کد خبر : 576
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 دسامبر 2018 - 12:54

پافشاری نزدیکان دولت به واگذاری کشت و صنعت مغان!

پافشاری نزدیکان دولت به واگذاری کشت و صنعت مغان!

وقتی طرح واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی مطرح شد ، در همان اول ماجرا موافقان و مخالفان مواضع خود نسبت به این واگذاری را اعلام کردند. 🔹اکبر بهنامجو استاندار اردبیل۱۳ مرداد ماه امسال در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوص گفت: متأسفانه برخی افراد در خصوص واگذاری کشت و صنعت مغان

وقتی طرح واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی مطرح شد ، در همان اول ماجرا موافقان و مخالفان مواضع خود نسبت به این واگذاری را اعلام کردند.

🔹اکبر بهنامجو استاندار اردبیل۱۳ مرداد ماه امسال در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوص گفت: متأسفانه برخی افراد در خصوص واگذاری کشت و صنعت مغان چنان جوی ایجاد می‌کنند که انگار با این واگذاری زمین‌های آن منطقه به یغما می‌رود در حالی‌که نباید جلوی یک حرکت خوب را گرفت.

🔹اینکه بهنامجو چرا برای واگذاری کشت و صنعت مغان این قدر پافشاری می کرد خود ماجرای دیگری دارد ، و اینکه چرا او در آن برهه زمانی از رسانه ها خواست تا علیه این واگذاری جوسازی نکنند شاید به پشت پرده های آن مربوط باشد.

🔹واگذاری کشت و صنعت مغان در سکوت نمایندگان مردم اردبیل در مجلس و پافشاری های نماینده دولت در اردبیل مراحل پایانی را طی می کرد که اکبر اعلمی نماینده سابق استان همسایه، به قیمت این واگذاری اعتراض و این موضوع را رسانه ای کرد.

🔹اعلمی که فروش هر مترمربع کشت و صنعت را برابر با قیمت یک پفک نمکی اعلام کرد ، دوباره تنور اعتراضات مردم و رسانه ها برای این واگذاری را داغ تر کرد.

🔹و اما همچنان بهنامجو برای این واگذاری تاکید می کرد و آن را یک حرکت خوب تلقی می نمود.

🔹مطالبات مردم ، ورود مدعی‌العموم به این ماجرا را سبب شد . عتباتی دادستان اردبیل مستقیما به پرونده واگذاری کشت و صنعت مغان ورود پیدا کرد.

🔹دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در مراحل اول بررسی پرونده واگذاری کشت و صنعت مغان ، از کشف سوء جریان در این واگذاری خبر داد و گفت که مانع واگذاری قطعی این بنگاه اقتصادی شده اند.

🔹استاندار اردبیل که پیش از این از موافقان اصلی واگذاری کشت و صنعت مغان بود ، این بار پس از اعلام موضع دادستان اردبیل ، تغییر نظر داده و اعلام کرد که واگذاری کشت و صنعت مغان را قبول ندارند و باید در این زمینه به شکل شفاف و دقیق اطلاع رسانی شود.

🔹بالاخره به همت دادستان اردبیل ، کمک های نمایندگان مردم استان در مجلس و همراهی رسانه ها و با دستور معاون اول رئیس جمهوری مزایده کشت و صنعت مغان لغو شد.

🔹چند هفته ای از اعلام لغو واگذاری نگذشته بود که بازهم خبر واگذاری کشت و صنعت مغان به سوژه اصلی رسانه های استان اردبیل تبدیل شد ، اما این بار خبرِ واگذاری کشت و صنعت به نفر دوم مزایده اطلاع رسانی شد !

🔹گفته شد با عدم تایید اهلیت برنده اول ، مزایده باطل نشده و تلاش برای واگذاری این مجموعه به نفر دوم در حال تحقق است.

🔹طرح این موصوع  نشان می داد علاوه بر آنکه تمامی تلاش ها در ممانعت از واگذاری بی نتیجه بوده ، بلکه منتج به خصوصی سازی کشت و صنعت به قیمت پایین تر هم شده و این یعنی فاجعه!

🔹در این زمان استاندار اردبیل بازهم در مقابل رسانه ها حاضر شده و از واگذاری این بنگاه عظیم اقتصادی به شرکت شیرین عسل خبر داد.
بلافاصله نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به واگذاری این شرکت به شیرین عسل بحث مراجعه به دستگاه قضایی را پیش کشید.

🔹بهنامجو که در اوایل واگذاری اول ، واگذاری را قانونی می دانست و از رسانه ها خواسته بود که از جوسازی علیه این واگذاری خودداری کنند ، پس از واگذاری به شیرین عسل از قانونی بودن آن سخن گقت و این بار نه بحث قیمت که بلکه بحث اهلیت را به میان کشیده و شیرین عسل را دارای اهلیت دانست!

🔹درحالی که نمایندگان مردم نسبت به قیمت واگذاری کشت و صنعت به شیرین عسل معترض هستند و پیگیری موضوع را وعده داده اند، همچنان افراد نزدیک به دولت بر قانونی بودن این واگذاری پافشاری می کنند.

یادداشت: سینا بندعلیزاده
۴

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.