شماره : 3304
10 / 1 / 2022 - 19:13

دیدار اعضای شورای شهر و شهردار پارس آباد با رئیس هیئت مدیره سایپا

به گزارش آراز نگار ؛ طی امروز، دکتر معصوم نجفیان رئیس هئیت مدیره سایپا میزبان اعضای شورا و شهردار پارس آباد بود در این دیدار ابتدا دکتر کریمی شهردار پارسآباد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ناوگان فرسوده این شهر، خواستار مساعدت دکتر نجفیان جهت رایزنی در حل مشکلات ناوگان شهر و نوسازی آن شدند. در

به گزارش آراز نگار ؛ طی امروز، دکتر معصوم نجفیان رئیس هئیت مدیره سایپا میزبان اعضای شورا و شهردار پارس آباد بود

در این دیدار ابتدا دکتر کریمی شهردار پارسآباد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ناوگان فرسوده این شهر، خواستار مساعدت دکتر نجفیان جهت رایزنی در حل مشکلات ناوگان شهر و نوسازی آن شدند.

در ادامه ی این دیدار رئیس هیئت مدیره شرکت سایپا، قولهای در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان شهری پارساباد و رایزنی با مدیران سایپا دیزل و زامیاد در تحقق سریع این کمکها و الحاق آن را به مجموعه شهرداری دادند

سپس در پایان این دیدار اعضای شورا و شهردار پارسآباد به همراه دکتر نجفیان با حضور در خط تولید شرکت سایپا ، از نزدیک از خط تولید این شرگت بازدید کردند.

لازم بذکر است طی سنوات گذشته نیز با مساعدتهای فرزند خلف مغان (دکتر نجفیان ) کمکهای زیادی در زمینه تجهیز ناوگان مکانیزاسیون شهرداری پارس آباد انجام شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3304 توسط مهدی پارسا و در روز دوشنبه 10 ژانویه 2022 ساعت 19:13:16
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3292
30 / 12 / 2021 - 15:14

دستگیری مامور قلابی در پارس آباد

  طی اخبار واصله فردی که با عنوان مأمور اطلاعاتی در سطح شهرستان پارسآباد اقدام به کلاهبرداری و اخذ مبالغی از شهروندان برای کار چاق کنی و حل و فصل پرونده‌های مختلف اداری و قضایی کرده است. با هوشیاری مأموران پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان پارسآباد در بستر عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و پس از طی

 

طی اخبار واصله فردی که با عنوان مأمور اطلاعاتی در سطح شهرستان پارسآباد اقدام به کلاهبرداری و اخذ مبالغی از شهروندان برای کار چاق کنی و حل و فصل پرونده‌های مختلف اداری و قضایی کرده است. با هوشیاری مأموران پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان پارسآباد در بستر عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و پس از طی مراحل قضایی روانه زندان شده است.

پلیس اطلاعات و امنیت همواره در حوزه های مختلف از جمله در امر مبارزه با کلاهبرداری سرآمد است

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3292 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 30 دسامبر 2021 ساعت 15:14:57
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3280
29 / 12 / 2021 - 12:01

انتخاب داور پارس آبادی برای قضاوت در رده جوانان و بزرگسالان لیگ برتر تکواندو کشور

به گزارش آراز نگار ؛ بختیار نوروزی از شهرستان پارس آباد جهت قضاوت در این رقابتها، روز پنجشنبه در هتل پارسیان انقلاب تهران حضور خواهد یافت همچنین نوروزی پیش از این قضاوت در جام باشگاههای آسیا ، لیگ برتر باشگاههای کشور و جام بین المللی فجر را در کارنامه خود دارد که مورد توجه فدراسیون

به گزارش آراز نگار ؛ بختیار نوروزی از شهرستان پارس آباد جهت قضاوت در این رقابتها، روز پنجشنبه در هتل پارسیان انقلاب تهران حضور خواهد یافت

همچنین نوروزی پیش از این قضاوت در جام باشگاههای آسیا ، لیگ برتر باشگاههای کشور و جام بین المللی فجر را در کارنامه خود دارد که مورد توجه فدراسیون تکواندو قرار گرفته است

وی از سال ۱۳۷۶ قضاوت را شروع و نیز از سال ۲۰۱۱ در لیست داوران بین المللی قرار گرفته و بصورت حرفه ای به داوری می پردازد.

نوروزی متولد شهر پارس آباد بوده و در حال حاضر از کارمندان شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس می باشد .

انتهای پیام /

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3280 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 29 دسامبر 2021 ساعت 12:01:04
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3275
21 / 12 / 2021 - 19:04

“اَبَر پروژه سدسازی ترکیه” کشت و صنعت را در ۴ استان کشور نابود می‌کند!

کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اَبَر پروژه سدسازی ترکیه کشت و صنعت را در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی, اردبیل و گیلان نابود خواهد کرد.؛

آراز نگار – اقدامات آبی ترکیه در بالادست حوضه آبریز ارس، این حوضه را در آینده‌ای نه چندان دور آبستن تنش آبی میان کشورهای واقع در این حوضه آبریز خواهد کرد. ابرپروژه در دست اجرای ترکیه در حوضه ارس، پروژه آناتولی شرقی موسوم به “پروژه داپ” است که تکمیل آن، کشور ما را به صورت مستقیم تحت تاثیر کاهش حق‌آبه ارس قرار خواهد داد. دولت ترکیه “پروژه داپ” در رودخانه ارس را که شاهرگ حیاتی دشت مغان است توسعه داده است. این پروژه سدهای آرپاچای, کاراکورت, تولوزجاست را شامل می‌شود.

کاهش حق‌آبه از حوضه آبریز رودخانه ارس، علاوه بر تأثیر بر آب شرب، از حاصل‌خیزی زمین‌های کشاورزی در ایران و سایر کشورهای پایین‌دست این حوضه نیز خواهد کاست. “پروژه داپ” تهدیدی برای امنیت غذایی کشور است و شکل‌گیری پدیده مهاجرت، از جمله چالش‌های قابل پیش‌بینی در حوضه رود ارس خواهد بود که دست کم سه استان اردبیل و آذربایجان‌های شرقی و غربی از آن متأثر خواهند شد. سدسازی‌های ترکیه تنها به پروژه گاپ و داپ محدود نمی‌شود و این کشور ۱۰ پروژه عظیم سدسازی بزرگ دیگر را نیز دنبال می‌کند.

دکتر وحید جلال‌زاده, رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس, با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره سدسازی‌های ترکیه در حوضه آبریز ارس بیان کرد: اَبَر پروژه سدسازی ترکیه در حوضه آبریز ارس در حال پیشرفت است و هدف ترکیه از این سدسازی‌ها انتقال آب به مناطق شرق این کشور و توسعه صنعت و کشاورزی است. اَبَر پروژه سدسازی ترکیه کشت و صنعت را در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی, اردبیل و گیلان نابود خواهد کرد و حق‌آبه خزر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی, نمایندگان وزارت نیرو و وزارت امور خارجه را دعوت کردیم و آن‌ها را موظف کردیم که درباره روند مذاکرات خود با ترکیه با محوریت پروژه‌های سدسازی داپ و گاپ پاسخ دهند.

جلال‌زاده گفت: در ایران بیشتر از اینکه با کم‌آبی رو‌به‌رو باشیم, با بی‌مسئولیتی و سوء مدیریت درباره بحران آب رو‌به‌رو هستیم. کشت غرق آبی که سال‌هاست در همه دنیا منسوخ شده است همچنان در کشور ما الگوی غالب در آبیاری زمین‌های کشاورزی است و با وجود اینکه در شرایط کم‌آبی قرار داریم همچنان شاهد این هستیم که اراضی کشاورزی در کشور در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فعالیت‌های پژوهشکده‌ها, اندیشکده‌ها و دستگاه‌های مسئول در حوزه بحران آب, خروجی مناسبی نداشته است و نداشتن دیدگاه بلندمدت و عدم آینده‌نگری در مدیریت منابع آب کشور, شرایط کنونی را رقم زده است./تسنیم

 

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3275 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 21 دسامبر 2021 ساعت 19:04:29
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3260
14 / 12 / 2021 - 11:16

کشت و صنعت مغان به کدامین سو می‌رود

به گزارش آراز نگار  هر از چندگاهی اخباری از گوشه کنار شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان به گوش می رسد که بعضاً سر و صدای زیادی در محافل سیاسی و بین مسئولان منطقه مغان ایجاد می کند. یکی از همین خبرها که روز گذشته بر سر زبانها افتاده و صدای ‘حقیقت پور’ عضو مجمع

به گزارش آراز نگار  هر از چندگاهی اخباری از گوشه کنار شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان به گوش می رسد که بعضاً سر و صدای زیادی در ar8751محافل سیاسی و بین مسئولان منطقه مغان ایجاد می کند.

یکی از همین خبرها که روز گذشته بر سر زبانها افتاده و صدای ‘حقیقت پور’ عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل را هم درآورده، اجاره کمباین از استانهای دیگر برای برداشت محصولات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده که علی رغم وجود چندین دستگاه کمباین در منطقه مغان به یک باره از سایر استان برای برداشت محصولات زراعی کمباین اجاره می کند.

نماینده مردم شهرهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در گفت و گو با خبرگزاری فارس با انتقاد شدید از رویه غلط کشت و صنعت مغان در اجاره کردن کمباین برای برداشت محصولات از استان‌های جنوب کشور اظهار کرد: مگر صاحبان کمباین ما چه کم از کمباین‌داران جنوب کشور دارند که باید مورد بی‌مهری قرار گرفته و بخواهیم از سایر مناطق کشور کمباین اجاره کرده و در مغان به برداشت محصول اقدام کنیم.

منصور حقیقت‌پور گفت: با توجه به وضعیت نگران‌کننده بیکاری در اردبیل و با وجود برخی سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه خرید و به کارگیری ماشین‌آلات کشاورزی شده است و محدویت فصل کاری آنها که شاید صاحب یک کمباین بیش از ۱۰ ماه از سال بیکار بماند در این موقعیت اقدام کشت و صنعت مغان در اجاره کمباین‌های جنوب کشور و یا شیراز و اهواز هیچ توجیهی ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل این رفتار را جفا در حق مردم منطقه اعلام کرد و یادآور شد: باید کمترین خیر کشت و صنعت مغان برای مردم این استان آن باشد که از توان مکانیزاسیون بخش کشاورزی منطقه بهره بگیرد و اصلاً عقلانی و منطقی نیست که با یک کار پیمانکاری بخواهد کمباین یا دیگر ادوات کشاورزی را از سایر استان‌ها بیاورد.

حقیقت‌پور تصریح کرد: ‌انتظار می‌رود قبل از اجرایی شد این توافقات و سرازیر شدن کمباین‌های سایر استان‌ها به شمال استان اردبیل مسئولان تدبیری بیندیشند تا از ظرفیت کمباین و دیگر ماشین‌آلات کشاورزی موجود در این استان استفاده شده و جلوی این اعزام‌های غیر‌قانونی گرفته شود.

اما شنیده های دیگری که از این شرکت در محافل شهری به گوش می رسد، خروج روزانه ۴۰ تن شیر خام از شرکت در کشت و صنعت و دامپروری مغان و حمل آن به یک شرکت دیگر در اردبیل به نام (ت-س) بوده که با وجود بودن کارخانه بزرگ لبنیات با ظرفیت ۱۸۰ تنی، چه لزومی دارد که شیر خام به یک شرکت دیگر منتقل شود!

آران مغان

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3260 توسط مهدی پارسا و در روز سه‌شنبه 14 دسامبر 2021 ساعت 11:16:51
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3254
8 / 12 / 2021 - 6:24

سایه سنگین بهای نهاده های دامی بر سر صنعت دامپروری منطقه مغان

  مساله تامین نهاده‌های دامی که به واسطه پدیده خشکسالی و گرانی به یک معادله پیچیده‌ ای تبدیل شده که قاعدتاً مشکلات اساسی را به طور محسوسی در طی یک سال اخیر برای تولیدکنندگان دام و طیور در کشور و به مراتب در استان اردبیل و دشت مغان وارد کرده است. استان اردبیل با دارا

 

مساله تامین نهاده‌های دامی که به واسطه پدیده خشکسالی و گرانی به یک معادله پیچیده‌ ای تبدیل شده که قاعدتاً مشکلات اساسی را به طور محسوسی در طی یک سال اخیر برای تولیدکنندگان دام و طیور در کشور و به مراتب در استان اردبیل و دشت مغان وارد کرده است.

استان اردبیل با دارا بودن بیش از ۳و نیم میلیون راس دام سنگین و سبک که یکی از قطبهای تولید و تامین گوشت و محصولات لبنی در بازار داخلی کشور می باشد، لیکن در سالهای اخیر صنعت دام کشور و به مراتب استان اردبیل دچار رکود و زیان شدید قرار گرفته است حالا اگر در سطح کلان بررسی قرار دهیم در وهله ی اول با مشکلات نوسانات ارزی، هزینه حمل ونقل و نیز افزایش هزینه‌های جانبی، تنها بخشی از عواملی است که در کنار مساله تحریم بر واردات نهاده‌ها، صنعت دام را تحت تاثیر قرار داده است.

متاسفانه عدم تخصیص بموقع ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت به وارد کنندگان نهاده های دامی برای خرید نهاده های دامی و بی مسولیتی وزارت صمت نیز در ثبت سفارش به موقع نهاده های دامی باعث آشفتگی در بازار توزیع نهاده ها شده است و دامداران را در خطر ورشکستگی قرارداده است و سازمان جهاد استان اردبیل نیز تمهیدات لازم در خصوص حمایت از دامداران و عشایران منطقه مغان در نظر نگرفته اند و حال پایان داستان آشفتگی بازار نهاده های دامی تنها به صنعت دام سنتی بسنده نکرده و دامداران صنعتی منطقه نیز با مشکل بهای سنگین نهاده های دامی مواجه شدند

از سوی دیگر با توجه به تحقیقات میدانی که در منطقه مغان صورت گرفته ، بخشی از نهاده‌های دامی همچون جو با افزایش ۶۰ درصدی قیمت طی یکسال اخیر و علوفه‌هایی مانند کاه و یونجه با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت و نیز نهاده بیده و ذرت علوفه‌ای با افزایش ۵۰ درصدی قیمت ، دامداران منطقه مغان و علی الخصوص جامعه ی عشایری این منطقه را دچار چالش و فشار های مضاعفی قرارداده است.

در جمع بندی کمبود علوفه دامی و نهاده های آن که بیشتر بر اثر حاکمیت اقلیم خشک در منطقه مغان نیز دخیل بوده است ، افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های جاری دامداران ، مزید بر علت شده تا دامداران و عشایرین منطقه، دامهای خود را که بیشتر تحت تاثیر از ناهمگونی نسبت درآمد به هزینه های جاری می باشد را با یک آشفتگی بازار قیمت دامی وارد عرضه فروش قراردهند و از همین حیث پای دلالان را در خرید ارزان دام از دامدارن منطقه باز کنند و در نهایت منجر به مولد کشی دامهای منطقه تبدیل گردد ، بنابراین یاد آوری این نکته که دشت مغان بعلت داشتن نژاد اصیل گوسفند مغانی که صاحب خصوصیات و ویژگی های متعدد و درصد پراکنش بالا با جمعیت زیادی در نقاط مختلف ایران پرورش داده می شود و به عنوان یکی از بهترین نژاد گوسفندان ایران شناخته می شود ، با پدیده مولد کشی و نتیجتاً خطر محسوس کاهش جمعیت دامی در منطقه مغان را در پی دارد و این بی توجهی مسولان استانی زنگ خطری مبنی بر بی رغبتی دامدارن زحمتکش بر ادامه ی فعالیت کلیدی و اقتصادی صنعت دامپروری در منطقه تبدیل شده و در معرض تعطیلی دایم قرارگیرند

باتوجه به سیاستهای چندین دهه ی دولتهای گذشته و حال، نسبت به توسعه فعالیتهای روستای و عشایری که در راستای تثبیت روستا گزینی و جلوگیری از مسله مهاجرت به شهرها در محور برنامه های متولیان امر قرارگرفته است، اصل این نکته اساسی را میرساند که افزایش بهای نهاده های دامی، عدم حمایت وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تخصیص صحیح ارز به بخش مطالبات دامداران و جامعه عشایری، باعث تعارض در تحقق این سیاست خواهد بود و پیامدهای تعطیلی صنعت دامداری و اثرات منفی آن در مهاجرت سریع و یکباره شهرنشینی و نیز همچنین باعث تغییر کاربری مراتع دامی به سایر کاربری های شده و پیامدهای جبران ناپذیری بر اقتصاد منطقه مغان و استان شود

۱۴۰۰/۹/۱۷

✍امیر فرزین /پایگاه خبری آرازنگار

 

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3254 توسط مهدی پارسا و در روز چهارشنبه 8 دسامبر 2021 ساعت 06:24:43
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3246
18 / 11 / 2021 - 14:36

چند سخنی با نمایندگان گرمی و اردبیل در رابطه با تعیین مرکزیت منطقه آزاد

  دشت مغان و علی الخصوص شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار با داشتن ظرفیتهای عظیم طبیعی بلحاظ موقعیت‌توپوگرافی مستعد و ویژه، یک منطقه هموار و مشرف به رودخانه ارس و با اقلیمی معتدل و خاک مستعد می تواند زمینه احقاق یک منطقه آزاد پر رونق را رقم بزند که مع الصف با توجه به

 

دشت مغان و علی الخصوص شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار با داشتن ظرفیتهای عظیم طبیعی بلحاظ موقعیت‌توپوگرافی مستعد و ویژه، یک منطقه هموار و مشرف به رودخانه ارس و با اقلیمی معتدل و خاک مستعد می تواند زمینه احقاق یک منطقه آزاد پر رونق را رقم بزند که مع الصف با توجه به برخورداری از دو هلدینگ بزرگ کشاورزی یعنی شرکت کشت وصنعت مغان و شرکت ملی پارس، که دارای برند های تولیدی محصولات استراتژیک در سطح کشور می باشند و نیز یکی از معدود مناطق منحصر بفرد در بین مناطق آزاد_تجاری در سطح کشور بلحاظ برخورداری از این مجموعه های بزرگ تولیدی با ظرفیتهای بالا هستند که در مقایسه با سایر مناطق آزاد که اکثرا واردات محور و اغلب نیز بر پایه ی صادرات نفتی فعالیت میکنند، لیکن مرکزیت منطقه آزاد در شهرستانهای پارس اباد و بیله سوار می تواند بعنوان بانک تولید محصولات مهم در سطح بین المللی و صادرات آن را نیز بدنبال داشته باشد و نیز همچنین وجود گمرک بین المللی بیله سوار و فرودگاه اختصاصی در شهرستان پارس آباد یک مزیت بسیار بالا در مقایسه با موقعیت های توپوگرافی کوهستانی شهرستانهای گرمی و نمین ،ارجحیت ویژه در پذیرش گردشگران و تُجار در زمینه ی تسهیل مبادلات و مراودات بین المللی را رقم خواهد زد

نمایندگان محترم شهرستانهای گرمی و اردبیل به این مسله دقت نمایند که شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار بلحاظ تولیدات کشاورزی بعنوان قطب تولیدی محصولات و پیشتاز در تامین امنیت غذایی کشور نقش مهمی داشته و این جایگاه و اهمیت موضوع بانام استان اردبیل در سطح ملی ثبت و شناخته میشود و حال اینکه نمایندگان شهرستانهای همجوار ممیزی در اینباره می گذارند و با موقعیت پارلمانی سعی در سنگ اندازی تصویب شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار بعنوان مرکزیت منطقه آزاد استان را تراوشات ذهنی خود می پرورانند ناشی از چیست و بالتبع این نفاق و نبود همدلی در بین نمایندگان استانی، نتیجه خوبی نداشته و ضررهای جبران ناپذیری در بدنه ظرفیتهای بالقوه استان اردبیل وارد خواهد کرد

استحضار نمایندگان گرمی و اردبیل می رساند که تکمیل پروژه بزرگ پایاب خدآفرین که یکی از پروژه مهم ملی محسوب میشود که با بهره برداری از آن نیازمند جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و خارجی را خواهد طلبید و لذا با عملیاتی شدن آن پروژه میتواند با مرکزیت منطقه آزاد در شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار ، باعث جذب سرمایه گذاران خارجی در این پروژه مهم ملی و به مراتب به رونق تولید ، اشتغال زایی عظیم و افزایش صادرات محصولات کشاورزی کشور به میزان ۳۰ درصد از این ناحیه منجر شود

منطقه آزاد باید سکوی صادرات غیرنفتی باشد و با توجه به سهم ۳ میلیون تنی شهرستانهای پارس اباد و بیله سوار در تولیدات کشاورزی در کشور و حمایت ضعیف دولت در خرید تولیدات کشاورزان این دوشهرستان ، سالانه خسارات زیادی به کشاورزان بخاطر عدم حمایت و خرید محصولات وارد میشود، بنابراین مرکزیت منطقه آزاد در شهرستانهای بیله سوار و پارس آباد می تواند نقش محوری در صدور محصولات تولیدی منطقه به کشورهای همجوار و حوزه قفقاز و روسیه شود و نتیجتا باعث ارزآوری و شکوفایی اقتصاد منطقه و استان اردبیل شوند

در این برهه ی حساس اقتصادی و نیاز ضروری به تولید داخل و ارز آوری برمبنای تولیدات داخلی غیرنفتی، و نیز با توجه با تاکید مقام معظم رهبری در رفع موانع تولیدی و همچنین عمل به رهنمودهای آیت الله عاملی امام جمعه محترم استان، نیازمند همدلی و وفاق نمایندگان استان در تصویب فوری مرکزیت منطقه آزاد با محوریت شهرستانهای پارس آباد وبیله سوار مهیا کنند تا زمینه بسط و شکوفایی اقتصادی در منطقه و استان اردبیل که یکی از محروم ترین استانها در سطح کشور است را عملیاتی سازند.

 

✍امیر فرزین/پایگاه خبری آرازنگار

 

 

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3246 توسط مهدی پارسا و در روز پنج‌شنبه 18 نوامبر 2021 ساعت 14:36:26
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3244
13 / 11 / 2021 - 19:23

ورود نماینده پارس آباد در مجلس به انتصابات فامیلی در دولت رئیسی!

  آراز نگار ؛ عباس جهانگیرزاده، نماینده مجلس یازدهم در انتقاد از انتصابات فامیلی در دولت رئیسی گفت: به طور جدی مخالف انتصابات فامیلی در دولت هستم چرا که صرفا با شایسته سالاری است که می توانیم کشور را اداره کنیم. اما متاسفانه در این انتصابات، اصلا شایسته سالاری وجود ندارد. این نماینده مجلس اظهار

 

آراز نگار ؛ عباس جهانگیرزاده، نماینده مجلس یازدهم در انتقاد از انتصابات فامیلی در دولت رئیسی گفت: به طور جدی مخالف انتصابات فامیلی در دولت هستم چرا که صرفا با شایسته سالاری است که می توانیم کشور را اداره کنیم. اما متاسفانه در این انتصابات، اصلا شایسته سالاری وجود ندارد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: مردم انتظارات بیشتری از دولت داشتند اما این توقعات براورده نشد و متاسفانه به جای شایسته سالاری و مردم سالاری، شاهد فامیل سالاری هستیم که بزرگ ترین آفت برای اداره امور کشور است.

وی، این اقدام را باعث نارضایتی اکثر نمایندگان، مسئولان سیاسی و افکار عمومی دانست و گفت که اکثریت جامعه نسبت به این رویکرد انتقاد جدی دارند.

نماینده پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس ادامه داد: انتظار و توقعات مردم طبق وعده های داده شده قبل از انتخابات، این بود که به جای فامیل سالاری، شایسته سالاری در کشور حاکم شود، اما برخلاف وعده های داده شده به گونه ای دیگر عمل شد.

جهانگیرزاده تاکید کرد: کسی نمی تواند منکر این انتصابات فامیلی شود و نسبت ها را منکر شود. اگر شایسته سالاری در کشور حاکم می شد و شایسته ترین افراد و متخصصان روی کار می آمدند که مشکلات مردم را در ک می کنند، مشکلات کشور تا حدی رفع می شد، اما مشکلات مردم با این نوع انتصابات و فامیل بازی ها رفع نمی شود و دردی بر درهای دیگر افزوده می شود.

نماینده پارس آباد در مجلس در عین حال گفت: به دلیل حساسیت ایجاد شده در جامعه و افکار عمومی مبنی بر برآورده نشدن توقع و انتظارات، مجلس قصد ورود جدی به موضوع را دارد.

وی تصریح کرد: روز سه شنبه نمایندگان با دو نفر از وزرا درباره این انتصابات صحبت کرده و تذکرات جدی داده اند و احتمالا هفته اینده یک یا دو نفر از وزرا برای پاسخ به سوالات مردم و نمایندگان در این باره به صحن علنی خواهند آمد و پاسخگوی سوالات مطرح شده در جامعه خواهند بود.

جهانگیرزاده یادآور شد: متاسفانه انتصابات فامیلی در دولت و زدن حکم ها برای بستگان مسئولان در سراسر کشور اتفاق افتاده است و نمی توان منکر آن شد. بنابراین صراحتا تاکید می کنم با این احوال و شرایط ایجاد شده، نمی توان کشور را اداره کرد و باید فکری اساسی برای این رویکرد به کار گرفت.

وی تاکید کرد: این موضوع به تنش جدی میان مجلس و دولت می انجامد و در حال حاضر چنین چالشی بین برخی نمایندگان با تعدادی از وزرا با سرعت زیادی ایجاد شده است و وزرا گمان نمی کردند شاهد چنین واکنشی از سوی مجلس باشند. این چالش ها زودتر از آنچه تصور کنند رخ داده است.

نماینده پارس آباد خاطرنشان کرد: امیدواریم در نهایت این چالش ها ختم به خیر شود و خواسته های مردم محقق شوند و برای رسیدن به مطالبه مردم به سمت شایسته سالاری و حل مشکلات جدی آنها پیش برویم و البته کشور را درگیر چنین چالش های فامیلی نکنیم.

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3244 توسط مهدی پارسا و در روز شنبه 13 نوامبر 2021 ساعت 19:23:45
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3237
12 / 11 / 2021 - 12:42

پارس آباد نارنجی شد

در آخرین وضعیت شهرهای کشور بلحاظ میزان مبتلایان به کرونا ،شهرستان پارس آباد با تغییر رنگ زرد به نارنجی در وضعیت شکننده ای،نسبت به افزایش ابتلایان به این بیماری قرارگرفت انتهای پیام/

در آخرین وضعیت شهرهای کشور بلحاظ میزان مبتلایان به کرونا ،شهرستان پارس آباد با تغییر رنگ زرد به نارنجی در وضعیت شکننده ای،نسبت به افزایش ابتلایان به این بیماری قرارگرفت

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3237 توسط مهدی پارسا و در روز جمعه 12 نوامبر 2021 ساعت 12:42:03
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 3234
12 / 11 / 2021 - 6:24

اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیایی لبنان لغو شد

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اعزام تیم ملی پرورش اندام به مسابقات آسیایی لبنان را لغو و دلیل آن را شرایط امنیتی کشور میزبان اعلام کرد.؛

به گزارش آراز نگار ، در حالی که تمام برنامه ریزی های لازم از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای حضور تیم ملی با ۲۴ ورزشکار در رقابت های قهرمانی آسیا در کشور لبنان و شهر بیروت انجام شده بود، اما به دلیل شرایط نامساعد امنیتی در این کشور که به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است، سفر ملی پوشان منتفی شد.

اردوی تیم ملی پرورش اندام برای اعزام به این مسابقات تشکیل شده بود اما فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و به دلیل شرایط موجود در کشور لبنان و برای حفظ سلامت ورزشکاران مجبور به لغو این اعزام شد.

پیش از این، فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، بارها در مکاتبه با فدراسیون جهانی نگرانی خود را بابت شرایط امنیتی لبنان بیان کرده و درخواست میزبانی خود را ارائه کرده بود.

در روزهای گذشته فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دچار حاشیه های بسیار شده است و تیم ملی این فدراسیون در اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا با مسایلی رو به رو شد که به نظر می رسد مجموعه آن اتفاقات، باعث عدم اعزام تیم ملی به رقابت های آسیایی شده باشد.ایرنا

ثبت شده در سایت آراز نگار طی شماره 3234 توسط مهدی پارسا و در روز ساعت 06:24:16
© Copyright 2022 http://araznegar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر