کد خبر : 2085
تاریخ انتشار : جمعه 13 سپتامبر 2019 - 19:21

دوئل بر سر تعطیلی بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد/با تعطیلی این بیمارستان مردم و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی ضرر خواهند دید.

دوئل بر سر تعطیلی بیمارستان امام خمینی (ره)  پارس آباد/با تعطیلی این بیمارستان مردم و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی ضرر خواهند دید.
 شنیده ها حاکی از آن است که مدیران و عواملی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به دلیل عدم شرایط احراز شهر اردبیل به بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی،در صدد حذف تختهای بیمارستان امام خمینی ره پارس آباد هستند تا مرکز استان به دلیل تخت های کم شهرستانها، حائز شرایط بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی گردد ؛

به گزارش آراز نگار؛ با بی تدبیری دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفت: درحالی که وزارت بهداشت در حال دادن سهمیه نیروی انسانی استانها برای استخدامی وزارت بهداشت در آبانماه امسال می باشد ،دوئل بر سر تعطیلی بیمارستان امام خمینی پارس آباد و انتقال تجهیزات و نیروی انسانی به بیمارستان شهدا باعث شد وزارت بهداشت از این فرصت استفاده کرده و سهمیه استخدامی که در زمان بهره برداری بیمارستان شهدا نماینده مجلس از معاون امور استخدامی رییس جمهور قولش را گرفته بود و اعلام کرده بود ۴۶۰ نفر می باشد سهمیه استان کاهش یافته و به ۶۰ نفر برسد.

با وجود وعده های مسئولین وزارت بهداشت در خصوص حفظ بیمارستان امام پارس آباد و جلسه های متعدد نماینده مجلس و فرماندار با معاونت درمان وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان این طور پیداست که در آن جلسه ها توافقی برای حفظ بیمارستان امام خمینی پارس آباد حاصل نشده است وتمایلی برای حفظ این بیمارستان نداشته و به فعالیت این بیمارستان در حد یکی دو بخش محدود بسنده می کنند.
در اینجا این نکته پیش می آید که با تعطیلی بیمارستان امام بحث اخذمجوزاستخدامی ۴۶۰ نفر پرستار سهمیه استخدامی منتفی و کمبود نیرو با انتقال تجهیزات بیمارستان قدیم به بیمارستان جدید حل می شود.
حالا اینجا این سوال پیش می آید با وجود روند رشد مثبت جمعیت و مهاجرپذیری شهرستان پارس آباد که رشد جمعیت از توسعه تجهیزات و نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان سبقت گرفته است آیا بجای افزایش تخت بستری، محدود نمودن آن به ۱۶۰ تخت جوابگوی شمال استان خواهد بود؟
باتوجه به اینکه فرم کشوری میزان برخورداری ازتختهای بیمارستانی به ازای هر هزار نفر ۲.۲ می باشد و در نقشه راه وزارت بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد در سال ۱۴۰۲ باید ۳۵۰ تخت فعال بیمار داشته باشد.
شنیده ها حاکی از آن است که مدیران و عواملی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به دلیل عدم شرایط احراز شهر اردبیل به بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی،در صدد حذف تختهای بیمارستان امام خمینی ره پارس آباد هستند تا مرکز استان به دلیل تخت های کم شهرستانها، حائز شرایط بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی گردد.
ضعف مدیریتی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان قابل مشهود است؛ قرار بود با راه‌اندازی بیمارستان شهداء بخشی از مشکلات درمانی مردم منطقه و کمبود تختهای بیمارستانی، نوبت عمل جراحی، دسترسی به مراکز و تخصصهای ضد سرطان، اعزام بیماران به مرکز استان و سایر مشکلات درمانی مردم کاهش یابد که با این وضعیت بر مشکلات مردم افزوده خواهد شد.
مشکلات بهداشتی و درمانی موجود در پارس آباد مغان همواره باعث به وجود آمدن گلایه های فراوانی از سوی شهروندان شده است و آن ها به شدت از وضع موجود در حوزه بهداشت و درمان ناراضی اند، بخش عمده ای از این نارضایتی مربوط به تنها بیمارستان شهرستان یعنی بیمارستان امام خمینی ره با قدمت ۳۵ سال می باشد که متاسفانه علی رغم تلاش های شبانه روزی پرسنل زحمتکش آن به دلیل انتقال بخشها و تجهیزات آن به بیمارستان جدید موجب سردرگمی مراجعین شده و این مهم خود دردی به دردهای مردم این شهر افزوده است. بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جدید شهدا پارس آباد مغان که در ۱۶ بهمن ماه سال ۹۷ به مرحله ی بهره برداری رسید، متاسفانه به دلیل کم توجهی مسئولین، بهره برداری شتاب زده؛ نبود برنامه مدون و کارکارشناسی از طرف مدیران، کمبود نیروی انسانی هنوز نتوانسته است پاسخگوی نیازهای درمانی مردم گردد. حذف تدریجی بیمارستان امام خمینی ره از سوی مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان و ناکارآمدی و ناتوانی در ارایه راهکار مناسب و عدم پیش بینی مشکلات بعد از تعطیلی بیمارستان امام ره همچنان بر آمار مشکلات درمانی مردم می افزاید و نارضایتی همشهریان به دلیل مجزا نبودن بخشها و سردرگمی در مسیر دو بیمارستان همچنان رو به افزایش است.
🔹شایان ذکر است، هرچند ﺩﺭ ﺳﺎﻟﻬﺎی اﺧﻴﺮ ﮔﺎﻡ ﻫﺎی زیادی ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺭﺷﺪ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎی ﺷﺎﺧﺺ ﻫﺎی ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺩﺭ منطقه ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﻣﺎ ﻫﻨﻮﺯ تا رسیدن به حد مطلوبی که پاسخگوی نیازهای درمانی مردم منطقه باشد، ﻓﺎﺻﻠﻪ بسیار ﺍﺳﺖ و مردم شهرستان برای استفاده از خدمات درمانی باید با پیمودن صدها کیلومتر و تحمل رنج سفر، با توجه به وضعیت جاده ها و تصادفات جاده ای، عزیزانشان را به مرکز استان و استان های همجوار انتقال داده و نه در دیار خود بلکه در غربت به دنبال نسخه شفابخش زندگی خویش باشند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.