شماره : 2874
17 / 11 / 2020 - 8:36

ریس سابق محیط زیست پارساباد،فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل شد

مراسم معارفه فرمانده حفاظت محیط زیست استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد. به گزارش آراز نگار، در این مراسم از زحمات لطیف عزیزی سرپرست فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان تقدیر و با حکم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست

مراسم معارفه فرمانده حفاظت محیط زیست استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.
به گزارش آراز نگار، در این مراسم از زحمات لطیف عزیزی سرپرست فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان تقدیر و با حکم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، “هاشم میرزانژاد” به عنوان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل منصوب شد.

میرزانژاد پیش‌تر ریاست حفاظت محیط زیست شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و محیط بانی اصلاندوز را در کارنامه کاری خود دارد.

سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با تاکید بر جایگاه والای محیط بانی در جامعه اظهار کرد: محیط بانان به دلیل نوع شغل خود نیازمند پشتیبانی هستند تا بتوانند وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند.

وی افزود: خوشبختانه در سال های اخیر تلاش شده است با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز محیط بانان بیش از پیش ازمحیط زیست کشور حفاظت کنیم و در همین راستا قصد داریم با تامین اعتباری بالغ بر ۶۰۰ هزار میلیارد ریال کمبود خودرو برای یگان حفاظت محیط زیست را رفع کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت ۵۷ نفر محیط بان در سطح استان گفت: در استان اردبیل ۱۲ پاسگاه محیط بانی وجود دارد که با اختصاص اعتبار ۳ میلیارد ریال، تعدادی از این پاسگاه ها به خصوص در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال و نئور تجهیز و تعمیر شدند.

سعید شهند اولویت اصلی حفاظت محیط زیست استان را مجموعه یگان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و افزود: محیط بانان استان صادقانه و خالصانه مشغول حفاظت از ۱۴۰ هزار اراضی تحت مدیریت استان هستند و تلاش می کنیم با پشتیبانی مناسب از این عزیزان در مسیر حفاظت از محیط زیست استان گام برداریم./ آران مغان

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2874 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 17 نوامبر 2020 ساعت 08:36:01
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2871
17 / 11 / 2020 - 7:44

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء: دولت در بودجه ۱۴۰۰ افزایش اعتبارات ‌پروژه‌های عمرانی ‌را اولویت دهد

گروه استان‌ها – فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء گفت: انتظار می‌رود در بودجه ۱۴۰۰ اولویت بودجه دولت برای پروژه‌های عمرانی و تسریع در اجرای عملیات این پروژه‌ها و نیز حل مشکلات مالیات مورد توجه واقع شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سعید محمد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: سپاه علاوه

گروه استان‌ها – فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء گفت: انتظار می‌رود در بودجه ۱۴۰۰ اولویت بودجه دولت برای پروژه‌های عمرانی و تسریع در اجرای عملیات این پروژه‌ها و نیز حل مشکلات مالیات مورد توجه واقع شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سعید محمد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: سپاه علاوه بر این که در امنیت کشور نقش اساسی دارد در راستای کاهش محرومیت و رفع گرفتاری‌های مردم پیشگام است و در حد توان خود در این زمینه تلاش می‌کند.

وی افزود: این قرارگاه در حد توان خود هیچ پروژه‌ای را تعطیل نکرده و علی‌رغم کمبودها و مشکلات توانسته‌ایم اقدامات خوبی را در اجرای پروژه‌های عمرانی انجام دهیم.

سعید محمد ادامه داد: با اینکه با مشکلات و محرومیت و کمبودها مواجهیم اما تا زمانی که از ریشه و مسیر اصلی این مشکلات حل نشود نمی‌توان اقدامات مناسبی در شأن ملت انجام داد.

وی ادامه داد: باید بودجه کشور از نفت مستقل شود و بحث مالیات در کشور حل شود تا شاهد اقدامات اساسی مناسب و توسعه عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی باشیم.

بیشتر بخوانید
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌: به عنوان سربازان مقام معظم رهبری در خدمت‌ به مردم آماده هستیم/‌پروژه‌‌ تعطیل‌شده نداریم

عضو کمیسیون عمران مجلس: قرارگاه خاتم‌الانبیاء ۱۲ هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء: درصدد ریشه‌کنی محرومیت‌ از مناطق کم‌برخوردار و محروم هستیم / همکاری با بخش خصوصی

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء بیان کرد: متاسفانه اعتبارات پروژه‌های عمرانی در کشور ضعیف است و اگر این اعتبارات با برنامه‌ریزی و مدیریت دو برابر شود می‌توان بدون شک گرهی از مشکلات مردم را حل کرد.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود در بودجه ۱۴۰۰ اولویت بودجه دولت برای پروژه‌های عمرانی و تسریع در اجرای عملیات این پروژه‌ها و نیز حل مشکلات مالیات مورد توجه واقع شود و تعادل‌سازی برای اجرای پروژه‌ها توسط این قرارگاه انجام شود.

محمد بیان کرد: از ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به قرارگاه خاتم‌الانبیاء، سه هزار میلیارد تومان محقق شده و مابقی نیز در حال پیگیری است و افتخار ما این است که در استان اردبیل به مردم خدمات کنیم و تفاهم‌نامه‌ای برای اجرای بیمارستان یک هزار تختخوابی، پروژه شهری و محور سرچم – اردبیل در نظر گرفته شده است/تسنیم
پ.ن سهم جاده مرگ مغان از این سفر چه خواهد شد؟؟؟؟

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2871 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 07:44:25
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2866
14 / 11 / 2020 - 9:36

روحانی: محدودیت‌ها از شنبه اول آذر ماه، در سراسر کشور اجرا می‌شود

آنهایی که گاهی مصاحبه کرده و انتقاد نپخته مطرح می‌کنند بدانند هر چیزی که اعتماد مردم را به ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت کاهش دهد به ضرر ما است؛

رییس جمهور گفت: از شنبه آینده اول آذر ماه، در سراسر کشور محدودیت‌هایی اجرا می‌شود.

به گزارش آراز نگار به نقل از  ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به لزوم اعمال محدودیت های بیشتر برای مقابله با شیوع این ویروس اظهار کرد: از شنبه هفته آینده یعنی اول آذر طرحی اجرا می‌شود که مربوط به کل کشور است و البته در هر شهر بنا بر اقتضائات آن شهر اجرا می‌شود و کلیت آن تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ظاهر این طرح درست است که با جریمه‌ها و تعطیل مراکز فرهنگی و نظایر آن خود را بروز و ظهور می‌دهد اما بیشتر یک هشدار برای مردم است که بدانند این ویروس، ویروس فروردین و اردیبهشت نیست. در همه سال امکان شیوع وجود دارد.

رییس جمهور تاکید کرد: امروز چارچوب کلی این طرح مشخص شد که سخنگوی ستاد آن‌ها را برای مردم توضیح خواهد داد و امیدوارم مثل دور اول شیوع کرونا که سرافراز عبور کردیم و همه به هم کمک می‌کردیم در این دور که سخت‌تر هم هست با سرافرازی عبور کنیم.

روحانی در ابتدای این نشست با یادآوری اینکه نزدیک ۹ ماه است با معضل شیوع کرونا مواجه هستیم، تصریح کرد: متاسفانه موج جدید این ویروس در جهان ظهور و بروز پیدا کرده و مشکلات زیادی را برای کشورها و مردم ایجاد کرده است. خیلی از دولت‌ها ناچار شدند که محدودیت‌ها را از نو افزایش دهند، ما هم به همین دلیل در هفته‌های اخیر یکبار در ۴۳ شهرستان و یکبار در ۴۶ شهرستان حدود ۹۰ شهرستان محدودیت زیادی را ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه هدف از این محدودیت‌ها ملموس شدن شرایط فوق‌العاده برای مردم است، گفت: ما از شرایط عادی عبور کردیم، همه باید کمک کنند که بتوانیم از این مسئله با کمترین ضرر عبور کنیم و آنچه در مرحله اول مهم است آموزش دادن است؛ ما باید سواد سلامت مردم را بالا ببریم. مردم باید به خوبی بدانند علائم این بیماری چیست.

رییس جمهور تصریح کرد: هنوز هم در جامعه افرادی هستند که می‌گویند من علامتی ندارم، فقط یه درد عضلانی دارم. وقتی باز هم از او می‌پرسند علامتی داری؟ می گوید یک چند روزی است که حس چشایی و بویایی کار نمی‌کند معلوم است آموزش به اندازه کافی به مردم داده نشده است.

روحانی ادامه داد: مردم فکر می‌کنند باید تب شدید داشته باشند، فکر می‌کنند در شرایطی باشند مدام سرفه کنند تا احساس کنند این بیماری سراغ آنان آمده است. ما باید سطح آموزش را بالا ببریم و همچنین مردم هم باید اعتماد کامل به ستاد ملی کرونا و قرارگاه داشته باشد این اعتماد هر چه کمتر شود به ضرر ماست.

وی تاکید کرد: کاری به صحبت‌های این‌ها که در داخل یا در رسانه‌های خارجی مصاحبه می‌کنند و انتقادهای ناپخته‌ای را بیان می‌کنند، ندارم اما هر چیزی که اعتماد مردم را به ستاد ملی کرونا و به قرارگاه و وزارت بهداشت کاهش دهد به ضرر ماست، به محض این که اعتماد کم شود دقت مردم برای اجرای مصوبات کم می‌شود.

رییس جمهور تاکید کرد: مورد سوم این است که دولت و آنانی که به دولت یاری می رسانند به الزامات پروتکل توجه کنند، وقتی پروتکلی اعلام می‌کنیم الزاماتی دارد، وقتی می‌گوییم ماسک بزنید ماسک باید به وفور در اختیار مردم با قیمت ک قرار گیرد، البته هم‌اکنون برای تهیه ماسک توسط مردم مشکلی نیست و مشکلات حل شده است.

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2866 توسط مهدی پارسا و در روز شنبه 14 نوامبر 2020 ساعت 09:36:00
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2862
11 / 11 / 2020 - 5:32

تخطی از محدودیت‌های کرونایی به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود

تخطی از محدودیت‌های کرونایی به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود گروه استان‌ها- رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: تخطی از محدودیت‌های کرونایی به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شاپور رضایی افشار شامگاه امروز در جلسه بررسی محدودیت‌های کرونایی استان در بخش اصناف اظهار داشت: اصنافی که در

تخطی از محدودیت‌های کرونایی به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود
گروه استان‌ها- رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: تخطی از محدودیت‌های کرونایی به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شاپور رضایی افشار شامگاه امروز در جلسه بررسی محدودیت‌های کرونایی استان در بخش اصناف اظهار داشت: اصنافی که در زمان محدودیت‌های اعلام شده، دستور العمل‌ها را رعایت نکنند بدون اخطار قبلی تا پایان محدودیت‌ها پلمب خواهند شد.

وی با اشاره به گروه شغلی دو که شامل محدودیت‌ها از ساعت شش بعد از ظهر روز بیستم آبان ماه می‌شوند، افزود: پاساژها، مراکز خرید، مراکز فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی و فروش شیرینی‌، آب میوه و بستنی فروشی‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو و مراکز شماره گذاری اتومبیل برخی از این اصناف هستند.

بیشتر بخوانید
اعمال محدودیت کرونایی از ۱۰ آبان‌ماه برای ۷ شهرستان چهارمحال و بختیاری

اعمال محدودیت کرونایی در استان البرز/ ۵ شهرستان در وضعیت قرمز/ شرایط از فروردین بسیار حساس‌تر است

میزان بستری بیماران کرونایی در شرق گلستان ثابت ماند / محدودیت کرونایی شهرهای قرمز بیشتر می‌شود

رئیس اتاق اصناف استان بیان کرد: واحدهای عرضه کننده، فرش و موکت، فرش ماشینی، فرش دستبافت، اسباب بازی فروشی، خرده فروشی وسایل بازی و اسباب بازی در فروشگاه‌های تخصصی، بازار‌های موقت، فروش لوازم خانگی، خدمات چاپ دیجیتال، چاپ و فعالیت‌های خدماتی وابسته به چاپ، تزئینات داخلی ساختمان، عمده فروشی، خرده فروشی کالا‌های تزئینی ساختمان، کادویی فروشی، عمده فروشی و خرده فروشی انواع پوشاک، آتلیه و عکاسی، پارچه فروشی، آژانس مشاور املاک، پرده سرا، فروش مبلمان، کیف و کفش، لوازم التحریر، خیاطی، خرازی و فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی هم از دیگر مشاغل گروه دو هستند که شامل این طرح می‌شوند.

رضایی افشار تصریح کرد: این محدودیت‌ها به منظور کاهش ابتلا هموطنان و همشهریان به بیماری کرونا اعمال می‌شود./ تسنیم

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2862 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 ساعت 05:32:06
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2859
11 / 11 / 2020 - 5:26

فرماندار پارس آباد خبر داد؛ پیش بینی تولید بیش از ۵۰ هزار تن وش پنبه در پارس آباد

پارس آباد – فرماندار پارس آباد گفت: تولید بیش از ۵۰ هزار تن محصول وش پنبه در اراضی زیر کشت شهرستان پارس آباد پیش بینی شود. ابراهیم امامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: محصول پنبه از جمله محصولات اساسی و استراتژیک در شهرستان پارس آباد است که نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال

پارس آباد – فرماندار پارس آباد گفت: تولید بیش از ۵۰ هزار تن محصول وش پنبه در اراضی زیر کشت شهرستان پارس آباد پیش بینی شود.

ابراهیم امامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: محصول پنبه از جمله محصولات اساسی و استراتژیک در شهرستان پارس آباد است که نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال منطقه دارد.

وی گفت: در سال زراعی جاری ۱۱ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد به کشت پنبه اختصاص یافته بود که پیش بینی می‌شود بیش از ۵۰ هزار تن محصول وش پنبه در این شهرستان استحصال شود.

فرماندار پارس آباد ادامه داد: شهرستان پارس آباد یکی از شهرستان‌های پیشروی کشور در سطح تولید محصول پنبه است.

امامی با اشاره به اینکه امسال سطح زیر کشت پنبه در پارس آباد افزایش ۹۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: تولید پنبه از مراحل کاشت تا برداشت سالانه باعث اشتغالزایی بیش از چهار هزار نفر کارگر در شهرستان پارس آباد می‌شود.

وی افزود: در شهرستان پارس آباد ۱۰ مرکز خرید وش پنبه به طور شبانه روزی آماده خرید محصول پنبه کاران است.

به گزارش خبرنگار مهر، نبود کارخانه‌های نساجی در شهرستان پارس آباد باعث می‌شود پنبه‌های استحصال شده این شهرستان به استان‌های دیگر صادر شود / مهر

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2859 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 05:26:34
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2854
9 / 11 / 2020 - 6:20

تذکر جدی جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء به طرفین درگیری در مناقشه قره‌باغ/آسمان ایران ‌محل آزمون و خطا نیست

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء گفت: مرزنشینان به هیچ عنوان از بابت ایجاد امنیت و آرامش کامل نگران نباشند چرا که شبانه‌روز در حال رصد مرزها هستیم و به هیچ عنوان طرفین درگیر نمی‌توانند مرزها را دچار نقص امنیت کنند.؛

به گزارش آراز نگار  امیر قادر رحیم‌زاده صبح امروز در جلسه شورای تامین شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: مرزنشینان به هیچ عنوان از بابت ایجاد امنیت و آرامش کامل نگران نباشند چرا که شبانه‌روز در حال رصد مرزها هستیم و به هیچ عنوان طرفین درگیر نمی‌توانند مرزها را دچار نقص امنیت کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید آسمان ایران به عنوان محل آزمون و خطا در نظر گرفته شود بیان کرد: برخورد شدید و جدی با نقض‌کنندگان خواهیم داشت و انتظار می‌رود در این زمینه به هشدارهای لازم توجه گمارده شود تا امنیت آسمان کشور به هیچ عنوان زیر سؤال نرود.

جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء پدافند هوایی ارتش ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌ها انجام یافته در حال حاضر رزمندگان ایران اسلامی با تمام توان و قوا در منطقه حضور داشته و آمادگی کاملی از این بابت دارند تا مردم هیچ گونه نگرانی و مشکلی از این بابت نداشته باشند.تسنیم

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2854 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 9 نوامبر 2020 ساعت 06:20:18
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2850
9 / 11 / 2020 - 5:26

رئیس جدید اداره گاز شهرستان پارس آبادمغان منصوب شد

فرهاد معزز به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان مرزی پارس آبادمغان منصوب شد. به گزارش آران مغان، در مراسمی با حضور معاونت امور بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل و فرماندار پارس آباد، فرهاد معزز به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان پارس آبادمغان منصوب شد. در این مراسم از خدمات و تلاشهای ۴

فرهاد معزز به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان مرزی پارس آبادمغان منصوب شد.
به گزارش آران مغان، در مراسمی با حضور معاونت امور بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل و فرماندار پارس آباد، فرهاد معزز به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان پارس آبادمغان منصوب شد.

در این مراسم از خدمات و تلاشهای ۴ ساله منصور پورعلی رئیس قبلی اداره گاز شهرستان پارس آبادمغان قدردانی شد.

معاون امور بهره برداری گاز استان اردبیل در این مراسم از بهره مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهرستان و ۹۸ درصدی جمعیت روستایی از نعمت گاز خانگی خبر داد و گفت: ۴۹ روستای پر جمعیت شهرستان گاز رسانی شده و ۱۲ روستای باقی مانده به پیمانکار واگذار شده و گاز رسانی آنها در دست اجرا است.

کریم برجی از وجود ظریفیت تامین ۵۰۰ هکتار از گاز گلخانه ۱۶۰۰ هکتاری خبر داد و تصریح کرد: این گلخانه به اندازه شهر اردبیل نیاز گازی دارد و برنامه ریزی تامین با احداث خط لوله جدید انجام شده است.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2850 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 05:26:56
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2847
8 / 11 / 2020 - 8:36

دستگیری شش متخلف شکار و صید غیرمجاز در بیله سوار و اردبیل

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: شش نفر از متخلفان شکار و صید غیرمجاز پرندگان در بیله سوار و اردبیل شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهنام برزگر، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: طی عملیات غافلگیر کننده یگان حفاظت

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: شش نفر از متخلفان شکار و صید غیرمجاز پرندگان در بیله سوار و اردبیل شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهنام برزگر، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: طی عملیات غافلگیر کننده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار، پنج نفر از متخلفین صید و زنده گیری سهره طلایی را دستگیر کردند.

او افزود: از متخلفین یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز قاچاق، یک رشته تور زنده گیری پرندگان، ۱۳ عدد قفس تله‌ای و ۲۰ بال پرنده زنده گیری شده سهره طلایی کشف و ضبط و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

همچنین یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل پس از دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در منطقه هیر به محل اعزام و یک شکارچی متخلف را بهمراه پنج قطعه کبک معمولی، یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی دو لول، ۹۱ تیر فشنگ ساچمه زنی و سایر ادوات شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی نمودند.

شکار و صید در کلیه مناطق استان اردبیل ممنوع است./ باشگاه خبرنگاران

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2847 توسط مهدی پارسا و در روز یکشنبه 8 نوامبر 2020 ساعت 08:36:17
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2843
7 / 11 / 2020 - 15:37

روحانی: تجربه سه سال اخیر برای دولت آینده آمریکا درس باشد/ دولت جدید به همه تعهدات خود برگردد

رئیس‌جمهور گفت: تجربه سه‌ساله درسی باشد تا دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردد و مردم ما پاداش صبر و ایستادگی خود را لمس کنند و ببینند.؛

به گزارش آراز نگار ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مردم ما هشت و نیم ماه است که با این بیماری مواجه هستند و هم‌چنین با مشکلات فراوانی روبه‌رو شدند؛ خصوصاً در موج سوم که همه‌گیری و ابتلای این بیماری بیشتر و شدیدتر بود؛ البته شرایط در همه دنیا نیز همین‌طور بود.

وی افزود: امیدواریم با همکاری یکدیگر و چارچوب‌هایی که ستاد به تصویب می‌رساند و مواردی که قرارگاه عملیاتی ستاد در اجرای آن تلاش می‌کند، به‌تدریج شاهد کاهش این شرایط باشیم؛ یعنی همین‌طور که مردم مراعات خود را افزایش می‌دهند و موارد ضروری که ستاد تصویب می‌کند، شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: مردم ما در سه سال گذشته با تروریسم اقتصادی مواجه بودند و در این زمینه مقاومت، صبر و ایستادگیِ شایان توجه و بی‌نظیری از خود نشان دادند. تصمیم کشور ما همیشه روشن بوده و در هر شرایطی که باشد، ملت ما مقاومت و صبوری خود را ادامه می‌دهد تا طرف مقابل در برابر قانون و مقررات سر فرود بیاورد. امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای باشد که تحریم‌کنندگان متوجه شده باشند که راه‌شان نادرست و ناصحیح بوده و به اهداف خود دست نخواهند یافت و این تجربه ۳ساله برای‌شان درسی باشد که ان‌شاءالله دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به تعهدات خود برگردد و مردم عزیز ما هم پاداش صبر، مقاومت و ایستادگی خود را لمس کنند.

روحانی هم‌چنین در ادامه درباره بیماری کرونا اظهار داشت: با توجه به موج جدید و شرایطی که در آن هستیم، هم در این جلسه و هم در جلسات گذشته به این نتیجه رسیدیم که برای اجرای دقیق‌تر و شدیدتر پروتکل‌ها نیاز داریم که تمهیدات بیشتری را مدنظر قرار دهیم. موضوع کرونا تنها موضوع سلامت نیست و بلکه سلامت مهمترین مسئله است اما معیشت مردم و فرهنگ جامعه تحت تأثیر است و ما باید مراعاتِ زنجیره‌وار داشته باشیم، یعنی مراعات یکی از پروتکل‌ها ما را به مقصد نمی‌رساند و ماسک زدن اهمیت دارد و مهم است ولی در عین حال تنها نباید به این اکتفا کرد. نیاز داریم به این‌که فاصله‌گذاری اجتماعی را مراعات کنیم و برای این‌که اجتماعات کاهش یابد و فاصله فیزیکی بیشتر شود، فقط با قانون و مقررات به نتیجه نمی‌رسیم و مردم هم باید در این زمینه ما را یاری کنند.

وی ادامه داد: مشکلی که الآن داریم اجتماعات خانوادگی و دورهمی‌هاست؛ مخصوصاً در فصل زمستان که شب‌ها طولانی‌تر است و سنت ما ایرانی‌ها هم هست که اجتماعات بیشتری داریم. ما گفتیم قرارگاه عملیاتی ستاد بررسی‌هایی انجام دهد و مقرراتی را که لازم است برای جلسه هفته بعد بیاورد تا بررسی و تصویب کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز مطرح شد که فضاهای سرپوشیده با توجه به شرایط تهویه می‌تواند مشکل‌آفرین باشد، خاطرنشان کرد: بنابراین زمستان غیر از آنفلوآنزا و سرماخوردگی، این مشکلات را هم برای ما ایجاد می‌کند که مردم ناچار هستند در فضاهای دربسته باشند و باید پروتکل‌ها را دقیق‌تر در این فضاها مراعات کنیم و زمان اجتماعات در فضای بسته را هم باید کوتاه کرد.

روحانی گفت: مردم ما صاحب حقوق هستند، همان حقوق شهروندی؛ رفت‌وآمد، انتخاب محل سکونتِ کوتاه و یا بلندمدت و حضور در جامعه و اجتماعات آزاد است اما همه این حقوق یک قید دارد و این است که این حقوق مهم تا جایی است که به سلامت مردم و جامعه لطمه‌ای نزند و ما در حقوق شهروندی باید به اصل بنیادین توجه کنیم که حفظ سلامت جامعه مهمترین اصلی است که می‌تواند مادرِ ماده قانونی و حقوق در این زمینه باشد و همه باید آن را مراعات کنیم. همان‌طور که حق شهروندی حق مردم است، مسئولیت‌های مردمی هم مسئولیتِ همه است و این‌طور نیست که تنها حقوق شهروندی باشد و مسئولیت اجتماعی نباشد.

وی با ابراز اینکه “ما باید به مسائل دینی، اخلاقی و انسانی‌مان در مسائل کرونا توجه بیشتری داشته باشیم”، اظهار داشت: تلاش ما این است که تولید بتواند مسیر خود را ادامه دهد و معیشت مردم دچار مشکل نشود؛ هم‌چنین سلامت مردم نیز تأمین شود و تلاش ما حول این محورهاست. برای اینکه بتوانیم از جهادگران‌مان در عرصه سلامت که در خط مقدم هستند پشتیبانی کنیم، باید پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنیم. هرچه بیشتر مراعات کنیم، آن‌ها فرصت بیشتری دارند و وضعیت بیمارستان‌ها نیز شرایط بهتری می‌یابند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: موضوع کرونا موضوع سهل و ممتنع است؛ هم با مراعات، و استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و بهداشت لازم توسط مردم، از این شرایط عبور کنیم و هم خدای‌ناکرده با مراعات نکردن و بی‌اعتنایی به پروتکل‌ها می‌تواند مشکلی پیش بیاید که نجات از آن سخت و ممتنع باشد. ما چاره‌ای نداریم که ارتباطات اجتماعی را از «چهره به چهره» به ارتباطات الکترونیکی و فضای مجازی منتقل کنیم؛ چه درباره مسائل مربوط به تصمیمات و مشورت‌ها و اقدامات اداری و چه درباره مسائل تولید و معیشت. تا جایی که می‌توانیم باید مسیر را به‌سمت فضای مجازی ببریم تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه دولت برای عبور از این شرایط نیازمند حمایت همه ارگان‌هاست، عنوان کرد: نیروهای مسلح، هیئات، مساجد، مردم، بسیج و همه باید پای‌کار بیایند و یکدیگر را یاری کنیم با بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

وی گفت: آمار امروز ما مطلوب نیست اما متخصصین می‌گویند آنچه نسبت به مراکز استان‌ها و شهرهایی که بیشتر در خطر بودند و مورد توجه ما بوده، می‌توانیم در هفته‌های آینده آثار مثبتی ببینیم و در عین حال ممکن هم است که نیازمند محدودیت‌های بیشتر باشیم.

رئیس‌جمهور درباره مصوبات امروز جلسه ستاد ملی تصریح کرد: امروز درباره فعالیت کسب‌وکار تصویب شد غیر از مشاغل و موارد ضروری بخش اول مانند فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها که آزاد هستند، باید پایان ساعت کاری بخش دوم، سوم و چهارم این مشاغل از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به‌مدت یک‌ماه ساعت ۱۸ باشد؛ این محدودیت برای تهران و مراکز استان‌ها و شهرهای پرجمعیت است که ستادهای استانی درباره آن‌ها تصمیم می‌گیرند. این محدودیت‌ها گرچه سختی‌هایی برای مردم ایجاد می‌کند ولی یکدیگر را یاری کنیم بتوانیم از انتقال این بیماری جلوگیری کنیم. بنا شد که قرارگاه عملیاتی ستاد موارد دیگر را هم بررسی کند تا در جلسه بعدی درباره آن تصمیم‌گیری شود.تسنیم

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2843 توسط مهدی پارسا و در روز شنبه 7 نوامبر 2020 ساعت 15:37:20
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2840
7 / 11 / 2020 - 15:33

فرمانده كل سپاه:؛

امنیت پایدار خط قرمز ماست/ سپاه آماده کمک برای رونق منطقه مغان است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای برخورد قاطع و به‌موقع با هر نوع تهدید و یا تعرض مرزی اندیشیده شده است.؛

به گزارش آراز نگار ، سردار حسین سلامی روز پنج‌شنبه ۱۵ آبان در جریان بازدید از نوار مرزی شهرستان اصلاندوز با تأکید بر ضرورت اجتناب طرف‌های درگیر در مناقشه قره‌باغ از بروز هرگونه تهدید علیه مرزهای جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در عین حال تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای برخورد قاطع و به‌موقع با هر نوع تهدید و یا تعرض مرزی اندیشیده شده است.

وی افزود: امنیت پایدار خط قرمز ما است و هرگونه ناامنی و تهدید در مرزها که موجب آسیب به امنیت و آرامش روانی مردم عزیزمان باشد، پذیرفته‌شدنی نیست.

///

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن رصد آخرین تحرکات در منطقه و صدور دستورات لازم برای تامین بیشتر امنیت مناطق مرزی، ادامه داد: تقویت تمهیدات دفاعی – امنیتی متناسب با وضعیت مناطق پیرامونی، مراقبت هوشمندانه و حضور هوشیارانه یگان‌های مستقر در مناطق مرزی مجاور محل درگیری‌های اخیر مورد تأکید است.

مرزهای بین‌المللی تغییرناپذیرند

وی بیان کرد: با سپاس و قدردانی از مجاهدت‌ها و آمادگی‌ رزمندگان اسلام و  مرزداران غیور و غیرتمند برای دفاع از مرز‌ها، مرزهای بین‌المللی تغییرناپذیر هستند.

سرلشگر سلامی با اشاره به اینکه ملت بزرگوار ایران اسلامی با تحمل سختی‌ها، خواهان عزت‌اند، تصریح کرد: امروز محکم و استوار در مقابل تهدیدها و توطئه‌های دشمنان ایستاده‌ایم.

///

وی با بیان اینکه سپاه همیشه باید داخل مردم و درون مردم باشد و به درد دل مردم گوش داده و به آنها توجه کند، ادامه داد: روز حادثه این مردم هستند که به داد ما می‌رسند و در عین حادثه ما باید به داد مردم برسیم. این امکاناتی که در اختیار ماست بیت المال و مال مردم است و هیچ منتی هم نداریم و باید به مردم کمک کنیم.

فرمانده کل سپاه افزود: ما وقتی مردم را می بینیم سرزنده اند، خیلی روحیه می‌گیریم و با آسودگی خاطر بهتری می‌توانیم کارهایمان را انجام دهیم.

سردار سلامی تاکید کرد: سپاه نهادی مقدس است و مردم به آن اعتماد دارند؛ انشالله در مبارزه با گرانی اگر سپاه کمک کند و قیمت ها پایین بیاید مردم بیشتر شاکر و سپاسگزار و دعاگوی سپاه خواهند بود و دعای آنها باعث می‌شود که کارهایمان را بهتر پیش ببریم.

///

سپاه آماده کمک برای رونق بیشتر منطقه مغان است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به شهرستان پارس آباد نیز گفت: سپاه و بسیج خادم ملت ایران از جمله مردم فهیم، مؤمن و انقلابی دشت زیبا و حاصل‌خیز مغان است و برای رونق بیشتر این منطقه، آماده هر نوع  کمک و نقش‌پذیری است.

سردار سلامی با بیان اینکه بخش مهمی از اقتصاد کشور ما دشت مغان است، تصریح کرد: مغان خاک حاصلخیز، آب و مردم پرتلاشی دارد که هیچ وقت اسیر و تسلیم محاصره و تحریم اقتصادی نمی شود.

///

وی همچنین از فرمانده و پرسنل سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل که در کمک‌های مومنانه و توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در شهرها و روستاها تلاش می‌کنند قدردانی کرد و اینگونه کارها را کلید تسکین دردهای مردم عنوان کرد.

فرمانده کل سپاه در سفر به پارس آبادمغان از استخر سرپوشیده شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان بازدید کرد.

انتهای پیام/آران مغان

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2840 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 15:33:35
© Copyright 2020 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر