شماره : 2934
15 / 2 / 2021 - 12:45

نبود جایگاه ورزش جعفرآبادمغان در اداره ورزش و جوانان شهرستان بیله سوار مغان

 ورزشکاران جعفرآبادمغان جایی برای ورزش ندارند و کمبود امکانات ورزشی و محدودیت های اجتماعی و فرهنگی در این شهرستان جوانان ورزشی را با مشکلاتی روبرو کرده است.؛

به گزارش آراز نگار  ورزش در جعفرآبادمغان محدود به محلات ،زمین خاکی پشه. های همجوار شده است. نبود امکانات ورزشی مناسب دغدغه بسیاری از فعالان در جعفرآبادمغان شده است. محدودیت های که در عرصه های ورزشی درجعفرآبادمغان وجود دارد، امکان ارتقای ورزشی را در این منطقه گرفته است و این محدودیت ها باعث شده تا که این جوانان از ورزش دور باشند.

نبود هیچگونه برنامه ای از سوی اعضاء شورا بعضی از مئسولان شهر جعفرآبادمغان و رئیس ورزش ورزشی شهرستان و استانی برای ورزشکاران جعفرآبادمغان موجب شده مدیری که در این سمت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان منصوب می شوند در طول مدیریتشان حتی به این موضوع فکر هم نکنند. فقر اماکن ورزشی در جعفرآبادمغان بر کسی پوشیده نیست، متولیان ورزشی استان از ایجاد فضاهای ورزشی استاندارد همانند برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان غافل و به فکر صندلی میز خود هستند.

سهم قهرمانان جعفرآبادمغان از مکان های ورزشی حتی در حد ابتدایی هم نیست و نبود مکانهای ورزشی و نداشتن دسترسی به مکانهای ورزشی می توان یک معضل بزرگ کرد

شهر قهرمانپور جعفرآباد مغان از فضاهای ورزشی سهمی ندارند

جوانان از نظر فضاها و مکانهای ورزشی برای ورزش کردن سهمی ندارند، هر چند که با تلاش و پشتکارشان به دنبال اثبات جایگاه خودشان در ورزش هستند. در تصمیم گیری برای ورزش صاحب جایگاه نیستند و برای رسیدن به اهداف و نیاز ورزشی خود دست نیاز به سوی مسئولان دراز می کنند.

تحصیلات پائین و کم بین در گذشته موجب کاهش مشارکت جوانان در فعالیت های نظیر ورزش کردن شده بود و از عوامل دیگری که فرصتهای فعالیت جوانان در جعفرآبادمغان بخصوص ورزش را به شدت محدود ساخته نوع نگاه و رفتار خانواده ها در این منطقه است و همین امر باعث شده این فرهنگ غلط مانع از پرداختن آنها به فعالیت های ورزشی چه به شکل اصولی و حتی جزئی شود.

حمایت از ورزش نیازمند توسعه فرهنگ ورزش در بین این قشر در شهرستان است. امروزه در دنیا، ورزش بعنوان یک عامل ضروری برای سلامتی جسمانی و روانی شناخته شده و به هر اندازه میزان مشارکت جوانان در ورزش بیشتر باشد تاثیرات بسزایی در جامعه نیز دارد و فعالیت های بدنی و ورزشی در شرایط کنونی در تمام جوامع مختلف دنیا به صورت ضرورتی انکار ناپذیر پذیرفته شده است امروزه با ورزش می توان با خیلی از بیماریها مقابله کرد.

مهرداد عاصمی نماینده جوانان منطقه در گفتگو با خبرنگار آراز نگار گفت: نبود فضا و مکانهای ورزشی برای جوانان از مهمترین مشکلات است که این قشر واقعا از کمبود آن رنج می برند.

عاصمی به مشکلاتی که از نبود مکانهای ورزشی بوجود می آید اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تنها یک میدان خاکی نیمه کاره وجود دارد که جزء مصوبات مئسولین وقت بود

وی با تاکید بر اینکه اگر مکانهای ورزشی ایجاد شود قطعا باعث از بین رفتن فرهنگ غلط گذشته در این منطقه خواهد شد، گفت: با ایجاد و توسعه مکانهای ورزشی، ایجاد اشاعه فرهنگ ورزشی در بین جوانان و از بین بردن محدودیت های اجتماعی راه را به ورزش باز می کند.

نماینده جوانان جعفرآبادمغان با بیان اینکه مشکلات و کمبودهای اجتماعی تنها به کمبودهای ورزشی محدود نمی شود، گفت: هر چند در جامعه امروزی با مشکلات زیادی از قبیل اشتغال، آموزش و بهداشت روبرو است اما در حوزه ورزش در جعفرآبادمغان یک معضل تلقی کرد.

عاصمی با مطرح کردن اینکه باید تمام نهادها و دستگاها تلاش و همکاری کنند تا فرهنگ ورزش به جایگاه اصلی خود دست برسد، بیان کرد: جوانان جعفرآبادمغان به خود باوری دست یافته اند و تنها به حمایت مسئولان نیاز دارند تا به جایگاه اصلی در تمام حوزه ها بخصوص ورزش دست یابند.

مهردادعاصمی گفت: با وجود اینکه تعداد ورزشکار در جعفرآبادمغان زیاد است اما هیچگونه امکانات برای این ورزشکاران در نظر گرفته نشده است.
با بیان اینکه نبود امکانات و محدودیت ها در ورزش می تواند باعث آسیب روحی باشد افزود : وقتی که یک جوان از امکانات اجتماعی بهره ای نبرد امکان اینکه به بیراه کشیده شود زیاد است

وی با تاکید بر اینکه کمبود ورزشکار ناشی از بی توجهی به مولفه رشد ورزش شده یاد آور شد: اگر امکانات و فضا های ورزشی در اختیار گذاشته شود قطعا خیلی به ورزش رو می آورند.

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2934 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 15 فوریه 2021 ساعت 12:45:13
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2929
14 / 2 / 2021 - 14:43

ضرورت اجرای خط ریلی پارس‌آباد به سمت جمهوری آذربایجان برای خروج استان اردبیل از بن‌بست

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: توسعه راه‌ آهن اردبیل به سمت پارس‌آباد به سمت جمهوری آذربایجان اجرایی و عملیاتی شود.؛

به گزارش آراز نگاربه نقل از، بهنام پیرمؤذن با اشاره به مشکلات حوزه تجارت خارجی اظهار کرد: استان اردبیل در یک شرایط جغرافیایی بسته و بن‌بستی قرار دارد که برای خروج از این شرایط بهتر است توسعه راه‌ آهن اردبیل به سمت پارس‌آباد انجام و خط ریلی پارس‌آباد به سمت جمهوری آذربایجان اجرایی و عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه رایزنی‌های اولیه انجام شده ولی در مرحله نهایی باید مدیریت راه‌ آهن کشور طرح اتصال راه آهن پارس‌آباد به جمهوری آذربایجان را امضا کند که هنوز این کار انجام نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: ما تا زمانی که نتوانیم بحث زیرساخت‌های صادراتی را در شمال استان فعال کنیم، ‌قطعا صادرات و ترانزیت کالاهای ما با نارسایی روبه‌رو خواهد شد که انتظار می‌رود در سریعترین زمان مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2929 توسط مهدی پارسا و در روز یکشنبه 14 فوریه 2021 ساعت 14:43:14
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2925
14 / 2 / 2021 - 14:31

نخستین واکسن کرونا در پارس آبادمغان تزریق شد +عکس

نخستین واکسن اسپوتنیک روسی کرونا روز شنبه ۲۵ بهمن به کادر درمان بخش آی.سی.یو بیمارستان شهدای شهرستان پارس آبادمغان تزریق شد.؛

به گزارش آراز نگار    تزریق واکسن اسپوتنیک کرونا که از بیست و یکم بهمن ماه در استان اردبیل آغاز شده روز شنبه ۲۵ بهمن در شهرستان‌ پارس آبادمغان با تزریق به کادر درمان ادامه یافت.

 

سهمیه استان اردبیل از واکسن کرونای روسی اسپوتنیک در حالی ۱۲۰ عدد است که دریافت کنندگان واکسن اسپوتنیک دوز دوم را ۲۱ روز بعد از تزریق اول دریافت خواهند کرد و تزریق این واکسن عمدتا به کادر درمانی که در بخش آی سی یو کرونا فعالیت می‌کنند، تزریق می‌شود.

 

با رسیدن واکسن کرونا به شهرستان پارس آبادمغان کادر درمانی بخش آی سی یو بیمارستان شهدای پارس آباد واکسن کرونا دریافت کردند.

انتهای پیام/آران مغان

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2925 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 14:31:47
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2922
8 / 2 / 2021 - 15:04

با رای ۵ عضو شورای شهر؛؛

محبوب فروزنده به عنوان بیست و پنجمین شهردار پارس آبادمغان انتخاب شد

«محبوب فروزنده» با کسب پنج رأی موافق از هفت رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار جدید پارس آباد انتخاب شد.؛

به گزارش آراز نگار، با پنج رأی موافق از هفت رأی اعضای شورای شهر پارس آباد «محبوب فروزنده» به عنوان بیست و پنجمین شهردار پارس آباد انتخاب شد.

 

خانش عیوض زاده، ساسان ورزند، بهروز عبداللهی، هوشنگ نوروزی و پویا مجرد موافقان و کریم سربلند و افسر شیرپور مخالفان انتخاب محبوب فروزنده به عنوان شهردار شهر پارس آبادمغان بودند.

ر

محبوب فروزنده با ۲۵ سال سابقه اجرایی در امور عمرانی و مدیریت شهری از این پس مدیریت شهری پارس آباد را عهده‌دار خواهد شد.

 

فروزنده در سابقه خود شهرداری مشکین دشت پردیس از توابع البرز، مدیر امور اجرایی سازمان پایانه‌ها و پارک سوار شهرداری تهران و رئیس اداره عملکرد، بازرسی و امور حقوقی فرمانداری کلان‌شهر کرج را در کارنامه خود دارد.

 

پیش از این علی منفرد از تیرماه سال ۱۳۹۸ به عنوان شهردار پارس آباد بود که پس از ۲ بار استعفا، اعضای شورای شهر که بار اول با استعفای وی مخالفت کرده بودند این بار موافقت کردند.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2922 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 8 فوریه 2021 ساعت 15:04:25
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2915
29 / 1 / 2021 - 15:06

از رفقای قدیمی تا رسانه های خارجی؛؛

بازتاب های درگذشت تلخ مهرداد میناوند (ویژه)

درگذشت مهرداد میناوند موجی از واکنش ها را در فضای مجازی و رسانه ای به دنبال داشت.؛

به گزارش آراز نگار به نقل از “ورزش سه”، مهرداد میناوند ۴۵ ساله که دو هفته با بیماری کووید-۱۹ دست به گریبان بود، نتوانست برابر این بیماری مقاومت کند و متاسفانه چهارشنبه شب به دلیل درگیری ۹۰ درصدی ریه اش، از دنیا رفت تا جامعه ایران را عزادار کند. از لحظاتی پس از تائید خبر تلخ درگذشت او، اهالی فوتبال، مقامات سیاسی، هنرمندان و… پیام های تسلیت را در اینستاگرام خود منتشر کرده اند:

 


 

۱۳:۳۰ – گرامیداشت یاد مهرداد میناوند در حاشیه تمرین شهرداری آستارا. تیمی که هدایتش برعهده پایان رافت است.

 

 


 

۱۳:۰۰ – دکتر هاشمیان : هیچ آزمایشی جهش یافته بودن کرونای انصاریان و میناوند را تایید نکرده است و این خبر را تکذیب می‌کنم. متاسفانه نمی‌دانم چرا برخی آن را منتشر کردند.

 


 

۱۲:۳۰- پیمان یوسفی که از مرگ میناوند شوکه به نظر می‌رسید در برنامه ورزش و مردم خواستار خرید واکسن معتبر شد و همچنین گفت: راستش رو بخواین، من اصلا فکرش رو نمی‌کردم که نسل ۹۸ حالاحالاها پیر بشن…

 


 

۱۲:۰۰ – قرار است امروز بازی های لیگ برتر ایران با سکوت یک دقیقه ای به مناسبت درگذشت مهرداد میناوند برگزار شود.

 


 

 

۰۰:۰۰ – پست آخر مهدی مهدوی‌کیا؛ قدر همدیگرو بدونیم، زندگی کوتاهه…

 

 

۲۳:۲۰ -یحیی گل محمدی با انتشار تصویری از ملاقات امروز علی دایی و علی کریمی در بهشت زهرا و مراسم خاکسپاری مهرداد میناوند، نوشت: مهرداد مرسی منظور او آشتی دو اسطوره فوتبال ایران و روبوسی این دو بوده

 

۲۳:۰۰ – سعید آذری مدیرعامل فولاد: علی [انصاریان] عزیز مطمئنم کرونا را تو با دعای مردم خوبمون شکست می‌دی. علی جان منتظریم.

 

۲۲:۴۸ – محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در توییتر نوشت: مهرداد میناوند یکی از ۸۵ قربانی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در خاک آرمید. برای خانواده درگذشتگان از خدای بزرگ تمنایی به جز صبر نمی‌نوانم داشته باشم.

 

۲۲:۴۷ – دکتر فرهاد مصدق عضو تیم درمانی مهرداد میناوند به کرونا مبتلا شده است.

 

۲۲:۴۶ – برنامه فوتبال ۱۲۰ امشب به یاد مهرداد میناوند روی آنتن می‌رود؛ با یک آیتم خاص با صدای عادل فردوسی پور.

 

۲۲:۴۵ – خاص ترین تصویر مراسم امروز که بازتاب های زیادی به خود گرفته؛ برخورد صمیمانه علی دایی و علی کریمی.

 

۲۲:۳۰ – گل محمدی خاطرات خود با میناوند را در کپشن اینستاگرامش دوره کرده؛ از روزهایی که «مینی» به تیم ملی رسید تا موقع بگو-بخندها پس از آویختن کفش ها.

 

۲۲:۳۰ – مجتبی حسینی سرمربی نفت مسجدسلیمان: درگذشت مهرداد میناوند عزیز را تسلیت عرض می کنم و برای همه مریضان به خصوص کسانی که گرفتار این ویروس عجیب غریب هستند، آرزوی سلامتی دارم.

 

 

۲۲:۲۰ – شام غریبان مهرداد میناوند، با اشک و ناله های خانواده اش در جریان است؛ لحظاتی بسیار تلخ…

 

۲۲:۱۵ – مراسم شام غریبان در خانه پدری مهرداد میناوند با حضور تعداد کمی از نزدیکان او برگزار می‌شود.

 

۲۲:۱۵ – مجید صدری عضو جدید هیئت مدیره پرسپولیس نیز به همراه جعفر سمیعی در مراسم مهرداد میناوند حضور داشت.

 

۲۲:۰۰ – هفته بیست و دومِ چهارمین دوره لیگ برتر ایران. مهرداد میناوند پس از جدایی از پرسپولیس به ورزشگاه آزادی آمد و مقابل تیم علی پروین قرار گرفت. نکته جالب این که او در یکی از معدود دوئل هایش برابر پرسپولیس به پیروزی هم رسید.

 

۲۱:۵۰ – محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان: افسوس و اندوه. تسلیت به جامعه فوتبال.

 

۲۱:۴۵ – پنج سال پیش یاران هادی نوروزی به کاپیتانی هانی در یک بازی خیریه به میدان رفتند. مهرداد در مراسم ابتدای بازی با چهره بغض آلود دیده می‌شود.

 

۲۱:۴۰ – قرار است از ساعت ده و نیم امشب شبکه نسیم برنامه خندوانه با حضور مهرداد میناوند را بازپخش کند.

 

۲۱:۳۳ – مهرداد میناوند؛ پای ثابت سکوهای پرسپولیس در بازی های مهم و غیرمهم.

 

۲۱:۳۰ –  تیم های یاران رسانه و رعد پدافند ارتش بدر ورزشگاه پدافند هوایی قصر فیروزه به مصاف هم رفتند که در نهایت با برتری یک بر صفر یاران رسانه خاتمه یافت.تیم فوتبال یاران رسانه در دیدار امروز و در پی درگذشت مهرداد میناوند پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران با بازوبند مشکی به میدان رفتند. آن ها پیراهن شماره ۲۵ پرسپولیس را هم در دست دادند.

 

۲۱:۲۰ – خاطره هم محله ای مهرداد میناوند از او، وقتی قرار بود به پرسپولیس.

 

۲۱:۱۰ – مهرداد میناوند خواسته بود که علی دایی و علی کریمی باهم آشتی کنند؛ امروز این دو بر سر مزار میناوند حضور یافتند و یکدیگر را در آغوش گرفتند.

 

 

۲۱:۰۰ – چه قلب هایی که در دقایق ۲۴ و ۲۵ فوتبال، خواهند شکست.

 

 

۲۰:۵۵– خداحافظ آقای شماره ۲۵

 

۲۰:۳۰ – مهدی رسول پناه مدیرعامل سابق پرسپولیس با انتشار یک پیام، درگذشت میناوند را تسلیت گفت:

اندوه ما در غم از دست دادن مهرداد میناوند عزیز در اذهان و واژه ها نمی گنجد، اما در مقابل تقدیر حضرت حق چاره ای جز تسلیم و رضا نیست.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این فقدان جانسوز به خانواده محترم آن مرحوم، جامعه ورزش کشور و خانواده بزرگ پرسپولیس، از درگاه خداوند متعال، روحی شاد و آرام برای آن عزیز از دست رفته و برای سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

۱۷:۵۹ – فریدون آسرایی از دوستان صمیمی مهرداد میناوند بود. او قسمتی از کنسرتش را که از میناوند تحلیل می‌کند گذاشته و سپس فیلم با دو عکس از این دو خاتمه می‌یابد. موسیقی بکگراند اما به شدت غمگین: «چی بخونم که چشاتو وا کنی؟»

 

۱۷:۵۵ – علی حسن زاده، ستاره تیم ملی فوتبالیست درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 

۱۷:۴۵ – شهرام محمودی ستاره تیم ملی والیبال: در آرامش بخوابی

 

۱۷:۴۰ – مهرداد میناوند سال گذشته سرود قهرمانی پرسپولیس را هم خواند. یک جای این موسیقی می‌خواند: «بی هوای تو نفس نمی‌کشم، من بمیرمم هوادارِ توام…». هواداران پرسپولیس این قسمت از موزیک را دست به دست می‌کنند.

 

 

۱۷:۳۱ – کاظمیان پس از مراسم تشییع مهرداد میناوند با رسانه ها صحبت کرد و نکرد و مستقیم به خانه رفت تا ویدیویی را از مکالمه اش با میناوند منتشر کند، جایی که او می‌گوید: جواد، وقتشه که ازدواج کنی، حیفه که دنیا دو تا بچه شبیه تو نداشته باشه…

 

 

۱۷:۱۵ – یادداشت پژمان جمشیدی برای مهرداد میناوند احتمالا احساسی ترین واکنشی است که تا حالا به این اتفاق تلخ بوده. او از روزهایی نوشته که به قول خودش برادر کوچیکه میناوند بود… این یادداشت را اینجا بخوانید.

 

 

 

۱۷:۰۸ – احسان کرمی بازیگر سینما و مجری تلویزیون در اینستاگرام خود تصویری را به همراه مهرداد میناوند منتشر کرده و شرح نوشته از روزهایی که با دوربین آنالوگ به دنبال عکس گرفتن با پیشکسوت ها بود.

 

 

 

۱۶:۵۹ – بغض علی کریمی در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌چرخد. در روزهای اخیر او بارها در بیمارستان لاله دیده شد و امروز برای آخرین بار با دوست و همبازی اش خداحافظی کرد.

 

 


 

۱۶:۵۰ – علیرضا حقیقی: اصلا باورم نمیشه…

 

 


 

۱۶:۴۴ – یحیی گل‌محمدی مثل خیلی از طرفداران پرسپولیس آواتار خود را به شماره ۲۵ تغییر داد؛ شماره ای که مهرداد میناوند سال ها آن را برتن داشت.

 

 

 


 

۱۶:۳۲ – شهربانو منصوریان: شاید فردا احساسی باشد اما عزیزی نباشد…

 

 


 

۱۶:۳۰ – گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی تیم پرسپولیس با پیغامی به زبان اسپانیولی در اینستاگرام خود درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 

 


 

۱۶:۲۵ – حسین ماهینی کاپیتان سابق پرسپولیس با این پوستر از ستاره سابق تیم ملی یاد کرده است.

 

 

 


 

۱۶:۲۰ – یکی از آخرین قاب های مهرداد میناوند در مستطیل سبز؛ روزی که او در تیم یاران علی کریمی برابر تیم عادل فردوسی پور قرار گرفت.

 

 


 

۱۶:۰۰ – بشار رسن ستاره عراقی سابق تیم فوتبال پرسپولیس نوشت: لازم است که این مصیبت دردناک را به ملت عزیز ایران و باشگاه پرسپولیس تسلیت بگویم.

 

 


 

۱۵:۴۵ – مصاحبه با مهرداد میناوند در فروردین ۱۳۸۱

 

 

 

 


 

۱۵:۳۵ – استفن شولز سفیر اتریش در ایران با اشاره به حضور میناوند در اشتروم گراتس، پیام تسلیت داد.

 

 

 


 

۱۵:۲۲ – مهرداد محمدی هافبک ایرانی تیم العربی نیز پیامی را برای درگذشت مهرداد میناوند منتشر کرد.

 

 


 

۱۵:۱۰ – محمدرضا احمدی گزارشگر فوتبال و انتشار تصویری به همراه مهرداد میناوند.

 

 


 

۱۵:۰۱ – محسن یگانه خواننده معروف، با انتشار تصویری از مهرداد میناوند در پیراهن اشتروم گراتس، درگذشت پیشکسوت فوتبال ایران را تسلیت گفت.

 

 


۱۴:۵۵ – ابراهیم صادقی سرمربی سایپا در نشست خبری پیش از بازی با گل گهر: ابتدا از طرف آقای قلعه نویی و باشگاه گل گهر، درگذشت آقای مهرداد میناوند را تسلیت می گویم. این ضایعه را به جامعه فوتبال و باشگاه پرسپولیس هم تسلیت گفته و برای خانواده میناوند از خداوند صبر آرزو می کنیم. همچنین برای علی انصاریان هم آروزی سلامتی کرده و امیدواریم که هر چه زودتر به جمع ما برگردد. انشالله چنین اتفاقاتی چه برای جامعه فوتبال و چه برای مردم ایران کمتر رخ بدهد.

 


 

۱۴:۴۵ – شاهرخ استخری بازیگر تلویزیون: باورش سخته، در آرامش باشی قهرمان.

 

 

 


 

۱۴:۵۳ – فرشاد کرمی، سرمربی تیم فوتبال دانشجویان کشورمان و از دوستان صمیمی مهرداد میناوند هم با انتسار پستی این ضایعه دردناک را تسلیت گفت.

 

 

 


 

۱۴:۵۰ – واکنش اینستاگرامی مهدی طارمی به درگذشت مهرداد میناوند.

 

 


 

۱۴:۴۵ – آلبوم عکس گتی ایمیج از دوران بازی ملی مهرداد میناوند با پنج شماره مختلف؛ باورکردنی نیست اما باید به پیشوند «زنده یاد» برای او عادت کنیم.

 

 


 

۱۴:۴۰ – احمد نوراللهی: روحت شاد آقا مهرداد.

 

 


 

۱۴:۴۰ – علیرضا بیرانوند: از خدا می‌خواهم میناوند را در سایه رحمت جاویدانش قرار دهد.

 

 


 

۱۴:۳۰ – عادل کلاه کج: همیشه آرزو داشتی آریا رو ببینی…

 

 


 

۱۴:۱۰ – رامین رضاییان تصویری از خوانندگی مهرداد میناوند در برنامه خندوانه را منتشر کرده و به شکلی خاص درگذشت پیشکسوت فوتبال ایران را تسلیت گفته است.

 

 


 

۱۴:۰۱ – باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان ضایعه درگذشت مهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس را به خانواده ایشان، اهالی فوتبال و جامعه ورزش ایران تسلیت عرض می نماید و از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت و برای خانواده محترم این عزیز صبر جمیل مسئلت می نماید.

 


 

۱۳:۴۹ – دکتر هاشمیان پزشک معالج مهرداد میناوند: بیش از هفت ماه است که برای ارائه واکسن درخواست داده‌ایم اما همچنان واکسیناسیون آغاز نشده است. تا روزی که واکسن نداشته باشیم شرایط تغییر نخواهد کرد.

 


 

۱۴:۳۰ – تصویری از دوئل مهرداد میناوند و جنارو گتوزو در تقابل پیشکسوتان پرسپولیس با پیشکسوتان آث میلان؛ یادش گرامی.

 

 

 

 


 

۱۴:۲۵ – نیما نکیسا: مهرداد سال ها درگیر یک بیماری بود. کورتون های قوی مصرف می کرد. خدا ببخشد کسانی که این بچه که درگیر این بیماری بود و سال ها با آن دست و پنجه نرم می کرد را نقطه ای برای اذیت کردنش تبدیل کردند. او دل یک بچه ۵ ساله را داشت. من از جوانان تهران تا امروز که ۳۰ سال از آن گذشت در کنارش بودم. از دیشب تا حالا اشکم بند نمی آید.

 


 

۱۴:۲۰ – بهنام ابوالقاسم پور:  شرایط مهرداد تا عصر دیروز خوب بود. او تا ساعت ۵-۴ عصر وضعیت خوبی داشت ولی متاسفانه حمله آمبولی که به وی دست داد نتوانست تحمل کند. فوتبالیست خوبی را از دست دادیم. بعد از فوت وی و هجوم مردم متوجه شدیم که او را چقدر دوست داشتند. خیلی ها می دانند که با همه رفیق هستم اما مهرداد با همه فرق داشت و  دوست داشتنی بود.

 


 

۱۴:۲۰ – تصویری که امین منوچهری منتشر کرده؛ از بازی های جهانی یونیورسیاد دانشجویان در اتریش. زمانی که مهرداد میناوند در این کشور زندگی می‌کرد و برای ملاقات با علی دایی به اردوی تیم می‌آمد و این فریم ماندگار را هم با این بازیکنان ثبت کرده بود. از این جمع علاوه بر میناوند، مجید غلام نژاد هم دیگر در بین ما نیست.

 

 


 

۱۴:۱۵ – بر اساس اعلام سازمان لیگ، مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر به احترام مهرداد میناوند بازیکن سابق و فقید تیم ملی فوتبال ایران با یک دقیقه سکوت و قرائت فاتحه آغاز خواهد شد.

 


 

۱۴:۱۰ – سردار آزمون ستاره تیم ملی ایران با انتشار این عکس درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 

 


 

۱۴:۰۵- افشین پیروانی که امروز از گریان ترین حاضران در مراسم مهرداد میناوند بود این پست را برای فوت میناوند انتخاب کرد.

 

 

۱۳:۵۵ – محمدرضا ساکت مدیرعامل سپاهان: صمیمانه درگذشت این پیشکسوت پرتحرک و با روحیه فوتبال کشورمان را به نمایندگی از خانواده بزرگ سپاهان به همه جامعه فوتبال، خانواده اش و دوستانش صمیمانه عرض تسلیت و تعظیت داریم و برای خانواده بزرگوارش صبر آرزومندیم. به روح این بازیکن شایسته ای که سال ها برای شادی قلوب مردم و فوتبال ملی تلاش کرده، درود و سلام و صلواتمان را تقدیم می کنیم.

 

 


 

 

۱۳:۱۰ – جواد خیابانی گزارشگر باسابقه فوتبال ایران در یادداشتی خطاب به سردبیر ورزش سه نوشت: 

سلام پژمان . باور کن خواستم چند جمله برای مهرداد بنویسم . خواستم بنویسم که در فرانسه چقدر از گلی که به یوگسلاوی نزد عصبی بود و خودش کابوس آن صحنه را بارها برایم تعریف میکرد . خواستم از گل باشکوهی که به تایلند زد و موجب غرور کشورش شد بنویسم  که همزمان مطلب  تو را خواندم و گفتم دیگه نیازی به نوشتن من نیست چون عینا جملاتی که میخواستم بنوبسم را تو نوشته ای و همین سوگنامه تو برای ارج نهادن به مهرداد عزیزم گویای روایت من است بعلاوه چند خاطره شیرین از ملبورن و سنت اتین و لیون و مون پلیه …
از تو ممنونم که درد و حرف دل مرا برای مهرداد نوشتی . کاش آن توپ ها را به دروازه یوگسلاوی میدوخت و صدای من برای گلزنی او به هوا میرفت تا نامش در صف گلزنان جام جهانی ثبت شود. اما به جای صدای من الان خودش در آسمان است و نامش برای همیشه در قلب مردمش ثبت شد .

 

 


 

۱۲:۵۰ – وبسایت اسکای اتریش با انتشار خبری به فوت مهرداد میناوند پرداخت و اشاره کرد که این اتفاق به دلیل ویروس کرونا رخ داده است.

 

 

 

 


 

۱۲:۱۵ – وریا غفوری با انتشار یک استوری درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۱۲:۰۰ – رضا عنایتی سرمربی تیم هوادار با انتشار این پست درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۰۱:۰۹: اکبر محمدی مدیرعامل باشگاه پیکان نیز با انتشار یک استوری اینستاگرامی درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 

 


 

۰۱:۰۶ – جمعی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس در مقابل بیمارستان لاله تجمع کرده و برای مهرداد میناوند سرود خداحافظی سر داده اند: خداحافظ، مهرداد باتعصب، خداحافظ…

 

وداع تلخ مردم با میناوند؛ خداحافظ مهردادِ با تعصب

 

 


 

۰۱:۰۵ – پیام احساسی مهدی مهدوی کیا: رفاقتمون از ۲۸ سال پیش شروع شد، چقدر شادمون کردی…

 

 


 

۰۱:۰۰ – پیج رسمی جام جهانی نوشت: مهرداد میناوند کسی بود که به اولین پیروزی ایران در تاریخ جام جهانی کمک کرد.

 

 


 

۰۰:۵۹ – علیرضا منصوریان با انتشار تصویری مشکی و پیامی کوتاه درگذشت میناوند را تسلیت گفت: چطور بتونیم شوخی هات رو فراموش کنیم؟

 

 


 

۰۱:۰۰ – علی ضیا مجری برنامه فرمول یک نوشت: مهرداد، رفیق، کجا رفتی؟

 

 


 

 

۰۰:۵۵ – مهدی رحمتی درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۰۰:۵۰ – پیام مسعود سلطانی فر وزیر ورزش برای درگذشت مهرداد میناوند: درگذشت پیشکسوت ارزنده فوتبال کشور شوک بزرگی برای جامعه ورزش بود. این ورزشکار عزیز در همان سنین جوانی و در ۲۰ سالگی ستاره فوتبال ایران شد و خیلی زود به عنوان یکی از سفرای فوتبال ایران به اروپا رفت و با درخشش خود غرور و افتخار را به فوتبال کشورمان هدیه داد. حضور او در تیم ملی و تلاشش برای اعتلای پرچم جمهوری اسلامی ایران قابی است که برای همیشه در تاریخ ورزش کشور ثبت می ماند.

 


 

۰۰:۴۵ – فرشاد پیوس: روحت شاد مرد همیشه خندان…

 

 

 

 


 

 

۰۰:۴۰ – پیام احساسی جواد کاظمیان برای مهرداد میناوند: دلم واسه خنده هات تنگ میشه…

 

 


 

 

۰۰:۳۵ – ابراهیم صادقی سرمربی تیم سایپا درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۰۰:۳۲: ساکت الهامی، سرمربی سابق تراکتور و همبازی سابق مهرداد میناوند نیز در پیامی درگذشت این فوتبالیست سابق تیم ملی را تسلیت گفت

 

 


 

۰۰:۳۰ – باشگاه پیکان با انتشار بیانیه ای درگذشت مهرداد میناوند را به جامعه ورزش و خانواده مهرداد میناوند تسلیت گفت و برای بازماندگانش، آرزوی صبر جزیل از خداوند منان کرد.

 


 

۰۰:۲۵ – احسان علیخانی: مهرداد به همین سادگی رفت، هیچی نمیشه گفت.

 

 


 

۰۰:۲۰ – مهدی عبدی: بعد از غم هادی، چطوری تحمل کنیم غم نداشتنتو با تعصب.

 

 

 


 

 

۰۰:۱۵ – باشگاه سایپا با انتشار بیانیه ای نوشت: خبر درگذشت مهرداد میناوند از پیشکسوتان جوان فوتبال ایران، بسیار جانسوز و غم انگیز است،با نهایت تاثر و تاسف این ضایعه بزرگ را به جامعه ورزش و فوتبالی کشور و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده، غفران الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبائی برای خانواده محترم وی را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

 


 

 

۰۰:۱۰ – رضا حقیقی بازیکن سابق تیم ملی نوشت: حالم خیلی بد شد به خدا، روحت شاد آقا مهرداد.

 

 


 

۰۰:۰۵ – امیر قلعه نویی درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 


۰۰:۰۴ – عیسی آل کثیر: غم هایی که تمومی ندارند.

 

 


 

۰۰:۰۳ – فرهاد مجیدی: باورنکردنی، جانسوز و غم انگیز. بدرود مهرداد جان.

 

 


 

۰۰:۰۲ – رضا شاهرودی هم بازی مهرداد میناوند با انتشار این عکس نوشت: خدا به خانواده محترمش صبر بده.

 

 


 

۰۰:۰۱ – پیکر مهرداد میناوند دقایقی قبل به بهشت زهرا منتقل شد.

 


 

۰۰:۰۰ – بهرنگ علوی دوست صمیمی مهرداد میناوند که فایل صوتی گفتگویش با میناوند را منتشر کرده بود، درگذشت او را تسلیت گفت.

 

 


 

۲۳:۵۹ – پیغام احساسی برانکو ایوانکوویچ: من هم مثل دوستانت رفتنت را باور نکرده ام!

 

 


 

۲۳:۵۸ – به جز علی کریمی، جواد کاظمیان، بهنام ابوالقاسم‌پور و … جمعی از پیشکسوتان پرسپولیس بودند که پس از مطلع شدن از وضعیت تشدید بیماری زنده‌یاد میناوند، خود را به بیمارستان لاله رساندند.

 


 

۲۳:۵۷ – مهدی هاشمی نسب همبازی سابق میناوند با اموجی گریه و قلب مشکی به استقبال این خبر تلخ رفت.

 

 


 

۲۳:۵۶ – سعید آقایی: خداحافظ مرد خوش قلب.

 

 


 

۲۳:۵۵ – جواد نکونام: باورم نمیشه، خداحافظ پسر دوست داشتنی.

 


 

۲۳:۵۴ – علی کریمی اسطوره فوتبال ایران لحظاتی پیش در بیمارستان لاله حضور یافت.

 


 

 

۲۳:۵۳ – پیج رسمی ای اف سی با انتشار بیانیه ای درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

 

۲۳:۵۲ – علی لطیفی: کهنه رفیق، وقت آسمانی شدن نبود.

 

 

 


 

۲۳:۵۱ – سیدجلال حسینی: بعضی از رفتن ها باورکردنی نیست، برادر، رفیق روحت شاد.

 

 

 


 

۲۳:۵۰ – احمدرضا عابدزاده در پیغامی اینستاگرامی نوشت:
خبر درگذشت مهرداد میناوند عزیز
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران
باعث تأثر و تأسف همه مردم ایران و بخصوص خانواده بزرگ ورزش و فوتبال شد

 

 


 

۲۳:۴۹ – شجاع خلیل زاده: خدایا باورم نمیشه، خداحافظ مرد دوست داشتنی.

 

 


 

۲۳:۴۸ – مقابل بیمارستان لاله ازدحام و ترافیک عجیبی به وجود آمده است.

 

 


 

۲۳:۴۷ – رسول خطیبی سرمربی آلومینیوم: باهم شادی کردیم ولی الان با رفتنت اشک همه رو درآوردی…

 

 


 

 

۲۳:۴۶ – کریم باقری: خداحافظ رفیق، روحت شاد.

 

 


 

۲۳:۴۵ – اللهیار صیادمنش مهاجم سابق استقلال: روحش شاد در آرامش باشه.

 

 


 

۲۳:۴۴ – یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس که در تیم ملی همبازی میناوند بود با انتشار این عکس درگذشت او را تسلیت گفت.

 

 

 


 

۲۳:۴۳ – وحید امیری: بغض گلومو گرفته، باورم نمیشه دارم از رفتنت می‌نویسم آقا مهرداد…

 

 


 

۲۳:۴۲ – حامد لک دروازه بان پرسپولیس: باور کردنی نیست، ۲۵ دوست داشتنی…

 

 


 

۲۳:۴۱ – محسن مسلمان با انتشار عکسی در اینستاگرام درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 

 


 

 

۲۳:۴۰ – ساسان انصاری مهاجم فولاد: روحت شاد و در آرامش آقا مهرداد.

 

 


 

۲۳:۳۹ – رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس: من یه داداش از دست دادم، غم از دست دادن یه برادر دیگه برام خیلی سخته…

 

 


 

۲۳:۳۸ – محسن فروزان دروازه بان تیم فولاد با انتشار این عکس درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۲۳:۳۷ – سپهر حیدری: لعنت به کرونا که یه آدم خوب دیگه از ما گرفتی، روحت شاد مهرداد با تعصب.

 

 


 

۲۳:۳۶ – اخبار ناراحت کننده از ایران؛ مهرداد میناوند پیشکسوت ۴۵ ساله بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. او ۹۹ بازی با پیراهن اشتروم گراتس انجام داده بود.

 

 


 

۲۳:۳۵ – شیلا خداداد بازیگر سینما درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.

 

 

 


۲۳:۳۴ – حنیف عمران زاده مربی استقلال: ۴ ماه باهم بودیم، خیلی دل پاکی داشتی، دلتنگت می‌شم رفیق. دلتنگ زنگ زدنت کری خوندنت…

 

 


 

۲۳:۳۳ – باشگاه فرهنگی ورزشی فولادخوزستان این ضایعه ناگوار را به جامعه ورزش ایران و خانواده محترم میناوند تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن مرحوم مغفور رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی در این مصیبت طلب می‌کند.

 


 

۲۳:۳۲ – فرشاد احمدزاده: خیلی زود بود برای رفتن آقا مهرداد.

 

 


 

۲۳:۳۱ – مجتبی محرمی همبازی مهرداد میناوند: نمی‌تونم خبر فوت مهرداد میناوند رو باور کنم.

 

 


 

 

۲۳:۳۰ – مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال: مهرداد جان روحت شاد، لعنت به این ویروس.

 

 


 

۲۳:۲۹ – حمید مطهری نوشت: خداحافظ خوش قلب ترین مهرداد دنیا

 

 


 

۲۳:۲۹ – علیرضا نیکبخت: روحت شاد رفیقِ رقیب

 

 


 

۲۳:۲۸ – محسن خلیلی با انتشار این عکس مهرداد میناوند نوشت: روحش شاد.

 

 


 

۲۳:۲۸ – محمد تقوی: روحت شاد رقیب همیشه خندان.

 

 


 

۲۳:۲۷ – شیث رضایی: روحت در آرامش.

 

 


 

۲۳:۲۶ – مهدی رجب زاده پیشکسوت سابق ذوب آهن: قدر همدیگرو بدونیم و باهم مهربون باشیم.

 

 


 

 

 

۲۳:۲۵ – بوژیدار رادوشوویچ دروازه بان کروات تیم پرسپولیس پیامی را در خصوص درگذشت میناوند منتشر کرد.

 


 

 

۲۳:۲۴ – چجوری باید باور کرد، چجوری تسلیت بگیم…

 

 


 

۲۳:۲۴ – کمال کامیابی نیا: روحت شاد آقا مهرداد.

 

 


 

۲۳:۲۳ – سیامک نعمتی هافبک تیم پرسپولیس: باورم نمیشه…

 

 


 

 

 

۲۳:۲۱ – امیر عابدزاده دروازه بان ماریتیمو: باورم نمیشه.

 


 

 

 

۲۳:۱۹ – داوود فنایی مربی پرسپولیس: ۲۵ هم ابدی شد.

 


 

۲۳:۲۰ – باشگاه ماشین سازی تبریز: با کمال تاسف فراوان خبردار شدیم ساعاتی پیش مهرداد میناوند که در روزهای گذشته به بیماری همه‌گیر کرونا مبتلا شده و در بخش ویژه بیمارستان لاله تهران تحت مراقبتهای ویژه قرار داشت ، جان به جان آفرین تسلیم کرد و درگذشت

 


 

۲۳:۱۸ – باشگاه استقلال با انتشار پیامی نوشت: باشگاه استقلال به این وسیله درگذشت مهرداد میناوند را به خانواده ایشان، باشگاه پرسپولیس و جامعه ورزش تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال خواهان مغفرت برای او و صبر جمیل برای بازماندگان است.

 


 

۲۳:۱۷ – مهدی تارتار سرمربی تیم پیکان و هافبک سابق پرسپولیس در اینستاگرام خود مرگ همبازی سابق خود را تسلیت گفت.

 

 


 

۲۳:۱۶ – محمد جواد آذری جهرمی با انتشار یک استوری درگذشت میناوند را تسلیت گفت.

 

 


 

۲۳:۱۵ – علی دایی اسطوره فوتبال ایران در اینستاگرام خود نوشت: نمی‌دونم چی بگم، باورکردنی نیست، مهرداد از بین ما رفت.

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2915 توسط مهدی پارسا و در روز جمعه 29 ژانویه 2021 ساعت 15:06:21
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2900
23 / 1 / 2021 - 14:05

نشست خبری شهردار پارس آباد:؛

استعفاء بخاطر نبود تعامل بین شورای شهر و شهردار / ۶۰ درصد از شهروندان پارس آباد عوارض پرداخت نمی کنند

به گزارش پایگاه خبری آراز نگار :شهردار پارس آباد در نشست خبری با اصحاب رسانه از نبود تعامل بین شورای اسلامی شهر و شهردار خبر داد و گفت: در شهرداری برای هر اقدامی نیازمند مجوز از شورا هستیم و توسعه شهری نیازمند تعامل و اتحاد بین شورای اسلامی شهر با شهرداری است با تنش نمی

به گزارش پایگاه خبری آراز نگار :شهردار پارس آباد در نشست خبری با اصحاب رسانه از نبود تعامل بین شورای اسلامی شهر و شهردار خبر داد و گفت: در شهرداری برای هر اقدامی نیازمند مجوز از شورا هستیم و توسعه شهری نیازمند تعامل و اتحاد بین شورای اسلامی شهر با شهرداری است با تنش نمی توان برای توسعه شهری گام برداشت

علی منفرد با بیان اینکه استعفاء بخاطر نداشتن تعامل بین دو مجموعه است، اظهار کرد: اسراری برای ماندن و رفتن نداشته و ندارم، پس از وساطت ریش سفیدان ، بزرگان شهر، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران استانی و شهرستانی انصراف خود را از استعفاء، به شورای اسلامی شهر تحویل داده ام.
وی بیان کرد: شورای اسلامی شهر عصاره مردم بوده و تصمیم آنها برای ما الگو می باشد و تصمیمات آنها را برای توسعه و آبادانی شهر اجرا کرده ایم.
وی افزود: شهر پارس آباد بعنوان دومین شهر استان بوده ولی ۶۰ درصد از شهروندان عوارض پرداخت نمی کنند و این موضوع مجموعه شهرداری را با یک چالش بزرگ مواجه کرده که در ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به شهرواندان با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم.
وی با اشاره به وجود ۱۳ محله در شهر پارس آباد گفت: ۹ محله سکونتگاه غیررسمی در شهر بوده و این سکونتگاههای غیررسمی جزو محلات آسیب پذیر جامعه می باشند.
علی منفرد اظهار داشت: ۱۰۶ کوچه و خیابان در طول مدیریت این شهرداری زیرسازی، شن ریزی و آسفالت گردیده و عملیات زیرسازی خیابان جهاد که مشکل چندین ساله شهروندان این محله توسط اکیپ های فنی و عمرانی زیرنظر کارشناسان فنی با رعایت استانداردهای لازم در حال اجراست.
شهردار پارس آباد افزود: سالیانه مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال برای حقوق کارکنان شهرداری نیازمند اعتبار است در حالیکه مبلغ بودجه سالیانه شهرداری نزدیک به ۲۸۰ میلیارد ریال می باشد، حقوق کارگران پیمانکار را سعی کردیم مدیریت کنیم و این عزیزان نسبت به دوره های قبل وضعیت مطلوبی دارند.
وی انتقادات به شهرداری را بجا دانسته و گفت: تلنبار شدن مشکلات چندین ساله شهر باعث شده با چالش بزرگی مواجه شویم که نمونه آن عدم ساماندهی دستفروشان سطح شهر بوده است.
وی ادامه داد: برای رفع و ساماندهی دستفروشان بازاری در ورودی شهر ایجاد شده و به زودی شاهد بهره برداری از این بازار برای ساماندهی دستفروشان بساط گستر، چرخی، موتوری و وانتی خواهیم بود و همچنین در نقطه دیگری از شرق شهر نیز محلی برای ساماندهی دستفروشان احداث خواهیم نمود.
علی منفرد با بیان اینکه هیچگونه زباله ای در ایستگاه موقت زباله وجود ندارد، افزود: در ابتدای شروع فعالیت ما ۶ هزار تن زباله در ایستگاه موقت زباله تلنبار شده بود که علاوه بر مشکلات زیست محیطی بر سلامت شهروندان نیز تاثیر داشت.
شهردار پارس آباد تصریح کرد: با راه اندازی و دو شیفته شدن رانندگان کامیون حمل زباله و کارهای عمرانی در حال حاضر به سرعت خوبی کارها پیش می رود.
وی اظهار داشت: آرامستان های شهر بصورت غیراصولی و سنتی مدیریت شده بود که در حال حاضر ساماندهی و پلاک بندی آن در دستور کار ما قرار گرفته و اقدامات آماده سازی قبور، راه اندازی بخش دوم غسالخانه و تجهیز و بازسازی ماشین حمل اموات از این قبیل می باشد.
وی از بازنگری طرح جامع شهری خبر داد و گفت: بازنگری طرح جامع شهری بیشترین مشکلات شهر و شهروندان را مرتفع می سازد و در حوزه بافت فرسوده تلاش مستمری برای جذب اعتبارات داریم.
علی منفرد ورودی شهر پارس آباد را زیبنده شهروندان پارس آبادی ندانست و افزود: در مسیر ورودی اجیرلو با همیاری مردم عملیات زیرسازی و جدول کشی انجام یافته و آسفالت ریزی این معبر اصلی شهر را در زمان شرع فصل عمرانی اقدام خواهیم نمود.
وی عنوان کرد: از سرمایه گذاران پارکینگ طبقاتی در پارس آباد حمایت می کنیم و هر شخصی برای راه اندازی و احداث آن اقدام کند هزینه های شهرداری بصورت رایگان برای او محاسبه خواهد شد.
شاپور کریمی معاونت عمرانی شهرداری در این نشست خبری با اشاره به اجرای بافت فرسوده در شهر پارس آباد گفت: بافت فرسوده شهر پارس آباد ۲۵۰ هکتار بوده و این شهر بعنوان اولین شهر بافت فرسوده استان با ۱۰ محله شناسایی شده است.
وی اظهار داشت: در گشایش انتهای خیابان شهید مطهری به روبروی مخابرات شهرداری بعنوان ناظر بوده و خانه محله زیرکشتارگاه در مرحله سفید کاری می باشد.
معاونت عمرانی شهرداری پارس آباد تصریح کرد: آبهای سطحی در قالب طرح از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابلاغ گردیده و پیگیریهای لازم برای اجرای رفع آبگرفتگی بصورت پروژه ای صورت گرفته است.
الرحمان جوان معاونت مالی و اداری شهرداری پارس آباد از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض شهرداری برای بافت های فرسوده خبر داد و گفت: شهروندان ساکن در محلات بافت فرسوده می توانند از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض شهرداری برخوردار شوند.
وی افزود: در سال قبل بودجه شهرداری مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال بود که ۳۰ میلیارد به تامین اجتماعی شهرستان بدهی داشتیم که انباشته شده از سوی دوره های قبل بود و در حال حاضر نیز تسویه شده است.
وی در پایان اظهار داشت: کارهای عمرانی شهرداری در ۲ سال اخیر با استفاده از نیروهای فنی و مجرب شهرداری صورت گرفته و سعی بر جلوگیری از پایین آوردن هزینه ها شده است.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2900 توسط مهدی پارسا و در روز شنبه 23 ژانویه 2021 ساعت 14:05:16
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2897
20 / 1 / 2021 - 14:48

امضای سند همکاری دوجانبه بین ایران و جمهوری آذربایجان برای راه اندازی بارانداز ریلی در شهرستان پارس آبادمغان

استاندار اردبیل از تصویب و امضای سند همکاری دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بارانداز ریلی شهرستان پارس آباد مغان خبر داد.؛

به گزارش آراز نگار به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در حاشیه برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در تهران، گفت: با پیگیری ها و رایزنی هایی که انجام شد راه اندازی بارانداز ریلی منطقه مرزی مغان به صراحت در متن توافق نامه بین دو کشور امضا و تصویب شد.

 

وی با بیان اینکه از دو سال گذشته برای تحقق این امر مهم اقدامات زیربنایی و اساسی انجام شده بود، افزود: برای پیگیری این طرح ۲ بار با شاهین مصطفی اف وزیر اقتصادی وقت آذربایجان و معاون نخست وزیری فعلی این کشور دیدار و گفتگو انجام شده بود تفاهم نامه اولیه ای با برگزاری جلسات فشرده ای با مسوول ریلی جمهوری آذربایجان نیز امضا شده بود.

 

استاندار اردبیل تصریح کرد: در مذاکرات صورت گرفته این اجلاس استانداری اردبیل به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و شرکت راه آهن آذربایجان، طرفین برای راه اندازی مرکز لجستیک خط راه آهن در پارس آباد مغان استان اردبیل به توافق نهایی رسیدند که نقطه عطفی برای استان اردبیل خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه این اقدام در اقتصاد استان اردبیل تاثیر بسزایی خواهد داشت، گفت: تحول اساسی و بنیادی در سایه اتصال استان به خط ریلی جمهوری آذربایجان ، روسیه وآسیای میانه برای پیشرفت اقتصادی استان یک رویکرد صادراتی و وارداتی مهم است.

 

اکبر بهنام جو تصریح کرد: با راه انداری خط ریلی در شمال استان محصولات کشاورزی منطقه صادر و مواد اولیه کارحانه های استان از این مسیر تامین می شود.

 

وی این حرکت را نقطه عطف، اساسی و بنیادی برای اقتصاد استان بر شمرد و افزود: خوشبختانه کارهای تملک اراضی آغاز شده، کار طراحی و تهیه نقشه فاز یک و فاز دو لجستیک بار انداز ریلی به اتمام رسیده است.

 

نماینده عالی دولت در استان اردبیل این اقدام را پیش زمینه سایر طرح های برون مرزی دانست و اظهار کرد: با پیگیری مجدانه باید این پروژه دنبال شود تا در سال آینده شاهد تحول عظیم در منطقه و افتتاح مراکز لجستیک ریلی باشیم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2897 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 20 ژانویه 2021 ساعت 14:48:48
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2894
19 / 1 / 2021 - 17:19

همایش نمایندگی های زنجیره توزیع محصولات شرکت کشت وصنعت و دامپروری پارس

مدیر عامل شرکت کشت وصنعت و دامپروری پارس گفت: با الگو برداری از شرکت بزرگ تراکتورسازی ایران از ۳ سال پیش زنجیره فروش و توزیع محصولات تولیدی این شرکت مخصوصا ذرت ۷۰۴ راه اندازی شده و با انتخاب بزرگان بازار بذر در سراسر کشور و اعطای عاملیت فروش و خدمات پس از فروش به آنها

مدیر عامل شرکت کشت وصنعت و دامپروری پارس گفت: با الگو برداری از شرکت بزرگ تراکتورسازی ایران از ۳ سال پیش زنجیره فروش و توزیع محصولات تولیدی این شرکت مخصوصا ذرت ۷۰۴ راه اندازی شده و با انتخاب بزرگان بازار بذر در سراسر کشور و اعطای عاملیت فروش و خدمات پس از فروش به آنها ، توانسته ایم توزیع موفقی داشته باشیم. محمدزاده افزود: بیش از ۱۵ فروشنده برتر بازار بذر در زنجیره توزیع سراسری بذور تولیدی شرکت ملی پارس عضو بوده و نقش بسزایی در توزیع محصولات این شرکت دارند.

وی اظهار کرد: برگزاری این همایش در راستای آشنایی و شناخت هرچه بیشتر فروشندگان و توزیع کنندگان بذر، با شرکت ملی پارس و مشاهده عینی فعالیتهای شرکت در مزارع، تجهیزات سیستمهای آبیاری، کارخانه پروسس بذر، دامپروری ، اهمیت جایگاه این شرکت در کشور بوده و از همه مهمترین تفکر مشتری مداری و حمایت از جامعه کشاورزی ایران عزیز می باشد.

او بیان کرد: این همایش در واقع نمایش توانمندی شرکت ملی پارس در تولید با کیفیت ترین بذر ذرت رقم سینگل گراس ۷۰۴ و ایجاد دلبستگی و تعلق خاطر در نمایندگان و عاملین توزیع نسبت به شرکت پارس بوده و باعث ایجاد اعتماد و توسعه وفاداری در بین نمایندگان توزیع می باشد.

مدیر عامل شرکت ملی پارس با خاطر نشان کردن اینکه بذر تولیدی شرکت ملی پارس بعنوان مهمترین محصول و فاکتور اصلی در برند این شرکت می باشد، افزود: در سالیان قبل که زنجیره توزیع ایجاد نشده بود شاهد حضور واسطه ها و توزیع با قیمت های مختلف و بدون مسئولیت پذیری در بازار بودیم که این موضوع در شان شرکت با اهمیتی مثل پارس نبوده، و همواره بر کشاورزان عزیز کم لطفی می شد اما به یمن ایجاد زنجیره توزیع و همت عاملین فروش در حال حاضر بیش از سه هزار و ۵۰۰ تن بذر ذرت در بسته بندی اختصاصی معروف به پاکت سیمانی تک بلال شرکت پارس که به یک برند تبدیل شده، مستقیما توسط عاملین فروش در سراسر استانهای کشور بین مصرف کنندگان و کشاورزان توزیع می شود. و آمار فروش محصولات رضایت خریداران و زارعین از کیفیت بالای بذر و بسته بندی عالی و قیمت مناسب آن را نشان می دهد.

وی ادامه داد: علاوه بران عاملین زنجیره توزیع محصولات شرکت بصورت دائم در مراحل کاشت، داشت و حتی برداشت در کنار زارعین و مصرف کنندگان بذر شرکت ملی پارس بوده و راهنمایی و مشاوره های فنی زراعت به آن عزیزان ارائه می شود که در مقابل هرگونه بدسبزی و مشکلات فنی بذور توزیع شده مسئول بوده و آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشند.

اکبر محمدزاده در این همایش به مشتری مداری و رعایت حقوق مشتریان و ارائه خدمات فراتر از انتظار مشتریان تاکید داشت و گفت: عاملین فروش مکلف هستند در توسعه بازار فروش محصولات شرکت ملی پارس، با ایجاد مراکز توزیع بصورت مویرگی در تمامی شهرستانها و مراکز کشت ذرت بیش از پیش فعالیت نمایند.

وی با بیان اینکه مزارع و تجهیزات شرکت ملی پارس بعنوان نمایشگاه دائمی برای مشتریان عزیز بوده، اظهار کرد: نمایندگان نسبت به شناسایی کشاورزان و زارعینی که مزارع کلان کشت ذرت دارند مبادرت ورزیده همچنین مسئولان و مدیران زراعت مراکز جهاد کشاورزی در مناطق فعالیت خود را شناسایی و جهت بازدید از فعالیتهای و توانمندیهای شرکت دعوت نمایند.

اکبر محمدزاده درخصوص بازدید نمایندگیهای توزیع از مزراع شرکت، افزود: بازدید از مجموعه عظیم شرکت ملی پارس علاوه بر اثرات مثبتی که برای توسعه بازار فروش محصولات شرکت دارد در شناساندن منطقه مغان و پتانسیل بالقوه آن به ویژه در بخش کشاورزی برای نمایندگیهای حاضر در همایش اهمیت ویژه داشته و هرکدام از نمایندگان بعنوان سفیری برای معرفی منطقه مغان در استانهای کشور محسوب می شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پارس نتایج این همایش را بسیار پربار ارزیابی نموده و خاطر نشان کرد: شرکت پارس با تولید لاین های والدین بذر ذرت ۷۰۴ و ذخیره ژنتیکی و حفظ خلوص و قوه نامیه آن در سردخانه مرکزی شرکت با ظرفیت مصرف ۲ سال نیاز کشور نقش ارزنده ای در تدوام تولید بذر استراتژیک ذرت در کشورایفاء می نماید

وی با بیان اینکه ذرت بذری رقم ۷۰۴ از ارزش بالایی در بین سایر ارقام برخوردار بوده و با تم اقلیم های متفاوت کشورمان سازگاری دارد، تصریح کرد: توزیع این رقم متناسب با برنامه وزارت محترم جهاد کشاورزی بوده و بین تولیدکنندگان با تولید حدود بیش از ۱۲هزار تن ذرت بذری بصورت سالیانه در ذرت دانه ای و علوفه ای عملکرد بسیار خوبی داشته و با ارقام خارجی در رقابت بوده و کشور را از واردات هرگونه بذر ذرت به خودکفایی رسانده است.

اکبر محمدزاده اظهار داشت: از میزان تولیدات این رقم حدود ۳۵۰ تن مستقیما توسط شرکت ملی پارس در مزارع خود شرکت پارس تولید و توزیع شده و ما بقی با توزیع لاین والدین از طرف شرکت پارس به پیمانکاران منطقه مغان و فرا منطقه ای توسط ایشان تولید بسته بندی و توزیع میشود.

مدیر عامل شرکت پارس بیان داشت: واردات بذر ذرت از نظر ما فقط برای تنوع ارقام مجاز بوده و با تولید سالانه بیش از ۱۵ هزارتن ارقام داخلی هرگز نیازی به واردات بذر ذرت نمی باشد و مسئولین محترم وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از چرخه تولید بذور استراتژیک ذرت در منطقه مغان و دیگر نقاط کشور باید از واردات هرگونه بذور خارجی که مزیت چندانی نسبت به بذر ۷۰۴ ندارند خوداری نموده و با حمایت از تولیدات داخلی چرخه تولید کشوررا پویا و پایا نگهداشته و این خودکفایی را نهادینه و تثبیت نمایند .

اکبر محمدزاده با اشاره به صادرات بذور تولیدی این شرکت افزود: با توجه به تجربه و دانشی که در امر تولید بذور ذرت در منطقه مغان و کارشناسان و زارعین این منطقه کسب شده و استعدادهایی که در آب و خاک این دشت بی همتا وجود دارد و اقلیم خاص، که یک‌ موهبت الهی برای کشور عزیز اسلامی ایران است ، ما تضمین می کنیم که علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور در تولید بذور با کیفیت و پروسس آن در کلاس جهانی و بسته بندی صادراتی محصول بذر ذرت ۷۰۴ را به دنیا صادر نماییم به شرطی که مسئولان محترم وزارت جهاد کشاورزی، وزارت محترم صمت و گمرکات کشور راه رسیدن به مسیر صادرات را برای ما هموار سازند.

وی اظهار داشت: در صادرات محصولات تولیدی این شرکت، معاونت محترم زراعت وزارت جهاد کشاورزی قولهای مساعدی داده اند که ضمن تشکر از ایشان و تمامی مسئولین محترم جهاد کشاورزی صادرات موفق در این صنعت که همواره نیازمند حمایت این بزرگواران و عزیزان بوده ، معتقدیم اگر تمام همت و تلاش برای تولید محصولات به قصد صادرات بکار گرفته شود و تولید محصولات برای صادرات در مزارع و کارخانجات ما نهادینه گردد علاوه بر ارز آوری و کسب در آمد قابل توجه در این بخش، نیاز بازار داخلی کشور نیز خود به خود تامین میشود باید از تفکر واردات خصوصاً انواع بذور به سمت و سوی تفکر صادرات تغییر مسیر دهیم .

نمایندگان زنجیره توزیع محصولات پس از جلسه هم اندیشی از مزارع، تجهیزات، ماشین آلات، واحدهای تولیدی، دامپروری و کارخانه پروسس بذر بازدید کردند.

   انتهای پیام/

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2894 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 ساعت 17:19:22
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2887
14 / 1 / 2021 - 16:11

مهندس اسد محسن زاده مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان؛

در کشت و صنعت مغان با کمترین هزینه بیشترین در آمد را خواهیم داشت

جلسه نشست توجیهی- تبیینی دادگستری استان اردبیل با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در شرکت برگزار گردید؛

به گزارش آراز نگار به نقل از روابط عمومی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در این نشست اسداله محسن زاده مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن خیر مقدم گویی به جمع میهمانان عزیز به ویژه رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: در مدت کوتاهی که در خدمت عزیزان شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بودیم از مدیریت درآمد ها، منابع و پرداخت حق و حقوق به موقع پرسنل و همچنین برنامه ریزی در خصوص ادامه روند تولید اقدامات مقتضی صورت گرفته است و حضور دستگاه های نظارتی و قضایی استان نیز پشتوانه خوبی برای مدیریت شرکت است و از مباحث ارشادی، سخت افزاری و نرم افزاری و بهره گیری برای توسعه و بهبود بخش های مختلف اعم از زراعت، باغات، دامپروری و صنایع شرکت بهره مند خواهیم شد

 

محسن زاده افزود: وضعیت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با توجه به تعهد و صیانت از اموال شرکت و تولید محصولات استراتژیک و محصولات غذایی برای کشور با تلاشهای شبانه روزی بهتر خواهد شد و سعی خواهیم کرد با کمترین هزینه بیشترین درآمد را با حفظ سیاست های مدون دولت کسب نماییم که این امر با همکاری و همراهی اعضای هیئت مدیره، مدیران امورها و پرسنل زحمتکش و خدوم شرکت عملی خواهد شد

در ادامه علی اشرف منصوری رئیس مجمع شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و مدیرعامل شهرکهای کشاورزی با بیان سابقه نیم قرنی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و فراز و فرودهایی که شرکت در این سالها به خود دیده اظهار داشت: بازنگری اساسی زیان دهی شرکت باید صورت پذیرد تا بررسی های بعمل آمده را به وزارتخانه جهاد کشاورزی اعلام نماییم تا مثل سالیان و دهه های گذشته ضعف در برنامه ریزی و عدم مدیریت در بهره برداری و تولید محصولات استراتژیک و مدیریت نهاده ها را نداشته باشیم و برای تولید و رونق اقتصادی و مدیریت شرکت منابع جدیدی را خلق نموده و با بررسی و کار کارشناسی هزینه ها را کاهش داده و سیستم نظارتی را به دقت ساماندهی نماییم زیرا که هزینه های مازاد بیشتر از عملکرد آن در هر واحد است که بررسی و دقت بیشتری از سوی تیم مدیریت جدید را می طلبد

وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه مشخصی که کشت و صنعت مغان در کشور دارد یکی از فاکتورهای مشخص که باعث شده است به این امر حساسیت زیادی داشته باشند تولید بیش از ۵۰۰ هزار تن بذور کشور از این مجموعه ملی است پس باید قدر منابع موجود در شرکت مغان را به واقع درک بکنیم تا با افزایش تولید و عملکرد بهتر در هر هکتار شرکت مغان را به جایگاهی که میخواهیم آنرا برسانیم

رئیس مجمع شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در انتخاب مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره جدید بررسی ها و استعلام های قانونی با دقت و حساسیت با تبادل نظر بین وزارت خانه ها اتفاق افتاد و با حفظ نیروهای انسانی موجود و بهره برداری از این نیروها در افزایش ظرفیت ها و برنامه مزرعه محور جهت تولید و مدیریت منابع باید پیش برویم و با جلوگیری از خام فروشی محصولات در جهت رونق و بازدهی اقتصادی الگوی قابل توجهی در کشور باشیم

عتباتی رئیس کل دادگستری مرکز استان در دیدار با مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره جدید شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در جلسه نشست توجیهی- تبیینی اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با توجه به تصمیمات کلان و شرایط گذشته دولتی به بخش خصوصی واگذار شده بود که بعد از ۲۰ ماه این واگذاری ابطال شد و نهایتاً مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره که متشکل از افراد بومی منطقه مغان هستند انتصاب گردیدند و ضمن تبریک به همه اعضای جدید که ترکیبی متخصص و تحصیلکرده هستند بی شک انتظار داریم با تعهد و نگاه دلسوزانه شرکت را به جایگاه اصلی خود بازگردانند و نه تنها مدیریت شرکت بلکه وظیفه همه ماست که چنین ثروت عظیم ملی را مدیریت و نگهداری کنیم در همین راستا دادگستری مرکز استان با تمام وجود در اختیار این عزیزان خواهد بود و مادامی که کارها در مسیر قانون و حفظ و حفاظت بیت المال پیش برود هیچ مشکلی نخواهیم داشت

عتباتی رئیس کل دادگستری مرکز استان در ادامه افزود: برای رسیدن به اهداف بلند مدت این شرکت در جهت ارتقا و تولید بهتر نیاز به همت مضاعف و تلاش شبانه روزی با نیروهای جوان و کارآمدی که در شرکت وجود دارد می بایست از هیچ کار و اقدامی کوتاهی نکنیم چرا که برای آبادانی شرکت بایستی بصورت یکپارچه و با همدلی تلاش بکنیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه در خصوص پرداخت حقوق ماهیانه پرسنل زحمتکش این شرکت هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد افزود: امیدوارم تیم جدید هیئت مدیره کشت و صنعت مغان با برنامه ریزهای مدون و پشتکارانه در تمامی حوزهای شرکت همیشه در امر خدمات رسانی به پرسنل و بخصوص پرداخت حقوق ماهیانه بصورت مرتب هیچ مشکلی نداشته باشند.

قاسم محمدی رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در ادامه نشست و جلسه توجیهی– تبینی گفت: خوشبختانه برای اولین بار همه اعضای منتخب و مدیران فعلی اهل مغان هستیم و دغدغه آبادانی منطقه مغان را بیشتر از هر فرد و گروهی را داریم و با توجه به سوابق هر کدام از عزیزان کاملا هویداست که امانتدار و ولایتمدار بوده و وامدار مردم سخت کوش منطقه هستیم و یقینا بنده با روحیه جهادی که در بین پرسنل شرکت مشاهده نمودم مطمئنم میتوان با ایجاد کار گروه متشکل از همین کارشناسان و متخصصین در تمامی حوزه ها و با حفظ کرامت انسانی و با هدف گذاری واحد به واحد و بررسی مجدد و نوین با برنامه ریزی منسجم کارهای زراعی، دامی، باغی، تولیدی و صنعتی را پیش ببریم

رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان افزود: وقتی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی اظهار داشته اند که سرباز هستند با این تعابیر ما نوکر مردم هستیم و در شرکت کشت و صنعت مغان نیز ما برای جهاد دیگری آمده ایم و در این راه هم با هیچ احدی لابی نکرده ایم و دغدغه همه ما آبادانی منطقه مغان و شرکت است و پروردگار را شاکرم که آبرویی داریم و آن را هم در اینجا با خدا معامله خواهیم کرد و امیدوارم در مسیر خدمتگذاری توفیق داشته باشیم که خدمت جهادی را در این سنگر تولید و بهره برداری به مقصد و سرانجام رسانده و باز هم بتوانیم در این امانتداری سربلند بیرون آییم.

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2887 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 14 ژانویه 2021 ساعت 16:11:51
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2884
7 / 1 / 2021 - 17:58

پارس‌آبادمغان مهم‌ترین پایگاه‌ جاسوسی سیا !

سال ۱۳۳۴ ش آمریکا نخستین دستگاه‌های جدید جاسوسی ـ استراق سمع خود را در برخی نقاط شمالی ایران از جمله پارس آبادمغان مستقر کرد.؛

به گزارش آراز نگار  به نقل از مشرق، آمریکا می‌دانست که مرز‌های شمالی ایران در مجاورت مرز‌های جنوبی شوروی برای فعالیت‌های جاسوسی بر ضد شوروی موقعیت کم‌نظیری ایجاد کرده است. به همین دلیل از همان سال‌های نخست پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، سیا به سرعت به کار نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های عظیم و مدرن جاسوسی ـ اطلاعاتی و استراق سمع در نقاطی از قلمرو شمالی ایران اقدام کرد تا علاوه بر کنترل فعالیت‌های جاسوسی شوروی از مجموعه فعالیت‌های تکنولوژیکی، نظامی، موشکی و … آن کشور اطلاع یابد.

 

سال ۱۳۳۴ ش آمریکا نخستین دستگاه‌های جدید جاسوسی ـ استراق سمع خود را در برخی نقاط شمالی ایران مستقر کرد. در این ایستگاه‌های استراق سمع و جاسوسی، دستگاه‌های پیشترفته‌ای نصب شده بود که گفته می‌شد کارایی آن برای قرن ۲۱ م هم پیش‌بینی شده بود. با تأسیس پایگاه‌های جاسوسی و استراق سمع سیا در مناطق شمالی ایران، فعالیت‌های سیا در ایران گسترش یافت و مأموران سیا وارد ایران شدند. برخی گزارشات حاکی است که ایران بیشترین مأموران و جاسوسان سیا را در خود جای داده بود. در همان حال ایران استراتژیک‌ترین منطقه‌ای محسوب می‌شد که آمریکا و سیا برای کنترل امور اطلاعاتی ـ جاسوسی شوروی در سراسر جهان در اختیار داشت. مهمترین پایگاه‌های جاسوسی سیا در شمال ایران در صفی‌آباد بهشهر، کبکان خراسان و پارس‌آباد مغان قرار داشت که مجهز به پیشترفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های اطلاعاتی ـ جاسوسی آن روزگار بود. ۱ سپهبد هاشم برنجیان که پس از انقلاب محاکمه شد درباره پایگاه جاسوسی سیا در صفی‌آباد بهشهر و سایر پایگاه‌های جاسوسی سیا در بخش‌های شمالی ایران چنین گفته است:

 

… از زمان درست شدن پایگاه‌های جاسوسی بهشهر و بعد از چند سال کبکان، در آن سال فرمانده نیروی‌هوایی پیش من آمد و گفت شاه، باغ شخصی خود را در صفی‌آباد بهشهر به «سیا» داده و رئیس پرسنلی را صدا کرد و این وضع را به اطلاع آن‌ها رسانید او گفت: آن‌ها ضمن آنکه کار‌های خود را می‌کنند نیروی‌هوایی هر سال عده‌ای در حدود ۲۵۰ نفر دانشجو به آن‌ها معرفی می‌کند و من هم افراد مورد اعتماد را برای حفاظت آن‌ها به بهشهر می‌فرستم کار‌هایی که من در این مدت کرده‌ام، یا فرستادن کارگر و پرسنل بود و یا مسائل خدماتی و حفاظتی، کار‌هایی که آن‌ها انجام می‌دادند مربوط به خودشان بود، ولی مسلماً آن‌ها از شاه اجازه گرفته بودند، زیرا زمین پایگاه ملک اختصاصی شاه بود و ارتباطی به نیروی‌هوایی نداشت و افسری از ضد اطلاعات هوایی به آنجا نرفته بود و هر بار که لازم بود یک نفر غیرنظامی می‌آمد و احتیاجات پایگاه را با من در میان می‌گذاشت که من هم به مسؤلان پست‌های مختلف منعکس می‌کردم و آن‌ها می‌رفتند، این غیر نظامیان هردو ـ سه سال یک‌بار عوض می‌شدند من فقط یک واسطه بین فرماندهی نیروی هوایی و این پایگاه‌ها بودم و هیچ‌گاه من رابطۀ مستقیمی با آمریکایی‌ها نداشتم و هیچ‌گاه هم مستشاری در کنار من قرار نمی‌گرفت. ارتباط من همین بود و بس. اما آنچه مسلم است آمریکایی‌ها در بهشهر و کبکان پایگاه‌هایی داشته‌اند که این پایگاه‌ها آن قدر عظیم بود که از دوازده کیلومتری دیده می‌شد و طبیعی است اینچنین خبرگیری مربوط به داخل نبود و هر کس اهل حرفه می‌دانست که برای داخل نبوده است.

 

ویلیام سولیوان در خاطرات خود نصب دستگاه‌های جاسوسی در شمال ایران را از موفقیت‌های وصف‌ناپذیر سیا و آمریکا در ایران ارزیابی می‌کند که به آن‌ها امکان می‌داد فعالیت‌های جاسوسی ـ استراتژیک و نظامی و موشکی شوروی را در عمق خاک گستردۀ آن کشور تحت کنترل و مراقبت قرار داده و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

اسناد برجای مانده از سفارت آمریکا در تهران تأیید می‌کند که آمریکا به مخاطرات احتمالی فعالیت این پایگاه‌های جاسوسی برای حکومت ایران وقوف کامل داشت؛ با این احوال نگران بود مبادا بحرانی پیش‌بینی نشده موقعیت حکومت ایران را که در راستای تأمین اهداف و خواسته‌های آمریکا در ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کرد، متزلزل سازد. آمریکا امیدوار بود با حمایت حساب شده از شاه، حضور خود را در ایران تضمین کند.

 

علاوه بر تجهیزات جاسوسی و راداری سیا در شمال کشور، در برخی نقاط حساس و استراتژیک جنوب ایران نیز تجهیزات استراق سمع و جاسوسی نصب شده بود که مهمترین آن در چابهار و بندرعباس قرار داشت. ۵ سیا در نظر داشت طی سال‌های آتی فعالیتش، در سایر نقاط استراتژیک ایران نیز دستگاه‌های استراق سمع و جاسوسی نصب کند، اما حرکت مردم ایران که سقوط رژیم پهلوی را به دنبال داشت مانع از عملی شدن این طرح‌ها شد. مدت‌ها پیش از پیروزی انقلاب‌اسلامی، افکار مردم ایران نسبت به حضور آمریکا در نقاط مختلف کشور تهییج شده و آن‌ها از این مهم آگاهی داشتند. مایکل لدین از اعضای برجسته سفارت آمریکا در تهران که عمده وظایفش در رابطه با فعالیت سیا در ایران بود، یکی از دلایل عمده عدم نصب دستگاه‌های استراق سمع و جاسوسی آمریکا در نقاط بیشتری از ایران را ترس از تهییج بیشتر احساسات ضدآمریکایی مردم ایران می‌داند.

 

رادار‌های جاسوسی ـ اطلاعاتی سیا در ایران توسط اداره کل چهارم ساواک حفاظت و مراقبت می‌شد و این بخش از تعهدات ساواک در قبال فعالیت‌های سیا در ایران بود.

 

در آستانه پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی نشریات نوشتند که مرکز جاسوسی سیا در ایران که در فرودگاه مهرآباد تهران مستقر بود (و به مک‌آفیس معروف است) کشف شده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی درباره پایگاه‌های جاسوسی سیا در ایران اظهارنظر‌ها و اخبار مختلفی منتشر شد که هر یک به مناسبتی درباره اهمیت این پایگاه‌ها و تعطیلی و یا ادامه فعالیت آن اطلاعاتی به مخاطبانشان ارائه می‌دادند. اخبار اولیه حاکی از تصرف این پایگاه‌ها به دست نیرو‌های انقلابی بود.

 

در همان حال برخی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های خارجی هم با نقل مطالبی درباره پایگاه‌های مذکور به گوشه‌هایی از اهمیت آن برای آمریکا در دوران پهلوی و تبعات سوء ناشی از پیروزی انقلاب اسلامی اشاراتی می‌کردند. از جمله خبرگزاری فرانسه در ۱۲ اسفند ۱۳۵۷ در این باره چنین گزارش داد:

 

آمریکایی‌ها با از دست دادن کنترل ایستگاه استراق سمع آن کشور در شمال ایران با شکست بزرگی مواجه شده‌اند منابع آمریکایی تأیید کردند ۲۰ کارشناس امریکایی قبل از آنکه این ایستگاه را با یک هواپیمای ارتش ایران به تهران ترک کنند تجهیزات الکترونیکی ۵۰۰ میلیون دلاری آن را منهدم کرده‌اند… کارشناسان آمریکایی از این ایستگاه که در شصت کیلومتری مرز‌های شوروی قرار داشت برای ضبط علایم رادیویی مرکز فضایی شوروی در «بایکونور» استفاده می‌کردند. از بین رفتن این دو دستگاه استراق سمع، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در ردگیری موشک‌های شوروی با مشکل بزرگی روبه رو خواهد شد.

 

بره‌نیجین خبرنگار لوس‌آنجلس تایمز که پس از پیروزی انقلاب از محل پایگاه جاسوسی سیا در بهشهر دیدن کرده بود، گزارش مبسوطی از آن تهیه کرد.   پس از پیروزی انقلاب، دولت موقت تلاش‌هایی برای شناسایی و کنترل پایگاه‌های جاسوسی سیا در بخش‌های مختلف کشور آغاز کرد.

 

در همان حال اخباری وجود داشت که حاکی از ادامه فعالیت جاسوسی پایگاه‌های استراق سمع و جاسوسی سیا در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. از جمله: «روزنامه هرالد تریبون چاپ پاریس گزارش داد با اینکه کارشناسان آمریکایی پایگاه‌های جاسوسی آمریکا را در بهشهر ترک کرده‌اند دستگاه‌ها طوری تنظیم شده‌اند که کار جاسوسی آمریکایی‌ها در این پایگاه همچنان ادمه دارد… پایگاه بهشهر یکی از هفت پایگاه جاسوسی آمریکا در نزدیکی مرز ایران و شوروی است و مأموریت آن ردیابی پرتاب موشک‌های شوروی است… تمام محوطه پایگاه پس از خروج آمریکاییان به دست افراد مسلح کمیته امام افتاد…».

 

در همان حال برخی گزارشات دیگر حاکی از تعطیلی و از کار افتادن سایر پایگاه‌های جاسوسی سیا در ایران بود. به گزارش روزنامه کیهان: «یک پایگاه مخفی جاسوسی آمریکا و اسرائیل در منطقه پارس‌آباد مغان در ۳ کیلومتری مرز ایران و شوروی کشف شد… کارشناسان آمریکا و اسرائیل پیش از ترک این پایگاه جاسوسی اسباب و لوازم پیچیده آن را تخریب کردند… شبکه جاسوسی مزبور تحت پوشش یک شرکت ساختمانی کار می‌کرد… دستگاه‌های این شبکه که دارای رادار‌های قوی بود شب‌ها به کار می‌افتاد و اطلاعاتی را درباره فعالیت‌های درون خاک شوروی ضبط می‌کرد…».

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه‌های جاسوسی سیا در ایران محکوم به تعطیلی بود و این مهم طی دوسه ماه نخست پیروزی انقلاب اسلامی به تحقق پیوست.

 

منابع آمریکایی در اواسط فروردین ۱۳۵۸ و در حالی که کمتر از دو ماه از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شد، تصریح کردند که دوران فعالیت جاسوسی ـ اطلاعاتی آن‌ها در ایران به پایان رسیده و آن‌ها برآنند پایگاه‌های جاسوسی و استراق سمع جدیدی در خاک ترکیه مستقر کنند. گویا در همان زمان آمریکا در ازای نصب دستگاه‌های استراق سمع در ترکیه پیشنهاد پرداخت یک صد میلیون دلار کمک نقدی به مقامات آن کشور کرده بود.

 

درهمان حال اعلام شد سیا پس از پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه‌های جاسوسی خود را بر ضد شوروی در قبرس مستقر خواهد کرد و در این باره با مقامات بریتانیایی هم که در قبرس نفوذ داشتند به توافق رسیده‌اند.   پیش از آن و در همان روز پیروزی انقلاب‌اسلامی (در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷) خبرگزاری فرانسه از قول حزب کمونیست قبرس گزارش داد که «تجهیزات نظامی و جاسوسی آمریکا از ایران به پایگاه‌های نظامی انگلیس در قبرس منتقل شده است».

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 2884 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 ساعت 17:58:46
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر