کد خبر : 1837
تاریخ انتشار : جمعه 28 ژوئن 2019 - 10:12

۲۶ میلیارد تومان بودجه شهرستان پارس آباد بدون احتساب شهرستان اصلاندوز

۲۶ میلیارد تومان بودجه شهرستان پارس آباد بدون احتساب شهرستان اصلاندوز
26 میلیارد تومان بودجه شهرستان پارس آباد بدون احتساب شهرستان اصلاندوز ؛

۲۶ میلیارد تومان بودجه شهرستان پارس آباد بدون احتساب شهرستان اصلاندوز 

 شورای برنامه ریزی شهرستان مرزی پارس آباد مغان پیش از ظهر چهارشنبه با حضور پورحسین نماینده مردم پارس آباد،بیله سوار و اصلاندوز در مجلس ، ندایی معاونت سیاسی استانداری،شایقی مدیر برنامه و بودجه ،آذری مدیر کل امور عشایر، علایی فرماندار شهرستان پارس آباد و تعدادی از مدیران کل استان و شهرستان پارس آباد به میزبانی سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علایی رئیس شورای اداری شهرستان پارس آباد  بعنوان اولین سخنران جلسه گفت: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی، اعتبار شهرستان پارس آباد در سال جاری ۲۶ میلیارد تومان مصوب شده است که در مقایسه با سال گذشته ۷ میلیارد تومان افزایش اعتباری داشته است.

علایی تصریح کرد: این اعتبار سوای بودجه شهرستان اصلاندوز می باشد که دارای بودجه و فرمانداری و تشکیلات مستقل و دارای بخشداری تابعه می باشد.

شایقی مدیر سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل نیز در این نشست پروژه راه پارس آباد – اردبیل را از مطالبه اصلی استان خواند و خاطر نشان کرد: جاده پارس آباد اردبیل که در سالهای اخیر به کلی کیفیت خود را از دست داده و هر روز شاهد بروز تصادفات و سوانح گوناگون هستیم،از جمله مطالبات اصلی و اساسی استاندار اردبیل از رئیس جمهور خواهد بود که جزو مصوبات شورای اداری استان نیز می باشد.

شایقی جذب اعتبارات ملی از سوی مدیران را بسیار ارزشمند دانست و افزود: اداره کل امور عشایر استان اردبیل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی دریافت کرده است که ۱۱ میلیارد تومان از این اعتبارات به شهرستان پارس آباد تخصیص یافته و صرف آبرسانی عشایر این منطقه خواهد شد.

وی یادآور شد: این در حالی است که ۲۲۷ میلیارد تومان برای آبرسانی در کل کشور هزینه شده است.

مدیر برنامه و بودجه استان به توزیع اعتبارات بر اساس اولویت ها اشاره کرد و گفت: در کل استان اردبیل ، تنها شهرستان پارس آباد است که نیاز به احداث مدارس دارد بنابراین در این بخش قطعا اولویت اول ما در استان ، شهرستان پارس آباد خواهد بود.

وی به تثبیت بودجه سالانه کشور در مقایسه با سال گذشته ابراز داشت:  بودجه کل کشور در سال گذشته ۶۲ هزار میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری نیز به همین میزان خواهد بود.

شایقی جذب اعتبار توسط مدیران را یکی از شاخص های شایسته سالاری مدیران ذکر کرد و افزود: یکی از معیارهای ارزیابی مدیران جزء و مدیران کل، توسط استاندار در استان ،اخذ منابع ملی برای اجرای پروژه هاست.

پورحسین سخنران بعدی این جلسه در آغاز به یکی از حاشیه های اخیر در سخرانی خود پرداخت و تاکید کرد: متاسفانه از برخی از سخنان بنده در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان سوء تعبیر شده بود در حالی که هدف بنده از جمله (چیزی از وزیر نمیخواهم) مصداق عدم دخالت در تصمیمات وزیر و توزیع عادلانه اعتبارات و تخصیص بودجه با توجه به شاخص های ورزشی شهرستانها بود.

نماینده مردم شریف شهرستانهای پارس آباد ،بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بودجه ریزی شهرستانها با اولویت اشتغال در استان تصمیم درستی است.

وی با ابراز تاسف از وضعیت بیکاری در کشور بیان داشت: سالانه یک میلیون نفر در کشور فارغ التحصیل می شوند که از این تعداد تنها دو درصد جذب دستگاهها می شوند.

پورحسین با براز گلایه از اطاله زمان صدور مجور و ایجاد نارضایتی و آزار و اذیت سرمایه گذاران توسط برخی دستگاهها  در شهرستان پارس آباد ابراز داشت: یکی از دلایل عدم توسعه مغان فقدان سرمایه گذاری به دلیل سخت گیری دستگاهها  و اطاله فرایند صدور مجوز و بروکراسی اداری خصوصا از جانب منابع طبیعی و محیط زیست با سرمایه گذاران در منطقه است که در هیچ نقطه از کشور این وضعیت حاکم نیست و شباهت زیادی به هفت خوان رستم دارد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در چنین شرایط بغرنج اقتصادی مغان در جذب اعتبارات ملی موفق بوده است.

پورحسین با بیان اینکه بانک جامع اطلاعاتی بیکاری باید داشته باشیم تصریح کرد: علاوه بر سفر رییس جمهور ، دو وزیر صمت و تعاون نیز طی رئزهای آتی به مغان سفر خواهند کرد.

وی به وضعیت مطالبات کشاورزان نیز پرداخت و گفت: بزودی ۳۷ میلیارد تومان خسارت برای کشاورزان پرداخت می شود.

قاضی سابق دادگستری این را نیز گفت که: گزارش تدوین وتصویب نظام بهره برداری پایاب در انتظار امضاء رئیس جمهور و هیئت وزیران است.

ندایی معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل نیز در این مراسم اظهار داشت: علیرغم اینکه اعتبارات سال ۹۸ در کل کشور هیچگونه افزایشی نداشته است ، اعتبارات شهرستان پارس آباد با توجه به معیارها و شاخص های مد نظر ۱۴ میلیارد تومان با احتساب اصلاندوز افزایش اعتبار داشته است که نشان از توجه مقامات استان به این شهرستان مرزی است.ارس رسا

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.