کد خبر : 1565
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 می 2019 - 18:44

کاظم پور مدیر عامل شرکت ملی پارس خبر داد:؛

برداشت محصولات زراعی در کشت و صنعت پارس آغاز شد

برداشت محصولات زراعی در کشت و صنعت پارس آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری آراز نگار .مدیر عامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپری پارس از آغاز برداشت محصولات مزارع دیم خبر داد و گفت: امروز با تلاش شبانه روزی همکاران زراعی در کاشت پاییزه سال زراعی ۹۷ و ۹۸ بیش از ۴۷۰۰ هکتار از اراضی شرکت ملی پارس زیر کشت محصولات استراتژیکی کشور

به گزارش پایگاه خبری آراز نگار .مدیر عامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپری پارس از آغاز برداشت محصولات مزارع دیم خبر داد و گفت: امروز با تلاش شبانه روزی همکاران زراعی در کاشت پاییزه سال زراعی ۹۷ و ۹۸ بیش از ۴۷۰۰ هکتار از اراضی شرکت ملی پارس زیر کشت محصولات استراتژیکی کشور رفته که برداشت این محصولات در مزارع شرکت شروع شده است.

ارسلان کاظم پور افزود: با بهره گیری از روشهای نوین مهندسی زراعی در شرکت ملی پارس توانستیم شاهد افزایش تولید در واحد سطح باشیم.

وی با اعلام اینکه امسال ۱۴۰۰ هکتار گندم آبی و ۱۶۰۰ هکتار گندم دیم در شرکت ملی پارس زیر کشت رفته افزود: با بررسی های کارشناسان شرکت پیش بینی شده امسال در مزارع گندم آبی بالای ۶۲۰۰ کیلوگرم و در مزارع دیم بالای ۲۰۰۰ کیلوگرم به ازای هر هکتار برداشت خواهیم نمود.

مدیرعامل شرکت ملی پارس با اشاره به کاشت ۴۰۰ هکتار جو آبی و ۳۰۰ هکتار جو دیم افزود: در بحث تولید جو برداشت بالای ۶۵۰۰ کیلوگرم در مزارع آبی و بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم در مزارع دیم به ازای هر هکتار پیش بینی شده است.

ارسلان کاظم پور از پیش بینی تولید چهار هزار تن محصول کلزا خبر داد و گفت: امسال بیش از یک هزار هکتار محصول کلزا در شرکت ملی پارس زیر کشت رفته که برداشت ۴۰۰۰ کیلوگرم به ازای هر هکتار پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: امسال با تولید ۱۵ هزار تن گندم و چهار هزار تن جو و چهار هزار تن کلزا، شرکت ملی پارس در به خودکفایی رسیدن کشور برای تولید محصولات کشاورزی کمک خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت ملی پارس با اشاره به سال رونق تولید اظهار داشت: امسال با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب، عزم جهادی شرکت ملی پارس برای رونق تولید در دستور کار گرفته تا بتوانیم با افزایش و تولید محصولات کشاورزی مرغوب و استاندارد سهمی در تامین امنیت غذایی کشور داشته باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.