عباس جهانگیزراده؛

واگذاری زمین‌های شرکت کشت‌وصنعت مغان به‌قیمت متری ۶۵۰۰/ ورود قوه قضاییه به پرونده واگذاری

واگذاری زمین‌های شرکت کشت‌وصنعت مغان به‌قیمت متری ۶۵۰۰/ ورود قوه قضاییه به پرونده واگذاری

عباس جهانگیزراده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم خبر داد: متاسفانه شرکت کشت و صنعت مغان به شخصی (یونس ژایله ) واگذار شده که اهلیت ندارد و در طول مدیریت آقای ژایله با افت ۵۰ درصدی عملکرد محصولات زراعی و باغی و دامی و صنعتی همراه بوده و بیت المال متضرر شده است. نماینده مردم

عباس جهانگیزراده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم خبر داد: متاسفانه شرکت کشت و صنعت مغان به شخصی (یونس ژایله ) واگذار شده که اهلیت ندارد و در طول مدیریت آقای ژایله با افت ۵۰ درصدی عملکرد محصولات زراعی و باغی و دامی و صنعتی همراه بوده و بیت المال متضرر شده است.

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با اعتراضات به‌ عمل‌ آمده نسبت به واگذاری شرکت کشت‌ و صنعت مغان نهایتاً پرونده واگذاری به هیئت داوری ارجاع شده است تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

عباس جهانگیرزاده نماینده مردم پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی، اظهار داشت: همه معتقدند که این واگذاری به‌ درستی انجام نگرفته است و خواهان ابطال این واگذاری‌اند.
وی با بیان اینکه در این واگذاری زمین‌های این منطقه به قیمت ۶هزار و پانصد تومان فروخته شده است، افزود: خاک زراعی منطقه مغان شناخته‌شده است و ارزش آن چندین برابر قیمت‌گذاری انجام‌شده است.

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس ادامه داد: متأسفانه شخصی که شرکت کشت و صنعت مغان به آن واگذار شده است اهلیت لازم را نداشته و اثر آن در افت ۵۰درصدی برداشت محصول سال جاری مشهود است.

جهانگیرزاده با ابراز اینکه با اعتراضات به‌عمل‌آمده نهایتاً پرونده واگذاری به هیئت داوری ارجاع شده است تا مورد رسیدگی قرار گیرد، یادآور شد: قوه قضائیه نیز به پرونده واگذاری کشت و صنعت مغان ورود کرده است و رئیس قوه قضائیه نیز در سفری که به استان اردبیل داشت عنوان کرد که کلیه اسناد و مدارک واگذاری جمع‌آوری شود و یک رسیدگی نظام‌مند و قانونی نسبت به واگذاری انجام شود که نه مردم منطقه و نه سرمایه‌گذار متضرر شوند.

وی تأکید کرد: عملکرد سازمان خصوصی‌سازی در این چند سال در واگذاری‌ها درست و دقیق نبوده و هیچ کدام از واگذاری‌ها اعم از واگذاری کشت و صنعت هفت‌تپه، هپکو، ماشین‌سازی تبریز، اراک و شرکت کشت و صنعت مغان به‌درستی انجام نشده است.

نماینده پارس‌آباد در مجلس در پایان عنوان کرد: در شرکت کشت و صنعت مغان ۲ بخش وجود دارد؛ یک بخش صنعت و بخش دیگر زراعت است. نسبت به واگذاری بخش صنعت به هر شرکت و شخص، درصورتی که به‌شکل قانونی انجام شود کسی معترض نیست ولی معتقدیم بخش زراعت اگر به مردم و شرکت‌هایی که در منطقه هستند واگذار شود هم نتیجه خوبی خواهد داشت و هم واگذاری بر اساس قیمتی که دولت گذاشته است انجام می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.