورای اسلامی پارس آباد و تعهدات کتبی و شفاهی من باب شفافیت و سوالات پیرامون آن از نظر کنشگران اجتماعی..

✳از آنجا که منصب شهرداری ، انتخابی توسط شوراهای محترم هست ،لذا درصورت داشتن تفکر خدمت و آبادانی توسط شوراها، شهردار و ماندگاری آن بر مسند، من حیث فعالیت و مدیریت احسن ، میسّر خواهد شد، و طبیعتا در غیر اینصورت طبق وظایف واصول و عهدی که شوراها من باب خدمت و شفافیت با مردم حوزه انتخابی بسته اند، باید جایگزین کنند.

»یعنی بالطبع و قانونا و اصولا عقد اخوتی در میان نباید باشد.

_و اما از اتفاقات اخیر در مورد نحوه گزینش کاندیداتورها و انتخاب و تامل ،تعلل و تاکد بر شخص ، برای صدارت مقام شهرداری پارس آباد مغان ، سوالاتی در اذهان کنشگران اجتماعی و مطالبه گران با عناوین ذیل پدیدار گشته است؛

۱️⃣چرا اعضاء محترم شوراهای پارس آباد با داشتن همچین قدرتی، در انتخاب مقام شهردار، که فعالیتها و مدیریت احسن آن نیز با گذشت زمان مشخص میشود اینقدر تامل و تعلل دارند؟!

⬅️یاد آور میشوم حتی اگر فرد مورد نظر ،مسبوق به سابقه نیک باشد،حتما دارای اسناد خدمتی هست و ضمن اینکه این‌ مساله برای همه اعضای شورا باید مبرهن‌ شود ،مطمئنا با گذشت زمان خدمت صحت آنرا ثابت خواهد کرد.

۲️⃣ طبق ادعای اعضاء محترم شورا که دنبال شخص مسبوق به سابقه مدیریت نیک هستند،آیا در این منطقه با این همه پتانسیل و توانایبهای بالقوه و بالفعل ، قحط الرجال هست که دوستان شورا کم آورده و در انتخاب کاندیداتورها تنگ نظری نموده اند ؟!

۳️⃣ آیا سابقه مدیریت نیک داشتن گزینه های منصب شهرداری به خط ابجد سومری هست که دوستان در تشخیص آن به اختلاف خورده اند؟‌!

۴️⃣آیا این تاملها و تاکدها، صرف انتخاب اصلحترین من باب خدمت هست، یا موضوع سهم خواهی جریانها و شخص شوراها در میان هست؟

۵️⃣چرا شوراهای محترم در مساله انتخاب کاندیداتورهای شهردار ،دست به فراخوان عمومی از نخبگان و خواص دارای مدرک مربوطه نزده اند؟!

۶️⃣آیا این فراخوان که یکی از علائم شفافیت هست‌ ،مانع قانونی دارد؟ (که‌ندارد)

۷️⃣اگر مانع قانونی ندارد چرا فراخوان نشده است؟!

۸️⃣چه اهدافی پشت این قضایا میتواند باشد؟!

⭕از تک تک اعضای محترم شورای اسلامی پارس آباد مغان انتطار داریم به سوالات کنشگران اجتماعی که در چهارچوب حقوق مدنی هست جواب دقیق ارائه نمایند.. (منتظر هستیم)

🟠محض اطلاع شوراهای گرامی ؛

⬅️عموم خواص و نخبگان دلسوز و مردمان تیزبین منطقه از ظرفیتها و موفقیتها و تواناییها و قصورات کاندیداهای انتخابی شما در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی آگاهی دارند..و بدانید انتخاب، زاییچه و نمود مقام شعور و درک انسانهاست.

⚠️و اما امیدوارم در انتخاب شهردار همه جوانب را درنظر بگیرید .

♻️خودمان و شمارا موکدا به درک مفاهیم آیه ذیل دعوت میکنیم؛

⚠️(فمن یعمل مثقال ذرّه خیراً یره و من یعمل مثقال ذرّه شرّاً یره)؛ هرکس ذره ای کار خیر یا شر انجام دهد، عواقب آن را خواهد دید. آیه ۷ و ۸ سوره الزلزال)

✳یاد آور می شویم وقت انتخاب شهردار در مورخه ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ تمام میشود، اگر اعضاء محترم شورای پارس آباد مغان به توافق و اتحاد نظر در این امر نرسند ، یقینا استانداری محترم اردبیل طبق وظیفه قانونی خود میتواند شهردار را انتخاب کند، شوربختانه در این صورت امتیازی منفی در آغاز کار پارلمان شهری شوراهای محترم خواهد بود.

🔸️لازم به ذکر هست،عدم اتحاد نظر در مورد انتخاب شهردار توسط شوراها، در نظر خاص و عام‌جامعه اینطور تبلور میکند که قطع به یقین موضوع سهم‌خواهی جریانات و یا اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط و یا سایرمسائل نامبارک درمیان هست. و یقیناً این‌ مساله با روشن سازی قابل برچیدن هست!

💠 در نهایت معروض میداریم طبق عهد و پیمان کتبی و شفاهی مبنی بر گرفتن تمامی تصمیمات در اتاق شیشه ای جهت استحضار عموم که بیشتر آقایان شورا برای جلب توجه و تصاحب آراء در زمان انتخابات داده اند ، اخلاقٱ حکم‌ میکند که اعضاء محترم دست به شفاف سازی زده و عموم را از جزئیات موضوع آگاه سازند.

⚠️(اوفُوا بِالعَهدِ انَّ العَهدَ کانَ مَسولاً. به پیمان خود وفا کنید زیرا که از پیمان پرسش خواهد شد.سوره اسراء۳۴)

#ما_منتظریم

#ما_به_ادامه_دادن_ادامه_میدهیم

#ما_حامی_حقوق_عامه_هستیم

#ما_شفافیت_را_در_راس_امور_مدیریتی_میدانیم

#الوعده_وفا

✍ جنبش شایسته سالاری مغان

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.