کد خبر : 498
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 13 دسامبر 2018 - 1:14

مشروح/ نشست خبري مديرعامل كشت و صنعت پارس:؛

آیین نامه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی تدوین شده است/ بلاتکلیفی شرکت مغان مانع اجرای طرح های توسعه در شرکت پارس/به هیچ عنوان قصد ورود به انتخابات مجلس را ندارم/ فقط وامدار مردم و سهامدار هستم

آیین نامه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی تدوین شده است/ بلاتکلیفی شرکت مغان مانع اجرای طرح های توسعه در شرکت پارس/به هیچ عنوان قصد ورود به انتخابات مجلس را ندارم/ فقط وامدار مردم و سهامدار هستم
نشست رسانه اي مديرعامل شركت كشت و صنعت و دامپروي پارس با جمعي از خبرنگاران در اين شركت برگزار شد.؛

به گزارش  آراز نگار، ارسلان کاظم پور امروز در نشست رسانه ای با جمعی از خبرنگاران شهرستان پارس آباد اظهار داشت: در زمان حاضر این بنگاه اقتصادی با تولید میانگین ۳۸ تن شیر در روز، از نظر وزنی و حجم تولید، رکوردار استحصال شیر در منطقه شمالغرب کشور است.

وی افزود: به واسطه تلاش مضاعف و شبانه روزی همکاران، مجتمع دامپروری شرکت جزو گاوداری های سود ده در سطح کشور است و میزان تولید شیر در مجتمع دامپروری این بنگاه اقتصادی نسبت به پارسال شش درصد رشد نشان می دهد.

کاظم پور با بیان اینکه هم اکنون به ازای هر راس گاو دوشا حدود ۳۸ کیلوگرم شیر در شرکت پارس تولید می شود، گفت: تلاش ما این است تا با افزایش تعداد گاوهای دوشا و شیرده و نیز نظارت بیشتر، تولید روزانه شیرخام را به مرز ۴۵ تن در روز برسانیم که در این صورت، قسمت عمده ای از هزینه های جاری و جانبی را پوشش خواهیم داد.

وی با انتقاد از نبود و یا کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به بخش کشاورزی در منطقه اظهار کرد: این معضل سبب شده تا شیر تولیدی شرکت به صورت خام و برای فراوری به خارج از شهرستان و استان حمل شود.

///

مدیرعامل کشت و صنعت پارس، توسعه گاوداری را از طرح ها و برنامه های مهم پارس عنوان و بیان کرد: فاز نخست توسعه برای دو هزار راس مصوب و برای اخذ تسهیلات به بانک کشاورزی ابلاغ شده که به لحاظ افزایش قیمت مصالح ساختمانی فعلاً مسکوت مانده است. البته به محض تثبیت قیمت ها، در میزان وام بانکی بازنگری و پس از ارزیابی مجدد، عملیات اجرایی این طرح را شروع خواهیم کرد.

کاظم پور، از اجرای طرح پرورش ماهیان گرم آبی در این شرکت اقتصادی خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار با پرورش ۱۰هزار قطعه ماهی گرمی آبی شامل ۴ نوع ماهی کپور، آمور، فیتواک و کله گنده ،این طرح به صورت آزمایشی در دواستخر ذخیره آب اجرا شده که بسیار رضایت بخش است.

وی با اعلام اینکه در زمان اجرای طرح مطالعه شرکت، مهندسین مشاور، برای پرورش ماهی گرم آبی در سطح ۸۰۰ هکتار مطالعات لازم را انجام داده اند، اضافه کرد: بر این اساس فاز اول این پروژه در سطح ۲۳۰هکتار سال آینده اجرایی خواهد شد.

پذیرش و عرضه سهام در بورس، نقطه عطف رونق شرکت پارس

مدیر عامل کشت و صنعت پارس گفت: پذیرش و عرضه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار تحت نام “زپارس” موفقیت، افتخار و نقطه عطف رونق و شکوفایی پارس است که با تلاش همکاران و عنایت خداوند متعال به آن دست یافته ایم.

کاظم پور ادامه داد: این واقعاً توفیق بسیار بزرگی است که یک شرکت زراعی در کشور بتواند در بورس پذیرش و قیمت سهام آن تقریباً سه برابر قیمت پایه عرضه شود از این رو جا دارد این موفقیت را به همکاران و مردم شریف منطقه تبریک عرض نمایم.

////

وی با بیان اینکه قیمت پایه سهام پارس از ۳۲۰ تومان به ۹۷۴ تومان رسیده بود، افزود: متاسفانه بنا به دلایل و مشکلات اقتصادی که بطور موقت بر تمامی شرکت ها و فعالیت های اقتصادی در سطح کشور تاثیر گذاشته قیمت سهام کمی افت کرده است.

کاظم پور گفت: پیش بینی ما این است تا پایان سال مالی شرکت سودی که حاصل شده در صورت عرضه در بورس اوراق بهادر، قیمت هر سهم به بیش از یک هزار تومان افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: پذیرش در بورس مستلزم برخورداری از شفافیت ۱۰۰درصدی در بحث مالی و عملکرد است. ما مکلف هستیم ماهانه میزان فروش و هزینه و درآمد شرکت را به بورس گزارش دهیم احیاناً هرکدام از این ها خارج از استاندارد و قالب تعریف شده باشد به ما تذکر می دهند.

درآمد ۱۰۵ میلیارد تومانی شرکت پارس در سال جاری

مدیرعامل کشت و صنعت پارس با اشاره به افزایش چشمگیر میزان گردش مالی و درآمد ناخالص شرکت پارس در سال ۹۷، پیش بینی کرد درآمد ناخالص پارس در سال جاری به ۱۰۵میلیارد تومان و سود آن به ۲۳ میلیارد تومان برسد.

وی گردش مالی شرکت را در سال ۹۵حدود ۵۴ میلیارد تومان و در سال ۹۶ حدود ۶۸ میلیارد تومان عنوان و خاطر نشان کرد: سود خالص شرکت در این سال ها نیز به ترتیب ۱۲ و ۱۶ میلیارد تومان بوده است.

 کاظم پور روند رو به افزایش درآمد را مرهون و مدیون زحمات و خدمات صادقانه و همت مضاعف همه کارگران و کارکنان شرکت دانست و افزود: عملکرد و ارقام مالی نشانگر این است که خوشبختانه هم نسبت به برنامه بودجه و برنامه ریزی سالانه و هم نسبت به برنامه ریزی استراتژی جلو هستیم.

///

ضرورت تکریم و حفظ جایگاه والای پرسنل شرکت

مدیر عامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس تاکید کرد که تکریم و تعظیم نیروی انسانی و حفظ شان وشـان و جایگاه رفیع پرسنل به عنوان سرمایه اصلی مجموعه، جزو اولویت های اصلی این شرکت است.

وی، با اشاره به نقش بی بدیل نیروی انسانی در بالندگی، رونق شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و تولیدی، افزود: ما از ابتدای شروع به کار در این مجموعه عظیم، این هدف را دنبال کرده ایم که نیروی انسانی را محور قرار دهیم که متاسفانه در گذشته، نگاه پیمانکار محور حاکم بود.

 کاظم پور با بیان اینکه در زمان حاضر انگیزه مطلوبی در بین پرسنل ایجاد شده، بیان کرد: سالها بود که پرسنل پیمانی شرکت اضافه کار و جمعه کاری داده نمی شد. رفع این معضل خواست خواست عزیزان بود که خوشبختانه ما با مدیریت پرداختی ها، به این مطالبه جامه عمل پوشانده ایم.

وی از پرداخت پاداش تولید و نیز اضافه کار به پرسنل پیمانی برای اولین بار در طول تاریخ شرکت پارس خبر داد و تصریح کرد: در گذشته بین پرسنل قراردادی و پیمانی مرزبندی شده بود ما این مرزها را برداشته ایم چرا که معتقدیم هر فردی تحت عنوان نیروی کار از درب شرکت پارس وارد می شود به عنوان همکار باید با دیده ی احترام به آن نگریسته شود.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس همچنین از توزیع سبد کالا برای شب یلدا در بین کارکنان و کارگران شرکت خبر داد و گفت: تا جایی که از دستمان بر می آید و قانون اجازه می دهد سعی می کنیم در مناسبت های مختلف مزایایی برای عزیزان در نظر بگیریم.

کاظم پور با بیان اینکه مزایای ارفاقی و دریافتی ها نسبت به شرکت های مشابه دیگر اصلاح شده ادامه داد: در واحدهای تولیدی افزون بر ۴۰۰هزار تومان حقوق همکاران را افزایش داده ایم و به منظور شفاف سازی، مثل پرسنل رسمی برای سایر نیروها فیش حقوق صادر می کنیم.

وی همچنین از پرداخت پنج میلیون تومان تسهیلات به پرسنل شرکت خبر داد و گفت: این تسهیلات با بهره چهار درصد و به منظور جبران بخشی از نیازهای ضروری و مالی اعطا شده است.

///

تدوین برنامه استراتژیک پنج ساله برای شرکت پارس

مدیر عامل کشت و صنعت پارس گفت: بلافاصله در بدو حضور در این شرکت با تدوین برنامه استراتژیک پنج ساله، از سال ۱۳۹۶ تا پایان سال ۱۴۰۱ به طور دقیق هدف گذاری ها و نقشه راه را ترسیم کرده ایم چرا که معتقدیم در صورت نبود نقشه راه، تحقق اهداف دور از انتظار است.

کاظم پور ادامه داد: در قالب این برنامه پنج ساله، افزایش تولید در واحد سطح محصولات پاییزه و بهاره را به ترتیب ۱۵و۲۵درصد در سال گذشته هدف گذاری کرده بودیم که خوشبختانه موفق شدیم میزان تولید گندم آبی را از ۵۰۸۳ کیلو به ۶۴۰۰ کیلو، جو آبی از ۴۳۰۰ کیلو به ۶۲۰۰ کیلو، ذرت بذری از ۳۸۰۰ به ۵۰۰۰ کیلو و کلزا را از ۲۵۰۰ کیلوگرم به ۳۱۰۰ کیلوگرم در واحد سطح برسانیم.

وی با اشاره به توفیقات شرکت پارس در بحث تولید دانه های روغنی تصریح کرد: در تولید کلزا نه تنها در شهرستان و استان بلکه در سطح آذربایجان شرقی از نظر عملکرد، این شرکت رتبه نخست را کسب کرده است.

 کاظم پور با بیان اینکه سیاست استراتژیک شرکت، تولید محصولات با ارزش افزوده بالاست، خاطر نشان کرد: در الگوهای کشت به دنبال کشت و استحصال محصولاتی هستیم که بالاترین درآمد و راندمان را دارد به همین خاطر سطح کشت کلزا را از ۶۰۰هکتار در سال ۹۵به ۱۷۰۰هکتار افزایش داده ایم.

به گفته وی، شرکت پارس تولید کننده انحصاری ذرت بذری هیبرید رقم ۷۰۴و۷۰۵است و قابلیت ها و ظرفیت های بی نظیری در بحث تولید بذور زراعی دارد.

///

تولید بذر کلزای زمستانه با مشارکت شرکت فرانسوی گامی مهم در راستای رونق پارس

کاظم پور از اجرای طرح کشت و تولید بذر کلزای زمستانه با همکاری و مشارکت شرکت “اورالیس” فرانسه خبر داد و گفت: در قالب این طرح در سال گذشته ۲۳۰تن بذر تولید، فراوری و در سطح کشور توزیع و کشت شده است که خوشبختانه گزارش های جهاد کشاورزی نشان می دهد در بحث سطح سبز بذر تولیدی این شرکت نسبت به فرانسوی برتری دارد.

وی افزود: شرکت پارس تعهد کرده است در سال جاری زراعی ۵۰۰تن بذر کلزای زمستانه استحصال کند و بر این اساس امسال در استان های خراسان رضوی، البرز، قزوین، تهران و اردبیل و آذربایجان شرقی در سطح ۴۰۰هکتار کشت شده است.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس میزان نیاز کشور به بذر کلزای زمستانه را یک هزار تن ذکر و بیان کرد: طبق قرارداد منعقده فی مابین وزرات جهاد کشاورزی و پارس، این شرکت در سال آینده ۱۰۰درصد نیاز کشور را به این بذر تامین می کند.

کاظم پور با اشاره به مزایا و محاسن و دستاوردهای این طرح مهم گفت: بذری که از فرانسه خریداری می شود ۱۴یورو هزینه در بر دارد ولی قیمت تمام شده ی بذر تولیدی شرکت پارس برای کشاورزان ۲۸هزار تومان است از این رو اجرای این طرح صرفه جویی ارزی و قطع وابستگی به خارج را به دنبال دارد.

وی  از خرید هفت دستگاه تراکتور پیشرفته “کلاس” برای تجهیز و تکمیل ناوگان ماشین آلات کشاورزی شرکت خبر داد و بیان کرد: علاوه براین، یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ادوات دنباله بند خریداری و ضریب میکانیزاسیون شرکت افزایش داده شده است.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس همچنین از اجرای طرح کشت ذرت مشارکتی با همکاری بخش خصوصی از سال زراعی ۹۷-۹۶ در این شرکت خبر داد و گفت: این طرح در راستای برون سپاری، مصرف بهینه آب، بهره برداری از ظرفیت های بخش غیر دولتی به مرحله اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه شرکت پارس طرح های توسعه ای مهمی در دست اجرا دارد، گفت: تجهیز اراضی دیم به سامانه های نوین آبیاری تحت فشار در مساحت ۴۲۰۰ هکتار در دستور کار قرار دارد که در فاز نخست این طرح در سطح ۱۳۸۰ هکتار با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و فاز دوم در سطح ۲۰۶۰ هکتار و بالای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

کاظم پور با قدردانی از پیگیری های استاندار، نماینده و فرمانداران منطقه، گفت: برای اجرای این طرح عظیم ۹۵میلیارد توئمان اعتبار بلاعوض تخصیص داده شده است.

////

اراضی حال حاضر شرکت پارس ۱۱ هزار هکتار است

مدیرعامل کشت و صنعت پارس گفت: شرکت پارس در اواخر سال ۶۶ با هدف احداث زیرساخت برای بهره برداری از اراضی بالا دست کانال اصلی در سطح ۱۸ هزار و ۶۴ هکتار تاسیس شده است که از این رقم در حال حاضر نزدیک ۱۱ هزار هکتار در دست شرکت است.

وی با بیان اینکه قسمتی از این اراضی با مصوبه دولت قبلی به عشایر محدوده نشین واگذار شده و قسمتی در اختیار برخی سازمان ها نهادهاست، اظهار داشت: در حال حاضر عملیات کشت و زرع در حدود ۸۵۰۰ هکتار (۵ هزار هکتار آبی و ۳۵۰۰ هکتار دیم) انجام می شود.

کاظم پور افزود: این شرکت هم اکنون از نظر تولید در واحد سطح و تولید محصولات با کیفیت و استراتژیک، در منطقه سرآمد است.

////

بلاتکلیفی شرکت مغان مانع اجرای طرح های توسعه در شرکت پارس

مدیرعامل شرکت پارس گفتد: با توجه به اینکه ۴۰ درصد شرکت پارس به کشت و صنعت مغان تعلق دارد و فعلاً تکلیف شرکت مغان در بحث خصوصی سازی مشخص نیست از این رو تا زمانی که این وضع ادامه دارد ما اجازه اجرای طرح های توسعه ای از جمله احداث کارخانه لبنیات و روغن کشی را نداریم.

کاظم پور با بیان اینکه شرکت پارس از مرحله خصوصی سازی گذر کرده و نزدیک ۱۰درصد سهام آن در بورس عرضه شده است، افزود: در تلاش هستیم با مجاب کردن سازمان خصوصی این رقم را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ما تابع سیاست های کلان کشور و قوانین جمهوری اسلامی ایران هستیم، گفت: هر تصمیمی که در بالادست اتخاذ شود ما مطیع آن هستیم.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس، تلاش مضاعف برای تولید بیشتر را از وظایف مجموعه شرکت پارس عنوان کرد و گفت: تمام توان ما بر این است که با با استفاده بهینه از امکانات موجود بکار گیری ظرفیت ها شرکت در مسیر رونق قرار گیرد.

///

به هیچ عنوان قصد ورود به انتخابات مجلس را ندارم

کاظم پور درباره شایعه کاندیدا شدنش در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و ورودش به کارزار انتخاباتی گفت: درست است که فرد سیاسی هستم و دوبار از حوزه انتخابیه اهر برای انتخابات مجلس نامزد شده ام ولی به هیچ عنوان قصد ورود و ثبت نام در انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی را ندارم.

وی اضافه کرد: برای تولید و کار و تلاش در این شرکت حضور دارم و وظیفه ام در حال حاضر تولید است و به خاطر عهد و پیمانی که با خدا بسته ام انتخابات را کلاً کنار گذاشته و نه تنها در مغان در اهر نیز در انتخابات شرکت نخواهم کرد.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس ادامه داد: قصد ما در این منطقه صرفاً تولید و ساماندهی و ارتقای توانمندی های شرکت پارس است و به هیچ عنوان وارد مسایل انتخاباتی نخواهم شد.

تدوین آیین نامه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی

وی از تدوین و تنظیم آیین نامه در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی خبر داد و گفت: این آیین نامه بنا به دلایلی فعلاً مسکوت مانده است و در صورت تصویب در هیات مدیره بر اساس آن و با لحاظ مدرک تحصیلی، سابقه خدمت، عملکرد فرد و برخی شرایط، نسبت به تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی اقدام خواهد شد.

کاظم پور با تاکید بر تامین امنیت شغلی پرسنل شرکت و با اشاره به اینکه اختلاف دریافتی و حقوق و مزایا بین نیروها را به حداقل رسیده، گفت: نه تنها دنبال اخراج حتی یک نفر از نیروهای شرکت نیستیم بلکه تعدادی را دعوت به کار کرده ایم و کاری کرده ایم که حتی در صورت واگذاری شرکت، هیچ کس نتواند اضافه کار پرسنل را قطع کند.

به گفته وی در زمان حاضر ۶۰۰ نفر به مستقیم و دو هزار نفر به صورت فصلی و غیرمستقیم در این شرکت اشتغال دارند و نسبت به پارسال ۴ میلیارد تومان به پرسنل شرکت اضافه پرداخت شده است که این تاثیر به سزایی در ایجاد انگیزه بین همکاران دارد.

کاظم پور با بیان اینکه شرکت پارس مال مردم منطقه است و تاثیر زیادی در اقتصاد و درآمد منطقه دارد گفت: ما موظف به ایجاد اشتغال و کسب درآمد و مدیریت منابع و مصارف و دخل و خرج شرکت به عنوان یکی از بنگاه های اقتصادی بزرگ منطقه هستیم.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس با اشاره به فعالیت چندین واحد تولیدی در این شرکت افزود: این شرکت با داشتن برترین کارخانه پروسس بذر، از شرکت های پیشرو در تولید بذر مرغوب است.

///

وامدار مردم منطقه و سهامدار هستم

مدیر عامل شرکت پارس گفت: گرچه خود را وامدار هیچ نماینده و مسوولی به جزء مردم منطقه و سهامداران نمی دانم ولی معتقدم، تعامل و ارتباط نزدیک با نماینده، ائمه جمعه و فرماندارن منطقه به شکوفایی و پویایی شرکت کمک زیادی می کند.

وی با بیان اینکه دنیا، دنیای ارتباطات است، ادامه داد: برای دعوا نیامده ام بلکه خود را موظف و مکلف می دانم و مجبورم برای پیشبرد امورات شرکت و نیل به اهداف و برنامه های مدون، با نماینده و مسوولان منطقه تعامل و ارتباط تنگاتنگ داشته باشم.

کاظم پور با اشاره به نحوه انتخابش به سمت مدیرعاملی شرکت پارس و اذعان به اینکه به عنوان گزینه نماینده مردم منطقه به کمیته انتصابات بانک ملی معرفی شده بودم افزود: برای تصدی این مسوولیت در مجموع سه نفر به این کمیته معرفی شده بودند که از بین آنها به بنده رای دادند.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس با اشاره به سوابق علمی و تحصیلی و اجرایی خود گفت: تحصیلکرده کشاورزی و دارای ایده و نظر و کارنامه هستم و انتخاب ما از روی حساب و کتاب بوده است.

وی با تکذیب این موضوع که گفته می شود انتخابش به خاطر فشار و یا تهدید پورحسین نماینده مردم در مجلس به طرح سوال در مورد بانک ملی نبوده است، ادامه داد: اگر نظر نماینده این است که با فشار و سوال او حکم ما را داده اند جا دارد از ایشان تشکر کنیم.

کاظم پور همچنین اضافه کرد: برخی افرادی که با استفاده از رانت به پست و مقامی می رسند با سو استفاده از موقعیت شغلی بدون اینکه به فکر مردم باشد فقط به فکر خودش است و حداقل این موضوع برای ما صدق نمی کند و کارنامه و عملکرد ما در این مدت نشان می دهد به لطف خداوند و تلاش همکاران، شرمنده مردم نشده ایم.

وی با اشاره به نحوه و شرایط جذب نیرو در این بنگاه عظیم اقتصادی بیان داشت: از نظر ما هرکسی که در این منطقه سکونت دارد جزو مردم مغان است و تمام کسانی در این مدت جذب شرکت شده اند اهل مغان هستند و اینکه از طایفه ای خاص استفاده می شود واقعیت ندارد.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس از خبرنگاران خواست، عملکرد شرکت را به صورت واقعی منعکس و کمک کنند شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس به سرنوشت شرکت های زیان ده دچار نشود.

منبع آران مغان

انتهای پیام/

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.