شماره : 3070
16 / 9 / 2021 - 18:25

داستان پر تلاطم انتخاب استانداری اردبیل به کجا رسید؟؟؟؟

انتصاب شایسته،تخصص و بومی برای استانداری اردبیل؛

پایگاه خبری آراز نگار ؛ چند مدتی هست که انتخاب استانداری اردبیل و انتصاب فردی که بتواند پاسخگویی تمامی طیف ها و احزاب سیاسی و غیره… باشد در هاله ای از ابهام و تردید قرارگرفته، مع الصف آنچه مبین نیاز ضروری استان اردبیل در بطن برنامه ی تکمیلی نسبت به رفع موانع اقتصادی و کشاورزی و همچنین طرحهای نیمه تمام عمرانی و زیرساختی دولت قبل را می طلبد ، لزوم انتصاب فردی توانمند و صاحب ایده و خلاق در پیشبرد اهدافهای کلان دولتی در سطح استان است .

با توجه به زمزمه های که از حاشیه انتخاب استانداری به گوش می رسد، مبنی بر استمرار فضای رقابتی فی مابین نمایندگان استان در انتخاب گزینه موردنظرشان است، بنابراین بیان این نکته حایز اهمیت است که در این شرایط سخت اقتصادی و مشکلات مضاعفی که ناشی از تورم و گرانی های افسار گسیخته گریبانگیر مردم شده ،انتخابی فردی شایسته بدور از رابطه بازی سببی ونسبی ، تحت تاثیر قرارنگرفتن از یک طیف سیاسی خاص، نگاه جامع و یکسان به برنامه توسعه محور تمامی شهرستانهای تابعه و نیز پیگیر در تحقق آن از اهم ضروریات استاندار آینده است که تمام وقت خود را در جهت پیاده سازی برنامه های دولت جدید بکار گیرد.

حاکمیت فضای رقابتی و نبود یک نقطه نظر مشترک در بین نمایندگان و احزاب مورد تاثیر و سایر گروههای سیاسی در انتخاب گزینه ای شایسته در راس مدیریت استان ، مانعی جدی بر انتخاب افراد شایسته و صاحب سبک مدیریتی در این پست حساس استانی را منجر خواهدشد ، لذا تمامی نمایندگان استان و در راس آن امام جمعه محترم استان حاج آقا عاملی با توصیه به قرار دادن اصل تحقق اهداف ضروری و چشم اندازهای توسعه محور استانی، نسبت به انتخاب فردی شایسته همراه با تخصص و البته ترجیحاً بومی در سکانداری مدیریت استان بیش از پیش حساسیت به خرج داده تا استاندار جدید با کمک نمایندگان استان که جایگاهی رفیع در برخی کمسیون های تخصص مجلس دارد ، با آورد های خوبی، فرصت مناسبی در افزایش ظرفیتهای تولیدی و اشتغالزای استان و نیز تکمیل طرحهای عمرانی نیمه تمام تسریع بخشند

بقلم : مهدی پارسا جعفرلو

 

 

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3070 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 16 سپتامبر 2021 ساعت 18:25:01
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3064
13 / 9 / 2021 - 5:59

تولید باران مصنوعی یک روش کارآمد در مدیریت خشکسالی

بحران خشکسالی و کم آبی در بخش های مختلف مانند کشاورزی، صنعت، مصارف خانگی و … لزوم به کارگیری تکنولوژی های نوین استحصال آب را امری ضروری می سازد. از جمله روش های نوین می توان به تولید باران های مصنوعی اشاره کرد. “بارورسازی ابرها به منظور تولید باران مصنوعی” یک عمل واقعی و شدنی

بحران خشکسالی و کم آبی در بخش های مختلف مانند کشاورزی، صنعت، مصارف خانگی و … لزوم به کارگیری تکنولوژی های نوین استحصال آب را امری ضروری می سازد. از جمله روش های نوین می توان به تولید باران های مصنوعی اشاره کرد. “بارورسازی ابرها به منظور تولید باران مصنوعی” یک عمل واقعی و شدنی برای جلوگیری از بروز بلایای طبیعی، تعیین بارش از نوع برف یا باران در یک منطقه ویژه، کنترل تگرگ و جابجایی بارش است. در این تکنولوژی، ابتدا ابرهای مناسب شناسایی شده و سپس عامل های بارور به وسیله پهبادها به درون ابرها تزریق می شود. عامل های بارور به عنوان هسته های یخ ساز عمل کرده و بخار آب در اطراف آن تجمیع می یابد. بدین ترتیب قطعات یخ در درون ابرها به رشد خود ادامه می دهند تا به اندازه مناسب جهت بارش برسند. همچنین، در فرآیند بارورسازی ابرها از تراکم و یخ زدگی آب در درون ابرها مقدار زیادی گرما آزاد می شود که باعث شناور شدن، افزایش اندازه و ارتفاع ابرها می شود و بدین طریق ابرها به سوی هوای با رطوبت بیشتر کشیده می شود.

از نظر نگارنده این متن بیان دو نکته مهم برای منطقه مغان ضروری دیده شد:

(۱) تولید باران مصنوعی راهکاری نوین و موثر برای مقابله با خشکسالی در منطقه مغان.

(۲) تلفیق آب و هوا از مسیرهای مختلف در منطقه مغان جهت افزایش بارندگی.

(۳) منطقه مغان به دلیل داشتن رطوبت نسبی بالا و در برخی مواقع فوق اشباع یک منطقه خاص جهت جذب ابرها با ویژگی مناسب به منظور تولید باران مصنوعی باید مدنظر قرار گیرد.

(۴) با توجه به قدرت پهبادی ایران بهتر است از پهپادها برای کنترل آب و هوای شهرها و همچنین بارورسازی ابرها استفاده شود.

بقلم : مهندس اکبر محمدزاده

 

 

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3064 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 13 سپتامبر 2021 ساعت 05:59:18
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3055
9 / 9 / 2021 - 7:44

انتقاد کیهان از مدافعان حمایت از «پنجشیر» در ایران: افغانستان، عراق و سوریه نیست

آنچه در این میان جای تامل و تعجب دارد این است که چرا جماعتی که پرچم هویتی آنها «نه غزه، نه لبنان» بوده و هست، ناگهان خواستار مداخله خارجی ایران در افغانستان شده‌اند؟؛
روزنامه کیهان نوشت: حالا جماعت همیشه سایه‌نشین و هوچی علیه دفاع از امنیت ملی، ناگهان «جنگ‌سالار» شده‌اند و می‌گویند چرا ایران به جنگ با طالبان نمی‌رود؟! اما نه داوطلب می‌شوند برای جنگیدن، و نه درباره دورنمای درگیری کذایی (و راه افتادن جنگ شیعه و سنی) که مطلوب آمریکاست توضیح می‌دهند.

فضاسازی‌های این روزهای بعضی اصلاح‌طلبان به ‌اعتبار تناقض‌ها و تصمیمات بسیار غیراصولی و عجیب آنها در گذشته محلی از اعراب ندارد و تجربه نشان داده است نباید با طناب این گروه کشور را به قعر چاه فرستاد، بلکه بهترین راه همانا عقلانیت انقلابی است که در مواضع مسئولان عالی نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و همچنین آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور مطرح شد.

رویکرد ایران درباره افغانستان، روشن و حکیمانه است، مخالفت با دخالت بیگانگان و حمایت از تشکیل دولت ملی بر اساس رای همه اقوام و مذاهب و محترم شمردن همه حقوق همه در این کشور.

جمهوری اسلامی ایران، در عراق هم از همین رویکرد حمایت کرد و اشغالگران را در بن‌بست گذاشت. وقتی هم که جنگ نیابتی تروریست‌ها راه افتاد، ایران مستقیما درگیر نشد، بلکه عمده کمک‌های کشورمان، مستشاری و در جهت بسیج ظرفیت‌های دفاع مردمی بود؛ ایران همین کار را در لبنان و سوریه و فلسطین هم انجام داده است.
البته افغانستان از لحاظ ترکیب جمعیتی و قومی و مذهبی، تفاوت‌های مهمی با عراق و حتی سوریه دارد. به هر حال آنچه در این میان جای تامل و تعجب دارد این است که چرا جماعتی که پرچم هویتی آنها «نه غزه، نه لبنان» بوده و هست، ناگهان خواستار مداخله خارجی ایران در افغانستان شده‌اند؟
البته این نکته هم در جای خود مهم است که این جماعت اندک اما پرسروصدا سعی دارند با فضاسازی و هیاهو خود را نماینده افکار عمومی جا زده و مثل همیشه نوعی دوگانگی را رقم بزنند.
ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3055 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 9 سپتامبر 2021 ساعت 07:44:11
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3052
8 / 9 / 2021 - 7:19

غوغای یوزهای ایرانی در دوحه/ شکست سنگین عراق در مقابل ایران

به گزارش آراز نگار  بازی ایران و عراق در دوحه قطر برگزار شد. تیم ملی فوتبال ایران توانست عراق را شکست دهد. تیم ایران با این پیروزی در گروه مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صدر نشین شد. علی قلی زاده توانست گل سوم تیم ملی ایران که منجر به برتری بدون حرف و حدیث ایران

به گزارش آراز نگار  بازی ایران و عراق در دوحه قطر برگزار شد. تیم ملی فوتبال ایران توانست عراق را شکست دهد. تیم ایران با این پیروزی در گروه مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صدر نشین شد.

علی قلی زاده توانست گل سوم تیم ملی ایران که منجر به برتری بدون حرف و حدیث ایران در برابر عراق شد را رقم بزند. پیش از این مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش دیگر یوز های ایرانی بودند که دروازه عراق را در نوردیدند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3052 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 8 سپتامبر 2021 ساعت 07:19:46
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3045
5 / 9 / 2021 - 10:26

بیانیه جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل وتامل در موضوع انتخاب شهرداری پارسآباد مغان 

جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل شوراهای ششمین دوره شهرستان پارس‌آباد در انتخاب شهردار بیانیه ای بشرح زیر صادر نمود : با سلام خدمت حضور ملت بزرگ وخونگرم وتمامی منادیان ودلواپسان تفکرشایسته گزینی و جنبش شایسته سالاری مغان _نخست مقدمه تفصیلی و قانونی بر حقوق مدنی کنشگران اجتماعی.. ✳در کشور ما که استقلال و

جنبش شایسته سالاری مغان در مورد تعلل شوراهای ششمین دوره شهرستان پارس‌آباد در انتخاب شهردار بیانیه ای بشرح زیر صادر نمود :

با سلام خدمت حضور ملت بزرگ وخونگرم وتمامی منادیان ودلواپسان تفکرشایسته گزینی و جنبش شایسته سالاری مغان

_نخست مقدمه تفصیلی و قانونی بر حقوق مدنی کنشگران اجتماعی..

✳در کشور ما که استقلال و اصل مردم سالاری بحقه آن به برکت خون صدها هزار شهید گلگون کفن و جانبازان سر افراز و خون دل خوردن ایثارگران وخانواده های محترمشان به دست آمده است، و نگهداری و حفظ و بقاء آن با مشقات فراوان وخون دل خوردن هموطنان و جوانان و کهنسالان و آحاد جامعه از هجمه ها و تحریمهای بین المللی و محرومیتهای منسوبه که در حالت دره شیب ابوطالب گونه ای سپری میکنیم، ودر یک‌ کلام برای ظهور و حفظ و بقاء آن جان و مال و خون داده و میدهیم ، همه‌ مسئولان خرد و کلان سیاسی و نظامی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی باید بر خود بقبولانند که کنشگری و سوال، ازحقوق مدنی آحاد همین جامعه محترم و جانفشان، از مسئولانشان هست و هیچ مسئولی از این قاعده مستثنی و مصون نیست مگر به دلایل امنیتی..

_موضوع تعلل و تامل و یا تاکد بر یک شخص در جهت صدارت منصب شهرداری پارس آباد توسط مجمع اعضای شورای اسلامی پارس آباد و تعهدات کتبی و شفاهی من باب شفافیت و سوالات پیرامون آن از نظر کنشگران اجتماعی..

✳از آنجا که منصب شهرداری ، انتخابی توسط شوراهای محترم هست ،لذا درصورت داشتن تفکر خدمت و آبادانی توسط شوراها، شهردار و ماندگاری آن بر مسند، من حیث فعالیت و مدیریت احسن ، میسّر خواهد شد، و طبیعتا در غیر اینصورت طبق وظایف واصول و عهدی که شوراها من باب خدمت و شفافیت با مردم حوزه انتخابی بسته اند، باید جایگزین کنند.

»یعنی بالطبع و قانونا و اصولا عقد اخوتی در میان نباید باشد.

_و اما از اتفاقات اخیر در مورد نحوه گزینش کاندیداتورها و انتخاب و تامل ،تعلل و تاکد بر شخص ، برای صدارت مقام شهرداری پارس آباد مغان ، سوالاتی در اذهان کنشگران اجتماعی و مطالبه گران با عناوین ذیل پدیدار گشته است؛

۱️⃣چرا اعضاء محترم شوراهای پارس آباد با داشتن همچین قدرتی، در انتخاب مقام شهردار، که فعالیتها و مدیریت احسن آن نیز با گذشت زمان مشخص میشود اینقدر تامل و تعلل دارند؟!

⬅️یاد آور میشوم حتی اگر فرد مورد نظر ،مسبوق به سابقه نیک باشد،حتما دارای اسناد خدمتی هست و ضمن اینکه این‌ مساله برای همه اعضای شورا باید مبرهن‌ شود ،مطمئنا با گذشت زمان خدمت صحت آنرا ثابت خواهد کرد.

۲️⃣ طبق ادعای اعضاء محترم شورا که دنبال شخص مسبوق به سابقه مدیریت نیک هستند،آیا در این منطقه با این همه پتانسیل و توانایبهای بالقوه و بالفعل ، قحط الرجال هست که دوستان شورا کم آورده و در انتخاب کاندیداتورها تنگ نظری نموده اند ؟!

۳️⃣ آیا سابقه مدیریت نیک داشتن گزینه های منصب شهرداری به خط ابجد سومری هست که دوستان در تشخیص آن به اختلاف خورده اند؟‌!

۴️⃣آیا این تاملها و تاکدها، صرف انتخاب اصلحترین من باب خدمت هست، یا موضوع سهم خواهی جریانها و شخص شوراها در میان هست؟

۵️⃣چرا شوراهای محترم در مساله انتخاب کاندیداتورهای شهردار ،دست به فراخوان عمومی از نخبگان و خواص دارای مدرک مربوطه نزده اند؟!

۶️⃣آیا این فراخوان که یکی از علائم شفافیت هست‌ ،مانع قانونی دارد؟ (که‌ندارد)

۷️⃣اگر مانع قانونی ندارد چرا فراخوان نشده است؟!

۸️⃣چه اهدافی پشت این قضایا میتواند باشد؟!

⭕از تک تک اعضای محترم شورای اسلامی پارس آباد مغان انتطار داریم به سوالات کنشگران اجتماعی که در چهارچوب حقوق مدنی هست جواب دقیق ارائه نمایند.. (منتظر هستیم)

🟠محض اطلاع شوراهای گرامی ؛

⬅️عموم خواص و نخبگان دلسوز و مردمان تیزبین منطقه از ظرفیتها و موفقیتها و تواناییها و قصورات کاندیداهای انتخابی شما در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی آگاهی دارند..و بدانید انتخاب، زاییچه و نمود مقام شعور و درک انسانهاست.

⚠️و اما امیدوارم در انتخاب شهردار همه جوانب را درنظر بگیرید .

♻️خودمان و شمارا موکدا به درک مفاهیم آیه ذیل دعوت میکنیم؛

⚠️(فمن یعمل مثقال ذرّه خیراً یره و من یعمل مثقال ذرّه شرّاً یره)؛ هرکس ذره ای کار خیر یا شر انجام دهد، عواقب آن را خواهد دید. آیه ۷ و ۸ سوره الزلزال)

✳یاد آور می شویم وقت انتخاب شهردار در مورخه ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ تمام میشود، اگر اعضاء محترم شورای پارس آباد مغان به توافق و اتحاد نظر در این امر نرسند ، یقینا استانداری محترم اردبیل طبق وظیفه قانونی خود میتواند شهردار را انتخاب کند، شوربختانه در این صورت امتیازی منفی در آغاز کار پارلمان شهری شوراهای محترم خواهد بود.

🔸️لازم به ذکر هست،عدم اتحاد نظر در مورد انتخاب شهردار توسط شوراها، در نظر خاص و عام‌جامعه اینطور تبلور میکند که قطع به یقین موضوع سهم‌خواهی جریانات و یا اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط و یا سایرمسائل نامبارک درمیان هست. و یقیناً این‌ مساله با روشن سازی قابل برچیدن هست!

💠 در نهایت معروض میداریم طبق عهد و پیمان کتبی و شفاهی مبنی بر گرفتن تمامی تصمیمات در اتاق شیشه ای جهت استحضار عموم که بیشتر آقایان شورا برای جلب توجه و تصاحب آراء در زمان انتخابات داده اند ، اخلاقٱ حکم‌ میکند که اعضاء محترم دست به شفاف سازی زده و عموم را از جزئیات موضوع آگاه سازند.

⚠️(اوفُوا بِالعَهدِ انَّ العَهدَ کانَ مَسولاً. به پیمان خود وفا کنید زیرا که از پیمان پرسش خواهد شد.سوره اسراء۳۴)

#ما_منتظریم

#ما_به_ادامه_دادن_ادامه_میدهیم

#ما_حامی_حقوق_عامه_هستیم

#ما_شفافیت_را_در_راس_امور_مدیریتی_میدانیم

#الوعده_وفا

✍ جنبش شایسته سالاری مغان

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3045 توسط مهدی پارسا و در روز یکشنبه 5 سپتامبر 2021 ساعت 10:26:50
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3042
23 / 8 / 2021 - 20:07

رکوردشکنی آمار بیماران بدحال کرونایی در اردبیل/ استان همچنان در وضعیت پرخطر قرار دارد

گروه استان‌ها-طبق آمار علوم پزشکی کرونا در اردبیل همچنان روند صعودی داشته و تعداد مراجعه‌کنندگان در استان هر روز رو به افزایش است.؛

به گزارش آراز نگار از  اردبیل ، طبق آمارهای اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان، این روزها اردبیل وارد پیک پنجم کرونا شده و روند مبتلایان و بستری شدگان به شدت در حال افزایش است.

با وجود وضعیت بحرانی کرونا در استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم به کمتر از ۵۰ درصد رسیده که همین موضوع انتقادات زیاد مسئولان را به همراه داشته است، البته لازم به ذکر است مسئولین خود نیز مانند سابق از لحاظ رعایت شیوه‌نامه ها در اکثر مراکز عمومی و بیمارستان‌ها عمل نمی‌کنند.

قطعاً هر فردی با رعایت پروتکل‌ها به راحتی می‌تواند نه تنها خود بلکه خانواده و دیگر افراد جامعه را نیز از ابتلا به کرونا مصون بدارد و کمک حال کادر درمان باشد.

جان باختن ۱۳ نفر دیگر در استان 

در این باره رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به جان باختن ۱۳ نفر دیگر در استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان جدید بستری شده در بیمارستان‌ها به ۱۵۷ نفر و تعداد بیماران بدحال بستری در آی سی یو به ۱۱۷ نفر رسیده است.

حبیب‌زاده شمار کل جان باختگان ثبت شده کرونا در استان اردبیل را ۲۰۹۵ نفر اعلام کرد و افزود: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، خلخال، گرمی، سرعین و اصلاندوز در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بیله سوار، نیر، نمین و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در پیک پنجم کرونا شیوع بیماری را در همه رده‌های سنی حتی در نوزادن شاهد هستیم، گفت: در مجموع وضعیت خوبی از نظر شیوع ویروس کرونا در استان نداریم و به شدت نیازمند کمک همه آحاد جامعه هستیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی چرخه انتقال کرونا را در سطح جامعه قطع کنیم.

در طول مدت زمانی که از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد بارها شاهد آن بوده‌ایم که هر چقدر میزان رعایت پروتکل‌ها بیشتر بوده است، روند کرونا نزولی شده،  بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راه ایمنی از این بیماری منحوس است.

ناگفته نماند که روند واکسیناسیون همچنان در استان ادامه دارد که تاکنون  بیش از ۳۴۱ هزار دُز واکسن در اردبیل تزریق شده است.

این روزها مراکز واکسیناسیون نیز با تجمع انبوهی از مردم مواجه هستند که بستری برای گسترش شیوع کرونا بوده و امیدواریم مسئولین با ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشگیری از این بیماری و گسترش آن بیاندیشند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3042 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 23 آگوست 2021 ساعت 20:07:13
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3039
23 / 8 / 2021 - 20:02

اختصاص۳۰ میلیارد ریال برای مرمت و بهسازی راه‌های عشایر اردبیل

امسال ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت، بهسازی و تسطیح راه‌های ارتباطی عشایر استان اردبیل اختصاص داده شده است.؛

به گزارش خبرگزاری آراز نگار معرفت آذری، مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با بیان اینکه برای نخستین بار برای حفاظت، نگهداری و بهسازی راه‌های ارتباطی عشایر استان ردیف ملی اخذ شده است، گفت: امسال ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت، بهسازی و تسطیح راه‌های ارتباطی عشایر استان اختصاص داده شده است.
او با اشاره به وجود هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه عشایری در استان اردبیل بیان کرد: ۶۰۰ کیلومتر آن در مناطق ییلاقی و هزار و ۲۰۰ کیلومتر هم در مناطق قشلاقی است.
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل اظهار کرد: با تمهیدات اندیشیده شده امسال قبل از آغاز کوچ عشایر تمامی راه‌های ارتباطی عشایر استان مرمت، بهسازی و تسطیح خواهد شد تا عشایر زحمتکش در جابجایی احشام و گله خود با مشکل روبرو نشوند.
آذری با بیان اینکه امسال ۶۱۷ هزار و ۲۰ راس دام عشایر در این استان بیمه اجباری شدند اظهار کرد: در مجموع ۴۵.۵ درصد از یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۷۰ راس دام و سبک عشایر این استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
اختصاص۳۰ میلیارد ریال برای مرمت و بهسازی راه‌های عشایر اردبیلاو با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایر در استان اردبیل هر سال کوچ می‌کنند، اضافه کرد: از این تعداد هشت هزار و ۲۰۰ خانوار به مناطقی در داخل استان و حدود چهار هزار خانوار نیز به مناطقی در حوزه استحفاظی استان آذربایجان‌شرقی کوچ می‌کنند.
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل ادامه داد: عشایر استان اردبیل نیمی از سال را در قشلاقات شمال استان و نیمی دیگر را در ییلاقات سبلان و ارتفاعات کوه‌های باغرو و بزغوش سپری می‌کنند و شغل اصلی آن‌ها دامپروری بوده و به نگهداری ۱.۵ میلیون واحد دامی مشغول هستند.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3039 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 20:02:55
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3036
19 / 8 / 2021 - 21:57

دارو‌های ضد کرونا به حد کافی وجود دارد

مدیر داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: سرم و دارو‌های ضد کرونا به اندازه کافی در استان تامین شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.؛

به گزارش آراز نگار دکتر حامد رنجبرمدیر داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه با اعلام این خبر افزود: با تدبیر انجام یافته و اختصاص اعتبار فوری سرم‌های تزریقی جهت تامین مصرف مراکز درمانی از شرکت‌های تولید کننده پیش خرید شده است.
وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ هزار عدد سرم مازاد بر مصرف استان طی یک هفته اخیر در بخش خصوصی و دولتی توزیع شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در مورد دارو‌های ضد کرونا، عمده این اقلام جهت کاهش هزینه پرداختی از طرف بیمار، در مراکز درمانی دولتی توزیع و در این زمینه نیز به مقدار کافی نیاز استان تامین شده است.
امروز با فوت ۱۷ نفر دیگر تعداد جان باختگان کرونا در بیمارستان‌های استان اردبیل به ۲ هزارو ۴۸ نفر رسید.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3036 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 19 آگوست 2021 ساعت 21:57:58
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3033
17 / 8 / 2021 - 13:39

پیام استاندار اردبیل به مناسبت ۲۶ مرداد، سال روز ورود آزادگان سرافراز به کشور

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل به مناسبت ۲۶ مرداد سال روز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:؛

به گزارش خبرگزاری آراز نگار اکبر بهنام جو استاندار اردبیل به مناسبت ۲۶ مرداد سال روز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی پیامی صادر کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
۲۶ مرداد، سال‌روز آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به خاک پاک میهن، نقطه عطف دیگری را در تاریخ سراسر شور و افتخار دفاع مقدس ما به شمار می‌رود که مظلومیت و در عین حال سربلندی کشورمان را برای جهانیان، نمایان‌تر ساخت. امروز، بحمدا… نشانه‌ای از دشمن دژخیم برجا نمانده، اما ایران سرافراز به همت فرزندان سخت‌کوش و غیرتمندش، در امنیت و آرامش، بر قله افتخار ایستاده و بی‌تردید این مهم، نعمت بزرگ پروردگار منان و میراث گرانقدر همه بیداردلانی است که به پاسداری و حراست از سرزمین‌شان همت گماشته‌اند.
این‌جانب، فرارسیدن ۲۶ مرداد را که امسال با ایام سوگواری بزرگ معلم ایثار و جوانمردی، حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و یاران باوفایش مقارن گردیده، گرامی می‌دارم و با ادای احترام به ارواح مطهر شهدا و آرزوی توفیقات روزافزون برای آزادگان با اخلاص، اقتدار و عزت هرچه بیش‌تر این سرزمین الهی را از درگاه خداوند منان مسالت می‌کنم.
اکبر بهنام جو – استاندار اردبیل

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3033 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 17 آگوست 2021 ساعت 13:39:10
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3030
15 / 8 / 2021 - 19:39

هیئت‌های مذهبی در فضا‌های باز عزاداری کنند

استاندار اردبیل گفت: هیئت‌های مذهبی استان برای عزاداری در فضای باز و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اقدام کنند.؛

به گزارش خبرگزاری آراز نگار اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: با توجه به مدیریت پیک جدید و قطع زنجیره انتقال، قرارگاه عملیاتی کرونا در استان راه اندازی شده و تلاش می‌شود با هدایت و کنترل عزاداران در فضای باز و رعایت شیوه نامه‌ها زنجیره انتقال این ویروس کنترل و محدود شود.
او بیان کرد: در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا و بر اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا محدودیت تردد بین استانی و تعطیلی اصناف به جز مشاغل ضروری تا شنبه در اردبیل نیز عملیاتی می‌شود.
استاندار اردبیل اظهار کرد: امید می‌رود با حضور فعالان و موثرین در قرار گاه عملیاتی مدیریت و کنترل کرونا بتوانیم زنجیره را قطع کنیم.
بهنام جو ضمن قدردانی از تلاش‌های فعالان مقابله با کرونا و به خصوص نماینده، ولی فقیه در استان گفت: با همکاری امام جمعه اردبیل نماز جمعه در شهر‌های قرمز تعطیل و محوطه باز مصلای اردبیل در اختیار شبکه درمان قرار داده شده که برای ارائه خدمات درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هیئت‌های مذهبی در فضا‌های باز عزاداری کنندفرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل نیز گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، امروز از ساعت ۱۲ خودرو‌هایی که با پلاک غیر اردبیلی قصد ورود به استان دارند، باز گردانده می‌شوند.
سردار هوشنگ حسینی افزود: مجوز‌های تردد که در دوره گذشته صادر شده از اعتبار ساقط است و در صورت اضطرار ورود با مجوز تردد جدید به استان مقدور است.
او تصریح کرد: تمامی جاده‌های مواصلاتی مسدود می‌شود و به صورت مقطعی از کنار گذر برای ورود خودرو‌های ضروری و اتوبوس‌ها اجازه عبور داده می‌شود.
فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل اظهار کرد: با سواری‌هایی که برای گردش و سیاحت می‌آینده برخورد می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز با بیان اینکه هیچ مماشاتی با متخلفان صنفی در خصوص بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌ها نخواهیم داشت از پلمپ ۳۸ قهوه خانه و دستگیری خاطیان در این خصوص خبر داد.
عبدالله طباطبایی افزود: با افرادی که توجهی به حفظ سلامتی و جان مردم نکنند، برخورد می‌شود.
هیئت‌های مذهبی در فضا‌های باز عزاداری کنند

فعالیت ۴۰ اکیپ برای نظارت بر روند تعطیلی ها

فرماندار شهرستان اردبیل هم از تعطیلی بالای ۹۰ درصد اصناف از فردا دوشنبه تا شنبه خبر داد و گفت: تمامی پاساژ‌ها، بازار سرپوشیده تعطیل بوده و فقط اصناف گروه شغلی یک مجاز به فعالیت هستند.
مسعود امامی یگانه گفت: برای نظارت بر روند تعطیلی اصناف،۴۰ اکیپ در سطح شهر حضور داشته و با متخلفان برخورد می‌شود.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3030 توسط مهدی پارسا و در روز یکشنبه 15 آگوست 2021 ساعت 19:39:03
© Copyright 2021 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر