کد خبر : 2152
تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اکتبر 2019 - 19:59

بازهم سفر روحانی به تبریز و بازهم دردی که در دل مردم اردبیل تازه میشود / آیا رئیس‌جمهور در انتخاب مقصد سفرهایش تبعیض قائل میشود؟

بازهم سفر روحانی به تبریز و بازهم دردی که در دل مردم اردبیل تازه میشود / آیا رئیس‌جمهور در انتخاب مقصد سفرهایش تبعیض قائل میشود؟

آراز نگار؛ وزیر راه و شهرسازی گفت: در روزهای آینده محور میانه به بستان آباد با حضور رئیس جمهور روحانی افتتاح می شود . این‌ خبر کوتاه بود ، اما کافی بود تا باز هم درد دل مردم اردبیل تازه شود. در مدت رئیس‌جمهوری روحانی وی ۴ بار به آذربایجان‌شرقی سفر داشته ( اردیبهشت ۹۴،

آراز نگار؛ وزیر راه و شهرسازی گفت: در روزهای آینده محور میانه به بستان آباد با حضور رئیس جمهور روحانی افتتاح می شود .

این‌ خبر کوتاه بود ، اما کافی بود تا باز هم درد دل مردم اردبیل تازه شود.

در مدت رئیس‌جمهوری روحانی وی ۴ بار به آذربایجان‌شرقی سفر داشته ( اردیبهشت ۹۴، خرداد۹۶ ، بهار ۹۷ و مرداد ۹۸ ) که آخرین سفرش مربوط به مرداد ماه امسال است.

اما نگارنده زمانی که تعداد سفرهای‌ روحانی به اردبیل را مورد بررسی قرار میدهد در زمان دولت یازدهم و دوازدهم فقط با ۲ مورد مواجه میشویم که یکی از آن مربوط به مرداد ماه ۹۶ و دیگری نیز مربوط به ایام‌ انتخابات است که کل زمان سفر چند ساعتی را شامل نشد!

پنجمین سفر روحانی به آذربایجان‌شرقی درست زمانی اتفاق می‌افتد که عالی‌ترین نماینده دولت در اردبیل پیش‌ از این بارها زمان متفاوت را برای سفر روحانی به اردبیل وعده داده ، و هنوز پس از گذشت ماه‌ها از وعده‌ های بهنامجو ، روحانی بازهم به اردبیل نیامده!

این موضوع بدین منظور نیست که اردبیلی ها توسعه و آبادانی آذربایجان‌شرقی را نمی خواهند، بلکه در کنار آن از دولت مردان میخواهند به استان محروم اردبیل نیز نیم‌نگاهی داشته باشند و البته این نیز باید گفته شود که اردبیل و تبریز دو استان همسایه ، همزبان ، دوست و برادر نیز هستند‌.

مردم اردبیل که پیش از انقلاب و در زمان رژیم دیکتاتور پهلوی تبعیض نگاه حکومتی بین اردبیل و تبریز را شاهد بودند ( به خاطر موقعیت این دو شهر ) و البته که اردبیل آن زمان جزوی از شهرستان های آذربایجان‌شرقی بود ، این روز ها در زمان ریاست‌جمهوری حسن روحانی باز هم زمزمه‌های تبعیض بین اردبیل و تبریز از نگاه دولت به گوش میرسد و مردم چنین تصوری دارند که دولت روحانی آنطور که باید و شاید توجهی به اردبیل ندارد.

اردبیل که پس از انقلاب استان شده و به عنوان اولین مولود انقلاب شناخته میشود چرا باید در مورد سفر رئیس‌جمهوری‌ شاهد چنین تبعیضی باشد؟

در این میان سوالی مطرح میشود ؛ استاندار که در ارتباط با سفر رئیس‌جمهور به مردم و رسانه های اردبیلی وعده بی‌ثمر داده ، آیا خودسَر و بدون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور از این سفر خبر میدهد یا میخواهد با اعلام این خبر روحانی را مجبور کند به اردبیل سفر کند ؟

البته این نیز بماند که جوانان اردبیل در زمان انقلاب و در هشت‌سال دفاع مقدس برای دفاع از ناموس ، شرف و آزادی ایران امروزی از ارزشمند ترین دارایی خود که جانشان باشد گذشتند تا مردمانش امروز اینچنین تحقیر نشنود

به قلم؛ سینا بندعلیزاده

انتهای پیام /

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نسرین یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 8:46

آخه شما تبریز را با اردبیل مقایسه می کنید؟؟ این دو از نظر جمعیت برابرند از چه نظر قابل قیاس اند؟ فقط چون همجوارند؟