کد خبر : 2940
تاریخ انتشار : جمعه 5 مارس 2021 - 13:46

حسین کوهی زرگر؛

شورای شهر آینه تمام نمای آن شهر است”

شورای شهر آینه تمام نمای آن شهر است”

آراز نگار  / در دوره های قبلی ریاست جمهوری قوانین ثبت نام چطوری بود که از سیب زمینی کار اردبیلی گرفته تا تعمیر کار تراکتور در رشت نیز بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری توانسته بودند ثبت نام نمایند گویا شورای شهر نیز در کشور وضعیتی شبیه به ثبت نام کاندیداتوری ریاست جمهوری را دارد و برخی

آراز نگار  / در دوره های قبلی ریاست جمهوری قوانین ثبت نام چطوری بود که از سیب زمینی کار اردبیلی گرفته تا تعمیر کار تراکتور در رشت نیز بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری توانسته بودند ثبت نام نمایند گویا شورای شهر نیز در کشور وضعیتی شبیه به ثبت نام کاندیداتوری ریاست جمهوری را دارد و برخی فکر می کنند اگر یک دست کت و شلوار با یک گوشی سامسونگ داشته باشد می تواند به شورای شهر ثبت نام و در صورت انتخاب مردم نماینده مردم در پارلمان محلی باشد.

بر اساس شنیده ها در شهر بیله سوار کسانی خود را بعنوان کاندیدای شورای اسلامی شهر مطرح می نمایند که از سه راهی خروسلو آنطرف تر نرفته اند و در تصورات خود بر این باورند که اگر بعنوان شورای اسلامی شهر از طرف مردم انتخاب شوند می توانند در اولین روز کاری مشکلات شهر را حل و بیله سوار را تبدیل به مدینه فاضله نمایند.

این در حالی است که وظیفه شورای شهر به مراتب سخت تر از وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی است چرا که اعضای شورای شهر بصورت دائمی در شهر حضور دارند و باید پاسخگوی مشکلات عمومی شهر از هر قشری باشند اما نمایندگان مجلس از ۴ سال تصدی خود بر صندلی بهارستان بیش از ۹۰ درصد وقت خود را در مجلس شورای اسلامی و با افراد هم سطح خود می گذارند و در اصل نیز وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارند.

اعضای شورای اسلامی شهر باید از افرادی انتخاب شود که علاوه بر تعهد، تخصص، مقبولیت عمومی باید ارتباط لازم با نمایندگان استان، نمایندگان کشوری، اساتید دانشگاه ها، وزارتخانه ها و برخی ارگان های اجرایی را داشته و یا در صورت نیاز با افرادی نزدیک به این ارگان ها ارتباط داشته باشد کسانی که فرماندار شهرستان را نمی شناسند و یا از محدوده شهر بیرون نرفته اند چگونه می توانند برای جذب بودجه بعنوان منتخب مردم انتخاب شوند؟

انتخابات نزدیک است و باید این حقیقت را پذیرفت که شورای شهر جای بیکار ها نیست و آرایی هم که به صندوق ها ریخته می شود نباید بر اساس طایفه بازی، قسم حضرت عباس و با قسم دادن به قرآن کسی را انتخاب نمائیم انتخاب باید بر اساس اصالت، تخصص، تعهد و میزان توانایی شخصیتی فرد انجام گیرد و ملاک در این انتخابات طائفه‌، کت و شلوار و فامیل گرایی نباشد.

کسی که فرماندار شهرستان، نماینده منطقه و حتی اسم استاندار اردبیل را نمی شناسد هر چند که دارای طایفه بزرگ است آیا واقعا می تواند شورای شهر باشد؟

کسی که توانایی نوشتن درخواست وام ازدواج را ندارد آیا می تواند درخواست جذب بودجه برای شهر را داشته‌ باشد؟

کسی که سه راهی بخش ۷ کشت صنعت و دامپروری مغان را نمی شناسد می توانند راه وزارت کشور را بشناسد؟

کسی که نمی داند در منطقه مغان کشت صنعت و دامپروری بنام پارس نیز وجود دارد آیا شرافتا می تواند بعنوان شورای اسلامی شهر انتخاب شود؟

کسی نیاز مالی شدید دارد و نمی تواند اقساط بانکی را پرداخت نماید انصافا می تواند شورای شهر شود و برای چندین سال آینده این شهر برنامه ریزی کند؟

اعضای شورای شهر باید افرادی تحصیلکرده، متخصص، با نفوذ، با اصالت دینی و معنوی، مورد مقبول جامعه و از نظر مالی نیز تا حدی غنی باشد که بخاطر یک ریال پول و آبروی شخصیتی خود دست به دامن پیمانکار شهرداری نشود دوستان، همشهریان و بزرگواران باید یاد آور شویم شورای شهر جای مسخره بازی نیست که دلغک ها و بیکار ها را جهت خنداندن و یا استخدام در محل ساختمان شورای شهر جمع کنیم انتخابات شورای شهر، سرنوشت چهار سال آینده کشور و این شهر مظلوم است.

افرادی را که انتخاب می کنیم در خارج از شهرستان آینه تمام نمایی از فرهنگ، اصالت و هویت هر تک تک ما و خانواده ما را برای دیگران نشان خواهند داد.

لذا لازم دانستم در آستانه ثبت نام دوره ششم انتخابات شورای اسلامی شهر به وظیفه شرعی خود که رسالت رسانه ای را بر عهده دارم عمل نموده و برخی مشکلات را به قلم تحریر در بیاورم و یاد آور شوم شورای شهر جای هر کس نیست لذا از برخی دوستان بخواهم در افکار خود تجدید نظر کرده و از ثبت نام در انتخابات شورای شهر خودداری نمایند و از اهالی شهرستان انتظار می رود در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا جهت انتخابات بهترین ها و با مشارکت حداکثری بار دیگر اتحاد و همدلی و پشتیبانی خود از نظام را به رخ دشمنان بکشیم.

بقلم : حسین کوهی زرگر
فعال سیاسی، اجتماعی و کارشناس ارشد روزنامه نگاری و خبرنگاری

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.